Je možné strčit ruku do roztaveného olova?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jirka47 23. 5. 2005 10:39

Myslím tedy bez následků?
Obrázek
jirka47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 23. 5. 2005 10:51

:shock:
ked sa da chodit bosi po rozzeravenej pahrebe...tak asi aj ano :wink:
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 23. 5. 2005 11:32

Urcite. Pokud das ruku do roztavenyho olova, tak ja z toho zadny nasledky mit nebudu ;-)
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 23. 5. 2005 11:37

Kde bereš tu jistotu, že je to olovo...
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 23. 5. 2005 11:44

Tak strcit ruku do olova jde, ale ty nasledky... AUUUUUU
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 23. 5. 2005 11:55

Imho ano. Zober si ze aj cez plamen sviecky prejdes rychlo rukou, preco nie do olova?
Ak by si si postupne vo vode zohrieval ruku na teplotu blizku olovu (ale neviem pri akej teplote sa tavi, mam dojem ze pri nizsej ako bod varu vody) a potom na moment dal do olova a nas5 do vody a postupne zase chladil, tak sa ti nic nestane.

Pamatam si jeden pokus (aj ked sadisticky trocha) o ktorom som cital. Zobrali dva hrnce a dve zaby. Do jedneho hrnca dali zabu, do druheho nie a nechali ju vonku. Hrnce dali na ohen a ked dosiahla teplota vody tusim 60 stupnov, tak zaba v hrnci pokojne plavala vo vode, a ked do druheho hodili zabu, tak vybuchla..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šarik 23. 5. 2005 12:11

Mimochodem bod tání olova je 327 °C :P
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 23. 5. 2005 12:19

[quote="šarik";Mimochodem bod tání olova je 327 °C :P-/quote]
tak potom nic ;)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gully 23. 5. 2005 12:25

A co takhle strčit tam celou ***** ??? :D
I0I0II0I0I0II0I0II0I0I0II00I0I00I0I0II0II0I0I00I0II
gully
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 23. 5. 2005 12:45

...beztak to není olovo,
ale jenom ňáká kyselina...
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 23. 5. 2005 12:46

Pry se to da udelat tak, ze se ruka pred tim namoci do vody, pak zafunguje Leyden-Frostuv jev (polstar z vodni pary). Me samotnemu se po mokre ruce skutalel roztavena pajka aniz by me popalila, jenom to zasycelo. Ale strkat ruku do olova, to bych osobnev nezkousel.
Lemur
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borsuk 23. 5. 2005 15:17

gully píše:A co takhle strčit tam celou ***** ??? :D>/quote]

Něco podobného nabízeli Suchánek s Genzerem před časem ve svém Tele-Tele,on tam tu ***** strkal do horké vody,pak z toho měla být chutná domácí *****čka,ještě zdůrazňoval že čím je ***** víc zapařenější(ku..va fůůj!!),tím chutnější *****čka bude,no kdoví jak by to dopadlo s tím olovem,troufám si domyslet.... :mrgreen:
borsuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 23. 5. 2005 15:27

bez popalenin 4. stupna nie.
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 500 23. 5. 2005 15:32

To delam bezne. :-)
...byl jsem namyšlenej frajer a myslel jsem si, že jsem sežral svět. Zapracoval jsem na sobě....JSEM BŮH.
500
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 23. 5. 2005 15:36

cache píše:Imho ano. Zober si ze aj cez plamen sviecky prejdes rychlo rukou, preco nie do olova?
Ak by si si postupne vo vode zohrieval ruku na teplotu blizku olovu (ale neviem pri akej teplote sa tavi, mam dojem ze pri nizsej ako bod varu vody) a potom na moment dal do olova a nas5 do vody a postupne zase chladil, tak sa ti nic nestane.

Pamatam si jeden pokus (aj ked sadisticky trocha) o ktorom som cital. Zobrali dva hrnce a dve zaby. Do jedneho hrnca dali zabu, do druheho nie a nechali ju vonku. Hrnce dali na ohen a ked dosiahla teplota vody tusim 60 stupnov, tak zaba v hrnci pokojne plavala vo vode, a ked do druheho hodili zabu, tak vybuchla..


olovo sa tavi pri vyse 300st c, ako kazdy kov ma vysoku tepelnu kapacitu a vodivost. takze sa to s plamenom sviecky moc neda zrovnavat (plamen ma sice nejakych 600st, ale nizku vodivost a kapacitu)
a
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků