TV Výstup - Galvanické oddělení TV signálu

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zdenda 24. 5. 2005 13:56

Zdravím mám dotázek, nemáte někdo zkušenost s tímto galvanickým oddělovačem?
http://www.axes.cz/components.php?&show=cats&cats=components&maincat=36&id=1107
Případně nějaký tip na něco podobného, co se dá koupit. Nemám odvahu si něco podobného dělat doma a mám problém s tím, že mi TV signál ruší obraz z PC. Pokud vytáhnu anténu obraz je OK. Nebaví mě ji pořád vytahovat.
Dík Zdeněk.
Zdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 24. 5. 2005 14:11

Hele, fakt to není problém smatlat s pájkou a cínem - jsou to v podstatě čtyři spoje. Kondíky + konektory vyjdou tak na 30-40 kč, je to lepší, než to kupovat za 350 kaček. Podívej se sem: http://www.zive.cz/forum/SubChild.asp?Q ... 64&Main=67
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda 24. 5. 2005 14:29

Tohle a další podobné jsem četl, ale popravdě si tím nejsem moc jistej, když tam každej radí kondíky s jinou kapacitou. A navíc nemám představu co s tím můžu pokazit.
Ale přehlédl jsem ten GT 780, to vypadá lépe.
http://www.schwaiger.cz/katalog/index-31.html
Dík.
Zdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 24. 5. 2005 14:35

to zvládneš, nic na tom není :)

Obrázek

hoummejd jak noha :D
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 24. 5. 2005 15:50

hehe :) tak to si na tom lepsie ako ja :) ja som len ocistil kabel od izolacie, predelil zem, medzi zeme dal prvy kondik co mi prisiel pod ruku (urcite vacsi ako ten co mas ty) a pak to cele omotal lepiacou paskou - funguje to ;)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 24. 5. 2005 23:36

cache píše:hehe :) tak to si na tom lepsie ako ja :) ja som len ocistil kabel od izolacie, predelil zem, medzi zeme dal prvy kondik co mi prisiel pod ruku (urcite vacsi ako ten co mas ty) a pak to cele omotal lepiacou paskou - funguje to ;)

Ja tiez tak, dva kondenzatory cca za 10,-Sk spolu a tiez to funguje, ale musel som oddelit obidva.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdenda 25. 5. 2005 05:54

Sorry musel jsem včera nečekaně vypadnout, takže jsem nemohl reagovat.
To Adams:Nemám strach, že bych to nedokázal udělat. Jsem i docela šikovnej 8) , ale jde mi o to, že netuším jak je to s kapacitou kondíků. Vzhledem k tomu, že jsem strojař tak moc netuším co pokazím malou nebo naopak velkou kapacitou.
Jinak dík za názornou ukázku, jak si to udělal, je to opravdu velice jednoduché a přijde mi to "lepší" než to jen napájet na kablík a odizolovat.
Zdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 25. 5. 2005 06:21

Už v první reakci na tvůj dotaz jsi dostal odkaz na celkem vyčerpávající opdpověď. Ty kondenzátory použij keramické, kapacity 390pF - 820pF. Větší příliš nedoporučuji (i když se jejich použitím asi nic katastrofálně nezkazí) a to proto, že pro kondenzátory vyšších kapacit se používá dielektrikum nevhodné pro vysokofrekvenční účely. Kromě toho, i kdyby vf. vlastnosti tohoto dielektrika docela vyhověly, tak by se zvýšení kapacaty neprojevilo na kvalitě přenosu signálu. Už mnou uváděné kapacity mají pro uvažované pásmo kmitočtů natolik nízkou impedanci, že její další snižování by bylo obtížně měřitelné, natož poznatelné na přenosových vlastnostech oddělovacího členu.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda 25. 5. 2005 06:36

Vypadá to, že jste mě přesvědčili. Ten rozdíl v ceně je opravdu dost velkej, takže to zkusím a budu doufat. Nejspíš to udělám až o víkendu a pak se ozvu jak to dopadlo.
Oběma Vám děkuji za Vaše rady a čas.
Zdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stanleyy 25. 5. 2005 07:19

A skusal si aj nieco ako oddelovaci transformator? Pomohlo mi to velmi dobre u mna doma, na kablovke mame velky rozdiel potencialov medzi zemou v sieti a v kabli. Jednoducho som rozstrihol koaxial, na kazdom konci spravil 2 zavity s priemerom asi 1 cm, prilozil ich k sebe, oblepil lepiacou paskou a funguje to vyborne.. Tie zavity samozrejme musis spravit tak, ze zospajkujes tienenie koaxialu so stredovym vodicom; nieco podobne najdes tu:
http://www.tvfreak.cz/modules.php?name= ... le&sid=242
Stanleyy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda 25. 5. 2005 07:25

Ještě pro sichr :D >:-[] .
Keramický kondenzátor s drátovými vývody diskový - 50V s výše zmíněnou kapacitou, je to tak?
Viz: KER 180P÷1,8N RM5 na [url]http://eos.ges.cz/peosc.asp?menu=rejstrik2&misto=4&hledej=6R55&trihled=6R5500&stav=0&nazev=BRBRBRX3Keramické+kondenzátoryBRBRBRX4Keramické+kondenzátory+s+drátovými+vývodyBRBRBRX5Keramické+kondenzátory+diskové+50V&obr=KERKO50&tpobr=KERTA&poznamka=[/url]
Zdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda 25. 5. 2005 08:01

To Stanleyy:Nic takového jsem nezkoušel. Dík za tip, ale už jsem se rozhodl, že zkusím variantu s kondíkama. Bude to hotové do půl hodinky s cenou do 20Kč, což za ten pokus určitě stojí a přijde mi to snažší a elegantnější než tvoje metoda (ale nic proti ní nemám).
Zdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 25. 5. 2005 08:19

Stanleyy píše:http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=242

"Řešení tohoto problému je jednoduché - zapojit kondenzátor do 1nF do kabelu mezi obě země." - jo toto je presne to co som ja spravil a funguje to ako ma.. Len som pouzil nahodny kondik co bol v okoli, ale to je asi aj fuk mozno ;)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda 25. 5. 2005 08:34

To cache:Jo tohle je opravdu jednodušší, ale jak jsem četl někomu to pomohlo a někomu ne. Možná, že až to budu dělat, tak zkusím i tuhle variantu, ale spíš to asi udělám jako Adams. Ovšem to co radil Stanleyy je asi něco trochu jiného, ne?
Zdenda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 25. 5. 2005 08:37

Zdenda píše:To cache:Jo tohle je opravdu jednodušší, ale jak jsem četl někomu to pomohlo a někomu ne. Možná, že až to budu dělat, tak zkusím i tuhle variantu, ale spíš to asi udělám jako Adams. Ovšem to co radil Stanleyy je asi něco trochu jiného, ne?t/quote]

Hej lenze to co radil Stanleyy som mierne nepochopil, tak ze pozriem zdroj (tu linku co tam dal) a tam bolo to co som spravil ja :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků