teplota CPU,desky???

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod harooon 1. 6. 2005 14:06

zdravím,nevíte nekdo jaká ma být optimalní tepota CPU popřípadě zákl.desky ,CPU mam v pruměru 55stupC. kolísa tak k 50 ,ale neklesa deska 55,zda se mi to hodně :?: :?: :?:
harooon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 1. 6. 2005 14:23

to je dost malo informaci, je potreba vedet jaky CPU, jaka deska, jaky mas case, atd... to vsechno hraje roli :)
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 1. 6. 2005 14:59

je to v pohode, at je to co je to...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod double_m 1. 6. 2005 15:21

Mám P4 3.0E Ghz...S478 :-) ... Jinak měl sem teploty kolem 65 stupnu pri burnu nekdy 70 to sou fakt moc uz problemy... Takze to je v poho jinak koupil sem hypercoolera HCl5+ nebo tak nejak a teplota pri burnu je 45 :-) bez zatizeni 36.. :) a rve 30 dB nejvic :-)
double_m
Junior

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 1. 6. 2005 18:34

Hm, to se máš. Já mám P4 2,4, s.478 a při plné zátěži (grabování) pár hodin má CPU 53°C, což je fakt dost. Ale na to, že PC je v menší místnosti, kam pár hodin praží slunce, místnost je v danou dobu nevětraná a uzavřená a do toho ještě přitápí 19"CRT to asi není taková tragédie. Jen člověk tam zrovna nemrzne. Normálně se nedostanu přes 49°C. A chladič má maximálně 19 dB. Zlaté Northwoody.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 1. 6. 2005 19:07

53 stupnu se ti zda moc? do 60 stupnu prescotta vubec neres! to je uplne v norme a hezka teplota...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod babypipi 2. 6. 2005 08:02

Já mám Presscota Pentium 4 LGA775 3.0 GHz a teplota v klidu s box chladičem je 50 - 52°C a při zatížení se dokáže vyšplhat až na 60 - 62°C. :-)
babypipi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 2. 6. 2005 10:33

No, ale já mám Nortwooda. Ale jak píši, se sestavou (tou nejvýkonnější z popisu) po několika hodinách grabování, v uzavřené místnosti, kam nějakou hoďku do toho praží slunce a do toho zapnutá 19" CRT, bez spořiče. Místnost je nevětraná, já tam u toho být nemusím. Prostě v tropických dnech, kdy si PC musí vystačit s okolním horkým vzduchem na chlazení. Nemám na mysli situaci, kdy si bere vzdoušek klimatizací ochlazený na nějakých 18-20°C. Pokud se ona místnost začne větrat, tak je teplota CPU nižší než těch 53°C, max 49°C při několika hodinové zátěži kolem 100%. Včera jsem měl v klidu (surfování, dokumenty) na CPU nějakých 38°C, sluníčko svítilo, ale větralo se.

Myslím si, že to není až tak špatné. 9800 Pro hřeje více než předchozí 9600 a je i rozměrnější, což proudění vzduchu v case nepřidá. Grabuji na HDD Seagate, před disky je 12 cm větrák, takže je chladí, ale zároveň teplejší vzduch vhání do case. Něco by možná pomohl zdroj s 12 cm větrákem.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod colos 3. 6. 2005 13:21

Mám P4 - 2,8 Prescott teplotu mi hlídá Speed Fan
V klidu:CPU - 52st ( větrák cool master)
Hard disk 39st
Deska 34st
V zázěži: CPU - až 74st
Hard disk 45st
Deska 39st

Deska ASUS, Disk 80GB s doplň. větrákem.
Tak nevím jestli je to v normálu.
:(
colos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 4. 6. 2005 09:09

CPU z zatezi v normalu neni... Zkus si koupil lepsi chladic, pripadne zkontroluj jeho soucasne uchyceni a pastu... a pridat dozadu ventilatory na odtah horkeho vzduchu,,, dost pomuze i zdroj s 12 cm vetrakem...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fanks(smazano) 6. 6. 2005 17:39

btw teplotu pozerate v biose or su na to nejake spolahlive softy? a ak ano ake? plis napiste
...a to by blo asi tak všetko. Ak máš s touto odpoveďou nejaký problém tak ŽKM ;)
fanks(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Higgi 8. 6. 2005 19:29

Athlon XP 1700+@1,5Ghz - Chladič Artic Cooling
Klid- 45C
Zátěž (BOINC,Mafia) - max55C
Skříň uzavřená,zdroj venku místo něj větrák 80mm Artic cooling; autoregulace otáček čidlem ve větráku
teplota desky většinou 33C
Okolí: 22 C

Pokud je v místnosti tak 33, jde teplota procíku až na 61 C.
Higgi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WURMi 8. 6. 2005 22:26

rad by som vedel ako meriate tie dB pri vetrakoch. Alebo to iba udava vyrobca?
WURMi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod umi 9. 6. 2005 09:05

WURMi píše:rad by som vedel ako meriate tie dB pri vetrakoch. Alebo to iba udava vyrobca?

to udava vyrobce a oni si mysli, ze to je pravda.
zalezi na otackach, ktere se u plno vetraku v zavislosti na teplote reguluji..takze kdyz mas vetranou bednu, je potichej chladic a na naopak.
do 2500RPM na CPU je to celkem v klidu, vejs uz by me to docela sralo.
umi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 9. 6. 2005 13:45

Nejen na otáčkách. Také na ložisku, tvarování lopatek a konstrukci pasívu. Samozřejmě, že když jsou otáčky vyšší, tak je i vyšší hlučnost, ale u blbě zkonstruovaného chladiče je hluk i při malých otáčkách. Každopádně byl dost propastný rozdíl mezi origoš Intelem a Nexusem, který mám teď a u kterého výrobce uvádí max. 19dB.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků