Přístup k pošte (např. z Outlooku) z více PC

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gomez 2. 6. 2005 14:28

Zdravim, potreboval bych vedet jestli existuje nejaka moznost pristupovat k jednomu email uctu najednou z nekolika PC. Jde mi o to ze mame ve firme jeden ucet na postu a ja musim vzdy jit k prislusnenu PC a z outlooku postu odeslat. Jsme v siti existuje nejaky program ktery sdili postu ?? Jde mi o to abych treba prez outlook mohl cist psat a odesilat postu jednoho uctu na nekolika PC najednou. Aby se prijate a odeslane zpravy objevili ve vsech PC najednou. Pr: ja ze sveho pc odeslu email a ten se objevil i kolegovi v odeslanych. Proste chceme vsichni videt odeslanou a prijatou postu jednoho uctu na vice PC a zaroven mit moznost i odesilat. PS: u meho poskytovatele emailu nelze pristupovat prez web ale to stejnak by jsme ani nechteli. Diky za kazdou radu
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod olihen.beznadeje 2. 6. 2005 14:40

A nechces si udelat v praci treba WEB access? Budes pak pristupovat pres prohlizec....
Podporuje treba MS exchange
Oliheň Beznaděje.
olihen.beznadeje
Junior

Odeslat příspěvekod rotter 2. 6. 2005 14:49

a neslo by to npriklad cez smtp?
rotter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gomez 2. 6. 2005 14:52

Jak to funguje ?? Zpravy se stahnou nekam na nejake PC (kde je ten access) a pak si je kazdej muze prohlizet, pripadne psat nove atd... ?? Jde mi taky o to aby se nemusela kazda zprava znovu stahovat z nasi email schranky mame vetsiniou vetsi prilohy a uz takhle cekame nez se to stahne... Potrebuju neco takoveho:

Nejake PC u nas stahne zpravy a to je bude nejakym zpusobem predavat nebo sdilet na ostatni PC s moznosti i odesilani.
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod eliador 2. 6. 2005 14:54

Hmm pokial ti ide iba o doslu postu tak to mozne je pokial mas pop3 konto tak staci aby si si v nastaveniach uctu dal aby zostavala kopia a takto si mozes pristupovat na dany ucet z X dalsich miest. Pokial ide o odoslanu postu z jednoho pc, bud si to vzdy posielat k sebe v kopii a tak kaza odoslana posta sa stane zaroven aj dorucenou.
Mozno to pojde jednoduchsie ce IMAP ale...
eliador
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rotter 2. 6. 2005 14:56

ak si na kazdom pc nastavis do outlooku to jedno konto a das si v nastaveniach pop3 ze nemazat spravy na serveri tak budete moct prijmat postu z toho konta do vsetkych pc. ak chces aby ti aj odoslana posta bola pristupna zo vsetkych tak to neviem, skus namiesto pop3 pouzit smtp protokol a tam sa to mozno da nejsom si isty..
smtp si v outlooku nastavis ked das vytvorit nove konto a tak nak tusim..
rotter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 2. 6. 2005 14:56

Mozna by stacilo rozjet nakou synchronizaci....
kdybys poslal na jednom kompu neco, tak by to bylo v odeslane poste tam a az by nastal cas synchronizace, tak by se synchronizovali vsechny slozky, tudiz i odeslana posta.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 2. 6. 2005 14:58

predne je potreba vedet zda na tech ostatnich pocitacich muzes taky na net ci nikoli
jinak na to existuje cela rada programu (napr trochu starsi, ale funkcni kerio winroute pro) pomoci tohoto programu si vytvoris na jedom pocitaci pristup do interentu a posty a z ostatnich budes pres tento jeden pocitac pristupovat na net
s prijimanim dorucene posty na nekolik pocitacu dve moznosti, budto v postovnich klientech si nastavit zachovani zprav na serveru a mazani treba po 7 dnech (tim pak si kazdy vse stahne a server to pak bude od nejstarsi mazat sam) nebo postu vybirat winroute a pres nastaveni uctu se posta bude prekopirovavat do zvolenych schranech na mistni siti
s kopiema odesilanych zprav je trochu problem, ale resit se to da treba za pomoci program MS Outlook XP nebo 2003 (nikoli MS Outlook Express) tam existuje nastaveni tridicich pravidel na odeslanou postu a tu si pak muzes preposlat na jakoukoli jinou adresu (treba na adresu kolegi nebo na mejla domu)
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomez 2. 6. 2005 15:22

Na ostatnich PC je net funkcni ale ja nechci pristupovat pro kazdou stanici zvlast a stahovat tak zpravy (nase zpravy jsou celekm objemne) to by nam moc zatizilo uz tak pomalou linku. Potreboval bych aby to udelal jen jeden pocitas a z neho se to zdilelo. Jde mi i o postu odeslanou aby jsne vsichni videli spolecnou odeslanou. A mohli i odesilat. Neexistuje nejakej vnitrni email server ktetej bz to prijmul a rozeslal na ostatni pc__??
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 2. 6. 2005 16:30

Mě napadá jednoduchá, ale neověřená možnost. Přenastavit si úložiště dat -> na všech počítačích ho nasměrovat na jediné úložiště - tím se stane společným pro všechna PC.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomez 3. 6. 2005 08:10

Uz jsem zkousel ale nelze pristupovat ke stejnym datum 2x hlasi to nejakou chybu............. :(
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 3. 6. 2005 08:14

gomez píše:Uz jsem zkousel ale nelze pristupovat ke stejnym datum 2x hlasi to nejakou chybu............. :(

A co to bylo za chybu si nevzpomeneš?
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomez 3. 6. 2005 08:32

Hlasilo to neco o pristupu k souboru ze je jiz pouzivan.....
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 3. 6. 2005 08:59

Nezkoušel jsi se přeptat u Microsoftu? Možná se pokoušíš o nemožné.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomez 3. 6. 2005 09:22

Precti si moji otazku.............. hledam alternativni reseni. Treba nejakej vnitrni server nebo neco takoveho co by mi tu postu stahlo a nasdilelo na ostatni stanice netrvam pouziti outlooku jako klienta ale bylo by to dobre z toho duvodu ze ostatni jsou na to nauceni. Nekdo se tu zminil MS exchange......... ale nevim co to je mozna je to ono co ja potrebuju................ :D :D
gomez
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků