Do notebooku disk 5400 ot/s nebo 7200 ot/s?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Holly 11. 6. 2005 22:24

Záleží u disků na otáčkách moc? Zajímá mě, jakej je rozdíl v rychlosti zápisu, čtení v přístupových dobách atd. Taky by mě zají malo jestli je rozdíl ve spotřebě.
Díky za odpovědi.
Holly
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 11. 6. 2005 23:14

A to se dělají notebookové disky 7200 ot.?
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sislik 11. 6. 2005 23:25

7200rpm je ve vykonnostnich parametrech vzdy lepsi nez 5400rpm, ale je hlucnejsi a ma vetsi spotrebu a hlavne vetsi cenu - nahodne jsem vybral v ceniku dva disky a je skoro o 100% drazsi
planuju nakup notebooka a budu brat 5400rpm
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 12. 6. 2005 18:06

[quote="Příjmení a jméno"uA to se dělají notebookové disky 7200 ot.?t/quote]

Ano robia.
Napr. HDD1 | HDD2

Mate niekto skusenosti so 7200ot. diskami v notebookoch? Tiez by som si rad nejaky kupil, ale rad by som pocul nazory ludi, ktori s tym maju skusenost -
1) ci sa vam castejsie zapina vetrak,
2) o kolko sa znizila vydrz na bateriu,
3) ci je zrychlenie skutocne pozorovatelne a pod
gofry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pudil 12. 6. 2005 18:22

ja sem dycinky myslel, ze notebookove disky maji otacky bud 4200 nebo 5400. O discich s otackama 7200 slysim poprve.

Ale mozna nejsem dost in.
Pudil
Junior

Odeslat příspěvekod gofry 12. 6. 2005 18:58

Pudil píše:ja sem dycinky myslel, ze notebookove disky maji otacky bud 4200 nebo 5400. O discich s otackama 7200 slysim poprve.

Ale mozna nejsem dost in.


Vsetko je raz "poprve" :)
gofry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 12. 6. 2005 19:15

[quote="Pudil"]ja sem dycinky myslel, ze notebookove disky maji otacky bud 4200 nebo 5400. O discich s otackama 7200 slysim poprve.

Ale mozna nejsem dost in.[/quote]

Tak tak ... uz se prodavaji i '7200/otackove' S-ATA (100 GB).
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 12. 6. 2005 19:21

7200 je ntb celkem malo... jsou drahy a tak, ale urcite bych so nej sel...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NightHunter 12. 6. 2005 19:22

Osobne vlastnim v notebooku 60 GB disk se 7200 rpm (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28031) tak se zkusim trochu podelit se zkusenostmi. Co se tyce hlucnosti, tak vzhledem k tomu ze mam Centrino a vetrak se mi zapina jen pri hrach nebo vytizeni procesoru nad 50 % tak sem vetsi hlucnost zpozoroval hned, hlavne kvuli tomu ze predtim sem mel 30 GB disk s 4200 rpm. Zpocatku mi to docela vadilo, hlavne kvuli tomu ze predtim to bylo absolutne neslysne a ted je slyset sumeni i kdyz nic nedela a pracujici disk uz i docela poznam (ale da se usnout i metr od neho :) ), ale myslim ze za ten vykon to stoji. Testoval sem ho jen kdyz byl novej a se ctenim pres 30 MB/s a zapisem kolem 20 MB/s me hodne mile prekvapil. Ja vykon procesoru moc nepotrebuju (P-M 1.3 GHz bohate staci, nedelam moc s videem ani grafikou takze me vetsinou brzdi jen chroustani disku), ale ocenim vydrz pres 5 hodin nebo dva filmy a to se bych rekl ani s novym diskem nezmenilo.

Takze suma sumarum: znatelne vetsi hluk, zahrivani asi stejne, vydrz zhruba stejna, ale vykon jednoznacne stoji za to.

PS: Pred pul rokem sem se rozhodoval mezi 80 GB 5400 rpm nebo 60 GB 7200 rpm (nic moc lepsiho v ty dobe nebylo) a myslim ze sem se rozhodl dobre.
Optimismus je zpusoben nedostatkem informaci.
NightHunter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanley (novy) 15. 6. 2005 20:32

no ja mam centrino s 5400 diskem. pouzivma ho dost na uceni, obcas na praci (jsem student, takze ten pomer se bude casem menit :-)) a sem tam na nejakou hru (mam grafiku ati 9700 mobile) filmy. s vykonem u tech dvou prvnich cinnosti jsem naprosto spokojeny, jedna se prevazne o praci s textem, serfovani, pouzivani databazovych programu.. tam jsem oproti desktopu (7200 disk) nejaky pokles vykonu opravdu nepocitil, spise naopak (to bude ale tim centrinem s 2 MB L2). pokles vykonu nebyl nijak vyrazne znatelny ani u sledovani filmu v divx. ale kde byla nizsi rychlost a delsi pristupova doba znat, tak to bylo u her. konkretne jsem to poznal u HL2 a nektere jeji multiplayerove modifikace a u strategie LOTR. Tam dochazelo k delsim prodlevam u nacitani levlelu a docela dost i k castym nahravanim z disku behem hrani (konkretne cs:s), ktere byly dost neprijemne. ale tenhle problem jsem vyresil tim, ze jsem ulozil svuj destop 7200 disk do ramecku, ten pripojil pomoci usb 2.0 k nb a vsechny vyse zminovane hry jsem nainstaloval na tento externi disk. rozdil v nacitani a hlavne plynulosti byl citelne znatelny. urcite tomu pomohlo take to, ze swap se ukladal na jiny disk nez na kterem byla data.. ja jsem s touto kombinaci spokojeny. pripojeni tohoto disku je otazka pulminuty, a to pocitam i pripojeni k elektricke zastrcce, ekonomicka stranka veci je take pozitivum a jinak po fcni strance: hrat hry nebo pouzivat narocnejsi aplikace (treba grabovani nebo strih domaciho videa, ...) je stejne bez zapojeni nb do el. site neprakticke az nerealizovatelne, a pokud uz je nb k el. siti zapojen, neni problem pripojit i externi disk. takze ja mam 5400 v nb, tichou, s vysokou vydrzi, bez nadmerneho zahrivani a kdyz potrebuji, muzu na nb provozovat i narocnejsi aplikace.
stanley (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod mnagos 15. 6. 2005 21:37

Mam v notesu IBM T40 HDD Toshiba 100GB, IDE 2, 5", MK1031GAS, 4200rpm - no problemo-tichej a lita to jak blazen/operak 512,Centrino................
smrti se nebojím,ale sere mě,že je to nafurt...........
mnagos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 15. 6. 2005 21:47

4200 je pomaly jak fena...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thomas4111977 15. 6. 2005 22:27

zalezi aky by bol cenovy rozdiel ale pokial ti o cenu nejde tak jednoznacne 7200ot. a co sa tyka vyssej spotreby s tym si hlavu nelam pre laptom je vacsi problem spotreba cpu nad 3200+ a chladic.
thomas4111977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyberxeon 16. 6. 2005 05:14

Z osobní zkušenosti mohu říct, že je rozdíl v discích je znát docela propastně. Měl jsem Centrino 1.7GHz z 60 GB diskem 7.200ot., teď mám Centrino 2GHz - 100GB - 5.400ot. disk a je to nechutně zpomalený - už plánuju nákup 100GB disku 7.200ot. - 5.400ot disk brát jen v případě, že Vám jde o spotřebu - já používám notebook jako náhradu stolního PC (Acer 8104WLMi)
cyberxeon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Holly 20. 6. 2005 20:11

v puvodní sestavě je 40GB disk. Za 60GB 5.400rpm je příplatek 1000,- a za 60GB 7.200rpm 2200,-.
Vzhledem k tomu, že bych na tom notebooku chtěl občas dělat něco s videem, tak si připlatím za ten rychlejší disk.
Holly
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků