Jak udelat www chat...

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dingo 17. 6. 2005 19:54

Jak udělat v php+html+mysql (lépe pomocí perl+xhtml+pgsql, ale technika bude IMO uplne stejna) chat?

Celkem by se mi hodily nějaké obecné rady... Nejlépe od někoho kdo se o podobnou věc už někdy pokoušel. Kdyby na to měl být stručný návod, jak by zněl :idea: ?

Moc dík za jakékoli nápady/návrhy/věcné připomínky k chatu (ne jen planá kritika, jak je tu skoro zvykem :( )
dingo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 17. 6. 2005 23:19

Skoro tak isto ako obycajny guestbook, ale stranka sa ti bude po nejakom case refreshovat - To je ale velmi velmi velmi hruba idea, iste to ide aj lepsie. Myslim, ze je to dost rozsiahly projekt na to, aby to tu bolo popisane na par riadkoch. Lepsie asi bude popozerat sa po sieti velkym Googlom.
gofry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dingo 19. 6. 2005 10:51

Super, moc jsi mi pomohl, gorfliku... :-)
Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě za to bůh potrestá...
--
澳洲野犬
dingo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 19. 6. 2005 11:18

dingo píše:Super, moc jsi mi pomohl, gorfliku... :-)
Ty kokso, ani som si nevsimol, ze to si ty Dingo Dingullus Dingodzilla ;)
gofry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satai 21. 6. 2005 22:31

Zkus se mrknout na nějakou cool, novou a moderní technologii, jako je Ajax. Není to triviální, ale uživatelská přítulnost je ve výsledku velmi pěkná.
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod real name 27. 6. 2005 07:41

skus pohladat na nete phpbb.com (a zrejma dalsie podobne projekty)
(bohuzial este nemam osobnu skusenost, vid aj http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=2489)
real name
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Georgo 8. 6. 2007 09:27

Tak by som si dovolil oživiť starú tému:
Tiež sa momentálne zaoberám úvahou o naprogramovaní chatu pre rovnaký serverový model, ako kedysi Dingo. I keď sa a priori nebránim 3rd party riešeniam, z hľadiska flexibility a dlhodobej perspektívy preferujem vlastné riešenie.

V zásade by ma zaujímalo, aké sú možnosti, resp. aké máte skúsenosti s cachovaním výstupu v PHP. Viem, že existuje APC, ale zatiaľ som to nevidel v praxi. Zaujímalo by ma, či je možné mať niečo ako jednu zdieľanú cache prístupnú pre všetk aktuálne prebiehajúe sessions. Neustále vyťahovanie dát z databázy je samozrejme totálna zhovadilosť a riešiť to cez cache súbor mi tiež nepríde ako najefektívnejšie. Ideálne by teda bolo, keby sa dalo definovať napr. jedno zdieľané pole, ktoré by v priebehu chatu prebývalo v pamäti a jednotlivé požiadavky klientov by len vracali obsah tohto poľa (resp. jeho najnovších elementov), prípadne by doň nové prvky vkladali. Z hľadiska optimalizácie stačí v pamäti držať posledných pár príspevkov a históriu priebežne zapisovať do jediného logu v txt alebo xml. Toto riešenie by zároveň prakticky eliminovalo nutnosť zaťažovať databázový server.
Samozrejme by prenos dát z webservera mal byť čo najmenší, takže refresh by bol umiestnený len v IFRAME, resp. v DIVe, riešený cez AJAX.

Je niečo podobné absolútna fikcia alebo sa to dá reálne dosiahnuť?
Počítačová bezpečnosť stojí a padá na užívateľoch - blbosť a pohodlnosť s ňou nie je kompatibilná.
Georgo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 8. 6. 2007 10:06

Nechci ti do toho kecat, ale tohle by stálo za novej thread o kašování výstupu PHP.

Zrovna se tím taky zabývám, ale asi to budu řešit souborem. Každou stránku, kterou vygeneruju, tak při prvním volání uložím do souboru a když mi na ní přijde požadavek, zjistím jestli už jsem použil a když ano, tak jenom přesměruju na hotový soubor.

Nicméně tohle je trošku jiná situace. V PHP se dost blbě řeší sdílená data mezi sessions. Osobně jsem to nikdy nedělal tak nevím, ale vzhledem k tomu, že je možné si udlěat vlastní session handler, tak si myslím, že by to teoreticky jít mohlo, ale konkrétně ti asi moc neporadím.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Georgo 8. 6. 2007 19:06

Súhlasím, skúsme nový thread. Trochu som sa bál, že keby som založil nový a čo i len spomenul slovíčko chat, hneď by som dostal odpoveď s tým, že mám hľadať vo fóre, ako sa to občas deje. No ale skúsime.
Počítačová bezpečnosť stojí a padá na užívateľoch - blbosť a pohodlnosť s ňou nie je kompatibilná.
Georgo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 8. 6. 2007 23:05

No neviem, prístup k súboru na disku je podľa mňa oveľa náročnejší a trvá dlhšie než prístup do databáze. Databáza používa rôzne indexovacie techniky a cachovanie už má v sebe zabudované.
gofry
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků