DVD NEC3520A - problém s vypalováním cd

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod X_Killer 23. 6. 2005 14:54

Mám vypalovačku NEC 3520A. Problém je v tom, že když pálím hudební CD, tak se občas stane, že mi ho moje (a nejen moje) HIFI věž nepřečte, nebo přehrává a sekne se u nějaké písničky. Někdy CD vůbec nenačte. Před tím sem měl vypalovačku ASUS 52x32x52 a nikdy se mi to nestalo. Pálím na Verbatimy DL+ 8x rychlostním zápisem. Před tím sem mohl CD smažit i 32x a problém nikdy nebyl. Stáhl jsem si i nový firmware 3.04, a tajně doufal že se problém vyřeší, ale nevyřešil. Zkoušel jsem i jiné média, ale efekt byl stejný, ba dokonce horší. Jestli s tím má někdo zkušenost, tak bych byl rád, kdyby se zde vyjádřil :)
Z nejhoršího jsem vevnitř
X_Killer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X_Killer 23. 6. 2005 15:18

Jinak vypalovacka slape jak hodinky. Vsechno ostatni vypali v supr kvalite, ale hudebni CD - tam je zakopany pes. A vubec nevim jestli by to kvuli takovemu problemu vyreklamovali
Z nejhoršího jsem vevnitř
X_Killer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hard_core (novy) 20. 8. 2005 03:45

Nenapsals tu jakým softem to pálíš...je taky možné že ty média jsou z vadné série...a u kámošů to ve věži hraje?...příčin může být víc...
....nesnáším České Tele-komunisti!!!!!... zejména J.P. :-)
hard_core (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skippy 20. 8. 2005 07:57

Asi to není problém jen Tvé vypalovačky. Mám LG 4163B a dělá mi to samé. Dříve jsem měl TEAC CDW 540E a ten vypálil CD na jakékoliv médium a vše hrálo. Softem to určitě není. Pálím v EACopy, v Neru i v ClonaCD a pořád ten samý problém. V jednom obchodě mi řekli, že je to nemoc DVD vypalovaček.
Zajímalo by mě jak ji vyléčit.
Skippy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JakubL 20. 8. 2005 08:25

Já mám zkušenosti, že CDA je nejlépe pálit max 12x. Já to tak dělám a nikdy jsem neměl problém.
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X_Killer 20. 8. 2005 09:02

Jo, taky jsem přišel na to, že obecně CD pálí jaksi každé jinak...zkoušel jsem DC proklepnout v NERO CD-DVD SPEED a nemohl jsem se divit!!! Každé vypálené CD audio vykazovalo tohle

General Information
Drive: _NEC DVD_RW ND-3520AW
Firmware: 3.04
Disk: Audio CD
Selected speed: 8 X
C1 errors
Maximum: 203
Průměr: 7.82
Total: 37172
C2 errors
Maximum: 159
Průměr: 0.78
Total: 3685
Jitter: n/a
Scanning Statistics
Elapsed time: 10:06
Numer of samples: 4752
Average scanning interval: 1.00 sec
Glitches removed: 12

je pravdou že nejlépe je testovat co nejpomalejší rychlostí ale pro rychlou kontrolu si myslím že to stačí. Je to pádný důvod k reklamaci? Jinak vypaluju CD Nerem, ničím jiným. Jinak CDA pálím většinou 16x ale zkusím něco vypálit 8x...
Z nejhoršího jsem vevnitř
X_Killer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků