Problém se SATA diskem, pls hepl

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wzcom 27. 6. 2005 19:15

zdravim vsechny, sestavuju počítač: MB MSI KT6V a HD Seagate Barracuda 7200rpm 80GB SATA (to ostatni je nepodstatny).
zapnu počítač, ukáže se, že hledá mechaniky, pak vyhodi chybu, ze neni RAID pole a hotovo, dal nemam sanci. je tam nejaka "SATA RAID utilita" (neco jako BIOS) ve ktery nemuzu nic delat, jen je tam cervene napsano ze na RAID pole nemam dostatecny pocet disku coz je mi jasne, nechci RAID pole, mam jen jeden disk ale nemam sanci ho (RAID) vypnout, v BIOSu sem to nikde nenasel a i kdyz disk v te utilite vidim, system na nej nahrat nemuzu... Takze prosim, jak mam u teto desky vypnout RAID pole??? :cry: :cry: :cry: vsem mockrat dekuju.
wzcom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 27. 6. 2005 19:19

RTFM :lol: Dostal si ho urcite k doske. Urcite sa to da v biose vypnut.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wzcom 27. 6. 2005 19:21

hm, tak to si mi fakt pomohl... rikam, bios sem celej prolezl nejmin 3x a nenasel sem to... tak to zkus konkretnej..
wzcom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 27. 6. 2005 19:31

A komp nenabootuje, len to zostane v tom raid setup utility? Precital som si manual, no fakt tam nic neni.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wzcom 27. 6. 2005 19:35

no kdyz chci nabootovat win z CD tak normalne spusti instalaci ale pak mi oznami ze nenasel zadny HD a ze instalace musi byt ukoncena.. potrebuju se zbavit toho RAID pole, uz si tady s tim hraju cely odpoledne a marne... :cry:
wzcom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 27. 6. 2005 19:38

Musis strcit do FDD disketu s ovladacom viasraid.sys, stlac F6, natiahni ovladace na winxp a uz ti disk najde.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wzcom 27. 6. 2005 19:41

dik, du to zkusit
wzcom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wzcom 27. 6. 2005 19:48

hmm tak u desky ten ovladac neni, mam ho shanet nekde na netu?? to si nekde nasel, nebo to mas z vlastni zkusenosti? :?
wzcom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 27. 6. 2005 19:50

Na CD co si dostal k doske.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wzcom 27. 6. 2005 20:06

tak ten na tom cedu neni, byl tam viamraid ale s tim to nefungovalo... :?
wzcom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 27. 6. 2005 20:10

Mam to, chces to poslat? Lebo zo stranky via sa da stiahnut ties tusim iba viamraid.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wzcom 27. 6. 2005 20:12

jaky je rozdil mezi viamraid a viasraid ? jo a ete upresneni z te diskety mam jakoby bootovat ? stejne mi to prijde divny abych pro normalni pouzivani jednoho SATA disku musel delat takovy komplikovany akce.. :?
wzcom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 27. 6. 2005 20:14

Rozdiel neviem aky je. Nebootujes s diskety ale z inst. cd windows, len na zaciatku, predtym ako to zacne nacitavat subory bude dole napisane press F6..., ja to ani stlacat nemusim, same mi to natiahne s diskety.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků