Trillian problem Connection to ICQ failed. Error code 10035

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Harvester 15. 7. 2005 07:38

Nevím, jestli jen já, ale mám v posledních dnech problémy se připojit na ICQ přes Trillian. Používám 0.74, ale zkoušel jsem i poslední 3.1.

Jedna z hlášek (co jsem četl na netu, tak ne neobvyklá, ale bohužel nezodpovězená) je:

[08:30] *** Connection to ICQ failed. Error code 10035.
[08:30] *** Failure resolving "login.icq.com"! Attempting to connect to a known server...

Nemáte s tím taky zkušenosti?

Thnx.


// Howard - upraven nazev
// adamek.jan - presun do sekce Ostatni programy
___________________________________
Harvester
Harvester
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 7. 2005 07:50

zkus si někde zaškrtnout "Keep connection alive"...a projdi si pořádně fóra trillianu...jak hledat odpověď na tuto konkrétní otázku, mají dokonce v pravidlech používání jejich fóra...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Harvester 15. 7. 2005 07:52

".a projdi si pořádně fóra trillianu...jak hledat odpověď na tuto konkrétní otázku, mají dokonce v pravidlech používání jejich fóra..."

no dík za radu, to jsem samozřejmě udělal :roll:
nicméně při hledání i jen toho čísla, a míň už toho zadat nejde, to nenajde nic.
___________________________________
Harvester
Harvester
Junior

Odeslat příspěvekod Harvester 15. 7. 2005 07:53

A propos, proč mám teď najednou měnit nastavení, když to před týdnem ještě nedělalo? To asi nebude chyba nastavení, že?
___________________________________
Harvester
Harvester
Junior

Odeslat příspěvekod Harvester 15. 7. 2005 07:56

Jinak v Trillian je to Reconnect on disconnect, což samozřejmě zaškrtlý mám. Jinak - už používám Trillian asi 2 roky, ne-li víc, takže je to skutečně záležitost posledních dnů. Podle mě je to problém s icq.com serverem, protože když mi to jeden den skoro vůbec nešlo, tak jsem se nepřihlásil ani u nich na go.icq.com.
___________________________________
Harvester
Harvester
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 7. 2005 07:57

pár citací...

"...There has not been a definate answer to the problem yet and the problem seems to go away on it's own for most people..."

"...This happend to my and it was because Trilian lost he name and port of the AIM and ICQ servers. Clicking the reset button in the prefrences panel worked..."

http://trillian.cc/forums/search.php?s= ... hid=669238
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Harvester 15. 7. 2005 08:03

Nojo, ale to není řešení. Můj klient neztratil ani jméno serveru ani port, takže není co resetovat.
___________________________________
Harvester
Harvester
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 7. 2005 08:10

podívej...prošel jsem si několik threadů, zabývajících se tímto problémem...a vysledoval jsem, že to je naprosto náhodně se vyskytující chyba a stejně náhodně mizející...

s příchodem ICQ5 bylo provedeno i několik změn v samotným ICQ protokolu a na databázovým serveru...nedovedu si představit, jakým způsobem by mohla tato chyba se změnou souviset, ale zásadní je, že výrobce trillianu na tyto změny doposud nijak nezareagoval...a jelikož do kódu trilliana vidí jen jeho výrobce, nelze nijak vyloučit, že způsob jejich řešení ICQ protokolu na tyto nový změny nějak naráží...

každopádně tlačítko Reset u nastavení ICQ login serveru a portu, kliknout můžeš...že je v okně nastavení zobrazeno správně neznamená, že je i správně interpretováno programem...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Harvester 15. 7. 2005 08:15

no, jak jsem psal, že to tam mám zadaný, tak jsem na to samozřejmě pro jistotu taky klikl, abych viděl, jestli se něco změní :-)

Jo, já si myslím, že to bude něco s protokolem, ale mě šlo jen o jednoduchou věc.

Jestli už někdo zjistil, jaký je výklad této chyby. Příčiny, řešení, to už si pak třeba nějak udělám. Šlo mi jen o překlad čísla na text.
___________________________________
Harvester
Harvester
Junior

Odeslat příspěvekod Nat 15. 7. 2005 10:54

Už je to pár týdnů/měsíců, co měl Trillian nějaký větší problém s připojením na síť ICQ kvůli změnám v icq protokolu... řešení bylo stáhnout 3.1 a po instalaci udělat Update.
Od té doby neregistruji žádnou potíž na 12cti stanicích včetně té mé, kde se Trillian používá.
Nat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karky 15. 7. 2005 13:23

Prosim pomozte, mi
mam problem s ICQ petkovou verziou, napriklad problem.....myslim 0124 neustale sa mi opakoval po dobu 15 minut. a ked som si s niekym pisal, tak mi v strede "pokecu" vypadlo spojenie. poradte prosim, co s tym???
pozeral som uz aj HELP na icq web stranke. bezvysledne.
moja konfi:
P4 3.0 Prescott, 512 MB Win xp
Karky
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 7. 2005 13:25

Karky píše:a ked som si s niekym pisal, tak mi v strede "pokecu" vypadlo spojenie. poradte prosim, co s tym???


jak jsem psal výše...nejprve zkus nastavit "Keep connection alive"...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karky 15. 7. 2005 13:32

mozes mi povedat, kde to je? mam icq len par dni.moc mu este nerozumiem. mam ho v cestine.
nevies o nejakom manuali na icq
Karky
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 7. 2005 13:36

Karky píše:mozes mi povedat, kde to je? mam icq len par dni.moc mu este nerozumiem. mam ho v cestine.
nevies o nejakom manuali na icq


v nastavení...v sekci connection (připojení)...

přesnou navigavi ti nedám, ICQ klienta jsem neviděl 5 let...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karky 15. 7. 2005 13:38

a aj tebe to robilo problemy?
napirklad teraz sa zase nemozem pripojit do siete icq
problem 0124
a vies kde by som ten manual na icq zohnal?
diky
Karky
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků