[CSS] Zmena bold textu na bold-italic - komplikace

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod malcolmX 29. 7. 2005 14:37

Pokud mate opravdu v HTML dokumentu pouzite 'inline styly', tzn zapis ve tvaru (atribut elementu) style="xxx", tak jednoduse provedte hromadny replace za class="xxx" a do externiho css si nadefinujte styl prislusnych 'class'.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod mbing 29. 7. 2005 14:46

Myslíš, že to zvládne?
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 29. 7. 2005 14:46

malcolmX píše:Pokud mate opravdu v HTML dokumentu pouzite 'inline styly', tzn zapis ve tvaru (atribut elementu) style="xxx", tak jednoduse provedte hromadny replace za class="xxx" a do externiho css si nadefinujte styl prislusnych 'class'.
Ano, prave to delam. Chtel jsem vyhnout editaci HTML souboru, ale zda se, ze neni jine cesty.
odklizec
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 29. 7. 2005 14:49

[quote="odklizec"]Ano, prave to delam. Chtel jsem vyhnout editaci HTML souboru, ale zda se, ze neni jine cesty.[/quote]

Ale toto je asi jedina moznost a navic je to skutecne otazka nekolika vterin/minut. Navic to bude koser i s ohledem na 'filozofii' CSS a pripadne budouci zmeny ve vasich dokumentech.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 29. 7. 2005 16:00

Proste si v PSPadu dej upravy - nahradit a tam muzes jednim kliknutim hromadne zmenit vsechny

span style="font-weight: bold;"

na

span class="dulezite"

a pak v CSS

.dulezite {
font-color: red;
font-weight: bold;
kdovicojeste...
}
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků