Co říkáte na nově zavedené povinné ověřování legální kopie?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bigduck 28. 7. 2005 06:37

adams píše:
Zorg píše: OEM WinXP stojí asi 4,5tis, vcelku bez problémů ti to prodají třeba s myší.m/quote]
Akorát už si nevyměníš fošnu :P

O důvod víc, proč si místo legálních OEMů home nainstalit XP Pro v jedné jisté neověřovací variantě :D (teda, pokud to ještě funguje). Pokud ne, tak se holt ty flastry dají nasosat třeba na celou síť z jediného počítače s OEM houmama (sosat flastry z P2P, to je přece jen bezpečnostní riziko).

Dejte lidem nadoma widle za pětikilo, a ověřování nebude třeba :). Nebo aspoň pro začátek za cenu, za kterou je mohou mít chudáci amíci.. A jestli se chce někdo hájit náklady za lokalizaci, dejte mi za tu cenu anglický :?e/quote]


hmm tak ta jista neoverovaci varianta tez prestala fungovat :D
ale overeni se tyka pouza woken, ostatni produkty to zvladne v pohode
jinak na V4 fungujou updaty dale bez overovani :wink:
Bigduck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marsuk 28. 7. 2005 08:25

Ja si pockam na nove okna.
Marsuk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zorg 28. 7. 2005 12:17

enr!qo píše:Zorg: Nemáš pravdu. Samozrejme v licenčnej zmluve nie je písaná, výslovná závislosť systému na matičnej doske. Je tam uvedený len hardware, ale oni interne sa rozhodli, že bude to matičná doska - predsa len najčastejšie menená súčiastka v pc.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod buBba 28. 7. 2005 13:46

povinny overovani mi ani nevadi protoze na download.microsoft.com najdu co potrebuju a pak uz si vygooglim bez overeni... :wink:
buBba
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stibi 30. 7. 2005 16:11

Lidičky tak tohle je fakt mazec..včera jsem četl že už povinné ověřování crackli ...tak jsem to vyzkoušel a fakt to funguje ...huustýýý :))
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrix 30. 7. 2005 16:26

Ja nic nestahuju, cas od casu sosnu z nakeho cd nebo z jineho mirroru aktualizaci ve ktere je tech mensich zahrnuto vic.
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod a 30. 7. 2005 16:28

aky je rozdiel medzi aktualizaciami na legal a ilegal windowsoch?
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stibi 30. 7. 2005 16:49

no jediný rozdíl je že na ilegal windows nešly žádné kromě bezpečnostních stáhnout ...teď už to zase jde ..i když kdo ví jak dlouho ...
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 30. 7. 2005 19:18

Zorg píše:
enr!qo píše:Zorg: Nemáš pravdu. Samozrejme v licenčnej zmluve nie je písaná, výslovná závislosť systému na matičnej doske. Je tam uvedený len hardware, ale oni interne sa rozhodli, že bude to matičná doska - predsa len najčastejšie menená súčiastka v pc.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod enr!qo 30. 7. 2005 21:04

Tak tvoje prirovnanie je trochu blbé. Nie je jedno kúpiť windows za 3000 alebo za 13000! To je ako keby som kúpil Fábiu a pri výmene pneumatík by som tam dal namiesto Continental iba Dunlopy a tým by mi odmietli záručný servis prípade poruchy nápravy alebo tlmičov.

OEM verzií samozrejme sa veľkým oblúkom už vyhnem! Upravujú pravidlá tak ako sa im zapáči!
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 30. 7. 2005 23:59

enr!qo píše:Tak tvoje prirovnanie je trochu blbé. Nie je jedno kúpiť windows za 3000 alebo za 13000! To je ako keby som kúpil Fábiu a pri výmene pneumatík by som tam dal namiesto Continental iba Dunlopy a tým by mi odmietli záručný servis prípade poruchy nápravy alebo tlmičov.

OEM verzií samozrejme sa veľkým oblúkom už vyhnem! Upravujú pravidlá tak ako sa im zapáči!t/quote]


Proc je to prirovnani blbe ?
Koupil jsi Fabii, takze s ni nemuzes jezdit ve velkem terenu. Pokud bys koupil Jeep s nahonem na vsechny 4, nic ti nebrani.

Tys tu OEM verzi kupoval s tim, ze je zavisla na zakladni desce. Pokud sis neprecetl licenci, je to stejne, jako kdyz si koupis tu FABII a nezajimas se o to, jestli v terenu pojede nebo ne.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 31. 7. 2005 00:10

U OEMu mě s***, že vám nikdo neřekne, když to kupujete, že se to pověsí na fošnu. Nemám pocit, že by to bylo někde na "krabičce" napsáno, i když jsem ji tak podrobně nestudoval. A nemyslím, že by v EULA bylo výslovně uvedeno "naváže se na mobo", hledat ji nebudu (českou mutaci OEM EULY tady teda nemám, ale asi to tam je).
Běžně se člověk k EULA dostane stejně až v okamžiku, kdy je nakoupeno, zaplaceno, odjeto, rozbaleno a rozinstalováno.

Například mě zaráži, že EULA jako taková snad ani není zvěřejněna na webu MS. Vysvětlí mi někdo, proč u nich není k nalezení tak, aby si to každý přečetl předtím, než vyrazí do obchodu pro objednanou placku?
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Master74 31. 7. 2005 00:33

Aktualizace Win jsou stejne k nicemu,staci dobra antivir. ochrana a OK
Směj se, svět se bude smát s tebou.Plač a budeš plakat sám.
Laugh and the world Laughs with you.Weep and you weep alone.
Useora, onsesangi neowa hamkke useul keosida.Ureora, neo honja ul keosida.
Master74
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 31. 7. 2005 06:43

Master74 píše:Aktualizace Win jsou stejne k nicemu,staci dobra antivir. ochrana a OK


ha! promluvil master. :lol: :D :) :| :-/ :? :( :x :evil: :twisted: >:-[]
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod enr!qo 31. 7. 2005 06:56

Tu každý kecá o neprečítanej licenčnej zmluve k OEM win, ale asi tí ktorý to tvrdia, že je tam napísané tak v ani v ruke nedržali tu zmluvu. Tam ani jediné slovo o MB nie je.
Ja som vyskúšal: vymenil som gr. kartu a odobral jednu 512ram a aktualizácia neprebehla (a telefonický ma odkázali do obchodu na nákup novej win). Po vrátení do pôvodného stavu aktivácia prešla cez internet bez všetkého. Základ, že sa sťažujú na 90% nelegálnosť používaných windowsov a tý ktorý majú aspoň OEM tak robia z nich opice! Ja som OEM verziu nekupoval s tým, že je závislá na MB!!! Nikto na to ma neupozornil, v lic. zmluve nie je, eula neobsahuje. Predajca sa tešil, že predal niečo (kupoval som OEM windows s hardwarom za 10000 litrov, ale nie s doskou).

A porovnanie fabia - oem win: OEM windows a neOEM sú úplne rovnaké, len na tú aktiváciu!
Athlon +1700 /1,4@2,0Ghz/166x12,
Asus A7N8X-E Deluxe,
2x512 DDR 500 A-Data,
160GB Maxtor SATA,
80GB WD PATA,
Sparkle 6600GT 128MB AGP,
"TT" Tsunami + enermax EG425AX Noisetaker,
DVD-RW LG 4120B, CD-RW Teac 540E, 19"lcd vs vp191s,
Benq x730
enr!qo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků