Názor na Norton AntiVirus

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod botepidemic 6. 8. 2005 21:05

Podle testu je druhy nejlepsi za nod32, ale mohl by mi nekdo napsat esli s nim nejsou obcas problemy nebo tak neco? diky moc :)
botepidemic
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 6. 8. 2005 21:10

Momentalne ma chrani NAV05 a nevymenil by som ho, ale to je len osobny nazor..je to vcelku dobry antivir, nepada, viacej systemovo narocny, caste updaty virusovej def., sem tam oprava programu alebo zdielanej kniznice

ps
mam ho na 500MHZ a nestazujem si
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod suah 6. 8. 2005 21:21

Podla mna je dost v pohode. Pri dobrom pociatocnom nastaveni je user-friendly. Je vsak vhodne ho doplnit nejakym antispywarom.
suah
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saker 6. 8. 2005 21:28

Ja mam skusenost iba s Norton Internet Security, kde je Antivirus, firewall a nieco proti spamu.
Po reinstalacii mi to dost spomalovalo start systemu, predtym v pohode, ale po instalacii par programov to vyhodilo error, ze ho treba preinstalovat, tak som to spravil a obrazovka "Vitajte" vo WinXP tam bolo hadam 5-6 sekund. Predtym hned zmyzla...tak som to dal prec a mam staru dobru kombinaciu Kerio PF + Avast Home...
Ale inak bol ten Norton podla mna dost dobry, pacil sa mi, ak by neblbol, urcite by som si ho nechal, len mam novy pocitac a ten dlhy start ma znervoznoval :-)
Saker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eva_M 6. 8. 2005 21:40

Vcelku souhlasím s předchozími příspěvky. Norton je dobrý a spolehlivý, ale náročný a určité zpomalení je znát i na vcelku rychlém systému.
Pravidlo č.1: Netrapte se kvůli maličkostem !
Pravidlo č.2: Všechno jsou maličkosti !
(R.Eliot, kardiolog)
Eva_M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 6. 8. 2005 21:42

a mas aspon giga ramky? bezpecnostny soft od nortona by som nebral ani zadarmo.

edit: to spomalenie je BRUTALNE. bezny firewall zabera v pamati par mega, ten od nortonu vyse 200! to iste plati aj pre antivirus. giga ramky je na mieste.
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JIV 6. 8. 2005 22:07

no ja ked nabotujem moje win2k tak mam pamet o velkosti 180mb spolu s NIS..ale ak vypnem vsetky sluzby a botovania symantecu klesne to na peknych 90-100mb usage ram... a je fakt ze miestami to zere vela cpu..ale som verny NAV od verzie '98
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod etradejan 6. 8. 2005 22:54

Ja jsem norton pouzival. Protoze jsem nechtel platit 50USD presel jsem na Avast home edition. Jsem maximalne spokojeny. Norton nebyl spatny ale zdalo se mi , ze zpomaluje pocitac. S Avastem v kombinaci s microsoft antispyware brouzdam , kde se mi zachce a jeste se mi nestalo, ze bych si zasvinil pocitac. A mam vse zadarmo a legalne. Osobne se mi navic zda uzivatelsky lepsi Avast.
etradejan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suah 7. 8. 2005 06:52

JIV píše:no ja ked nabotujem moje win2k tak mam pamet o velkosti 180mb spolu s NIS..ale ak vypnem vsetky sluzby a botovania symantecu klesne to na peknych 90-100mb usage ram... a je fakt ze miestami to zere vela cpu..ale som verny NAV od verzie '98

Mozem vypnut cely NIS, aby som usetril RAM-ku, ked som odpojeny z netu?
suah
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 7. 8. 2005 08:01

Spis nez ten komercni NAV je lepsi Symantec Antivirus Corporate, mame ho v praci.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Coden 7. 8. 2005 08:09

Pouzival jsem tri roky po sobe Norton Antivirus v baliku Norton SystemWorks a muzu jenom potvrdit, ze je ohromne narocny na systemovy zdroje. Krome toho se zavrta moc hluboko do systemu a pri odinstalaci jsem musel vetsinou preinstalovat komplet PC.

Tedkom pouzivam pul roku Kaspersky Anti-Virus spolu s Kaspersky Anti-Hacker / firewall/ a jsem moc spokojeny. Maly, sympaticky, vykonny antivirus, ktery spolu s NOD32 obsadzuje prvni pozice pri testech ve Virus Bulletinu.

Jinak celkem dobry stranky o antivirech:

http://www.virusy.sk/
http://www.viry.sk/
http://www.viry.cz/go.php
http://www.avir.sk/
Coden
Junior

Odeslat příspěvekod Lukke 7. 8. 2005 08:22

Antivir je na nic, zbytečně jen zpomaluje systém....
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 7. 8. 2005 09:28

suah píše:
JIV píše:no ja ked nabotujem moje win2k tak mam pamet o velkosti 180mb spolu s NIS..ale ak vypnem vsetky sluzby a botovania symantecu klesne to na peknych 90-100mb usage ram... a je fakt ze miestami to zere vela cpu..ale som verny NAV od verzie '98

Mozem vypnut cely NIS, aby som usetril RAM-ku, ked som odpojeny z netu?


ano ale je potrebny restart windowsu..a preto je to neefektivne
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JIV 7. 8. 2005 09:35

Coden píše:Pouzival jsem tri roky po sobe Norton Antivirus. Krome toho se zavrta moc hluboko do systemu a pri odinstalaci jsem musel vetsinou preinstalovat komplet PC.


slovo odbornika,,, :roll:
prepac ale "odinstalovanie" znamena u teba vymazat to rucne z Prog Files?
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 7. 8. 2005 09:39

Lukke píše:Antivir je na nic


To neplatí pro Windows.


quote="Lukke"](antivir) zbytečně jen zpomaluje systém...../quote]


A tohle se naopk týká pouze Windows.
Petr Tomeš
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků