AMD nebo Intel

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JakubL 20. 8. 2005 21:06

Tyto pocity můžou být zkresleny i tím, jak kdo má zasviněný Wokna a to dost výrazně.
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brculik 20. 8. 2005 21:10

decried píše:
brculik píše:no tak to o moc drazsi nebylo. ale i tak to prislo na peknej peniz. ale ani jeden z tech stroju neni moc vhodny k te catii. mne se stalo ze na pentium melo to asi 500 MHz slo rhino rychleji nez na AMD 1,6 myslim ze to byl athlon ale mohl za to trochu is system :)
To uz bolo pekne davno.


to bylo asi pred rokem.
brculik
Junior

Odeslat příspěvekod brculik 20. 8. 2005 21:13

DigitalDooM píše:
ano to není ale pro studijní učely je to dostatečné přece jenom min 100 000,- na prac mašinu nemám :)

ale to tvoje je už vážně pravěk :)>/quote]


to jsem kdysi mnel ted uz je to lepsi P4 2,8 na praci a PM 1,6 na ty studijni ucely
brculik
Junior

Odeslat příspěvekod al bunda 21. 8. 2005 18:25

No tento rok zažívalo AMD boom, ale jen proto, že Intel už prakticky dodýchával a nespěchal, aby Netburst skutečně nechal těch 5 let dojet a těch Prescottů ještě pár prodal. Ovšem Intel zdá se už tato situace přestala bavit a příští rok se zřejmě máme na co těšit. Nedivil bych se, kdyby už ve fórech nikdo neskládal sestavy na Prescotty (o ničem, ale jejich cena půjde úplně na dno a pro někoho se to vyplatí ) ani s AMD Venice a předraženými X2 už vůbec ne.

Jak se povídá, ke štábu serveru The Inquirer se doneslo, že problémy s přílišnou hladovostí procesorů Intel už jsou prý skutečně vyřešeny, takže 65nm i 45nm proces mají cestu ke slávě otevřenou. Už 5-8 ledna 2006 bude oficiálně prezentován dvoujádrový Yonah, následně jednojádrový- o tomto a jeho nástupci Meromu na 65nm v II. pol.2006 i další pecce Penrynovi na 45 nm, se bude zřejmě hovořit už v úterý na začínajícím Intel Developer fóru. Příznivci AMD se sice ušklíbají, jako vždy ( těch 5 let s Netburstem bylo fakt dlouhých ), ale příští rok může zcela převrátit situaci na trhu.

Takže vyčkejme, co přinese za pár hodin IDF........
al bunda

Odeslat příspěvekod al bunda 21. 8. 2005 18:26

No tento rok zažívalo AMD boom, ale jen proto, že Intel už prakticky dodýchával a nespěchal, aby Netburst skutečně nechal těch 5 let dojet a těch Prescottů ještě pár prodal. Ovšem Intel zdá se už tato situace přestala bavit a příští rok se zřejmě máme na co těšit. Nedivil bych se, kdyby už ve fórech nikdo neskládal sestavy na Prescotty (o ničem, ale jejich cena půjde úplně na dno a pro někoho se to vyplatí ) ani s AMD Venice a předraženými X2 už vůbec ne.

Jak se povídá, ke štábu serveru The Inquirer se doneslo, že problémy s přílišnou hladovostí procesorů Intel už jsou prý skutečně vyřešeny, takže 65nm i 45nm proces mají cestu ke slávě otevřenou. Už 5-8 ledna 2006 bude oficiálně prezentován dvoujádrový Yonah, následně jednojádrový- o tomto a jeho nástupci Meromu na 65nm v II. pol.2006 i další pecce Penrynovi na 45 nm, se bude zřejmě hovořit už v úterý na začínajícím Intel Developer fóru. Příznivci AMD se sice ušklíbají, jako vždy ( těch 5 let s Netburstem bylo fakt dlouhých ), ale příští rok může zcela převrátit situaci na trhu.

Takže vyčkejme, co přinese za pár hodin IDF........
al bunda

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 21. 8. 2005 18:44

věřím tomu co si můžu složit a vyzkoušet ... slibům intelu ani AMD nevěřím ... 90nm taky mělo přinést zvýšení výkonu a snížení spotřeby a teploty tal se pravý opak ... AMD šlo jinou cestou a ta se zdá jako výhodnější Intel chtě nechtě musí jít tou samou ...

samořzejmně zlepšování výrobní technologie je vývoj a intel na vývoj jistě peníze má samosou současná situace nemusí trvat dlouho ale s 65nm technologií která tu nebude tak brzy jak si myslíš to nebude jednoduché a cena také nebude nízká takže zlepšení Intelu v sučasnosti čekat nelze ... dočasným řešením by bylo zlevnění a zpřístupnění Pentií M do desktopů jenže jejich cena není nízká a základní desky také nejsou příliš dobré a když jsou tak jsou dražší než samotný CPU a to o dost... bohužel Pentium M není příliš vhodné pro hry ...

takže já čekám na kus hardware ne na řeči Intelu či AMD zatím je to tak že AMD jasně vede a v Dualcore je to naprostý propadák intelu ... předražené X2 ? neřekl bych .. jsou to vlastně 2x3200+ tak si spočítej cenu 2těchto CPu a zjistíš že 3800+ je vlastně výhodný ;) ...jinak problém dualcore je jejich nevyužitelnost než cena ... cena je samosebou vyšší ale to prot že se jich nedělá tolik až se rozšíří cena klesne ...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 21. 8. 2005 20:00

DigitalDooM preco sa tu tak bijes za AMD? AMD ma aj podla mna navrch, sam som zarity AMD-ckar a teraz mi lezi na stole P4 v krabici len preto, lebo uz nehram iba hry :-)
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 21. 8. 2005 20:12

zmizik píše:DigitalDooM preco sa tu tak bijes za AMD? AMD ma aj podla mna navrch, sam som zarity AMD-ckar a teraz mi lezi na stole P4 v krabici len preto, lebo uz nehram iba hry :-)


já se tu nebiju zanic :) já jen chci pomoci s výběrem toho nejlepšího za určité peníze ...jinak mě je srdečně jedno co to má nasobě za nápis ja se dívam do monitoru ne do bedny :));)

a bohužel Intel dnes není vhodná varianta ani na práci ...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 21. 8. 2005 22:04

DigitalDooM píše:bohužel Intel dnes není vhodná varianta ani na práci ... /quote]


Lenze mnoho firiem si toto nemysli... Sam pracujem v stredne velkej firme a AMD nasadenie nema bohuzial ziadnu sancu :-/ pretoze neveria. Pre mna je porovnanie AMD vs Intel ako hry vs praca :wink: a co je lepsie nehodnotim. Obe riesenia su dobre.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JakubL 22. 8. 2005 00:40

Intel ještě stále hodně těží ze svého dobrého jména a slavné historie a to se odráží hlavně u firem.
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrix 22. 8. 2005 07:31

AMD sux Obrázek

Taky melo doby kdy jim Duron topil jako krava..
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AM 22. 8. 2005 07:59

Hmmm, mam AMD na "serverech". 2 servery, oba dva bezi 24/7. V soucsne dobe uptime 180 dni (predtim byl v servrovne vypadek, v dobe vypadku uptime 205 dni). Me to projde docela stabilni ....
AM

Odeslat příspěvekod cache 22. 8. 2005 08:39

Patrix: mam duron1800 a v najvacsich horkach mal 45 stupnov.. oproti p4 a jeho 60-70 stupnove teploty..
v zime som dosiahol rekordne minimum 28 stupnov. skoro nikto mi neveril..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 22. 8. 2005 09:08

nemyslím že topení je intelovo v současnosti největší problém ... ty nové revize prescotů už jsou poměrně dost chladné a lze je uchladit i tiše ...

samosebou na AMD64 to stále dost nemá ... s ním se dostanu v klidu i na 32°C a to jede jen na pasiv ..větrák stojí (mám Arctic coling 64Ultra TC) ...

největším problémem intelu je spotřeba a to že intel jede na max spotřebu stále i když není využit ! 85W (AMD64) maximálně proti 135W( Intel P4 ) standartně je opravdu rozdíl jako hrom ! a kdyby to bylo vidět aspoň na výkonu ... ale ono není !
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vajtik 22. 8. 2005 09:12

INTEL forewer
vajtik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků