suse 9.3 a internetové radio

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slivmi 24. 8. 2005 20:46

zdravim, mam takovovy maly dotaz jak mám zprovoznit pod suse 9.3 internetová rádia. prozatím se mi ani jedno nepodařilo rozjed. realplaer který mi pod okny radio city bez problému přehraje mi hlási :the player does not have the capabilities to play back this content. Můžete mi prosím poradit co stím.

Pak bych měl ještě jeden dotaz nevíte náhodou jak dostat do Suse 9.3 jiný bootsplash??
Díky moc za odpověd
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod semi(smazano) 25. 8. 2005 09:41

Nenapsal jsem jaky format se snazis spustit. Pokud je to format asx tak ten jednoduse stahnes na disk a v nem je primy odkaz na stream zacinajici protokolem mms:// a ten zadas do prehravace (napr. xine nebo mplayer zkompilovany s podporou kodeku pro windows, quicktime, realplayer a pod..)
semi(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slivmi 25. 8. 2005 11:48

ani soubor asx ani přímo mms:// jsem nerozjel mplayer mám a ktomu jsme dal w32codec-all a lame3.96, budu potřebovat ještě nějaké další kodeky?
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod semi(smazano) 25. 8. 2005 12:18

No ten mplayer musi byt zkompilovany s podporou kodeku, ktere jsou na te strance (tzn. ten adresar s kodeky musi existovat pri kompilaci toho mplayera). Pokud by neexistoval tak se to zkompiluje bez podpory techto kodeku, takze je tam nestaci jenom nahrat.
Zkus pouzit treba xine, ten by mel automaticky hledat kodeky v nejakem adresari /usr/local/codecs nebo nekde jinde, ted bohuzel presne nevim..
semi(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David Jaša 25. 8. 2005 13:14

semi: ten adresář s kodeky tam při instalaci být nemusí, ale musí se změnit, pokus se /usr/lib/codecs nelíbí.

slivmi: nahraj si ty kodeky, co najdeš v tarballu na stránkách mplayeru do adresáře /usr/lib/codecs a udělej na ten adresář symlink /usr/lib/win32:
Kód: Vybrat vše
su
cd /usr/lib
ln -s codecs win32
exit

(Podrobnosti v man jméno_příkazu) S touto konfigurací a balíkem "all" z mplayerhq.hu by neměly být žádné problémy s kodeky.
David Jaša
Junior

Odeslat příspěvekod semi(smazano) 25. 8. 2005 13:27

Pisu, ze ten adresar s kodeky musi existovat pokud chci zkompilovat mplayer s podporou win32 kodeku.
O zadne instalaci jsem nehovoril!
Na strankach mplayeru je to presne uvedeno..
http://mplayerhq.hu/~diego/DOCS/HTML/en/install.html
Win32 codecs: If you plan to use MPlayer on x86 architecture, you will possibly need them. Download a codec package from our codecs page and put the codecs in /usr/local/lib/codecs BEFORE compiling MPlayer, otherwise no Win32 support will be compiled!
semi(smazano)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod umi 26. 8. 2005 09:23

tak 1)
realplayer je *****.

2)
nainstaluj si minimalne multimedia pack #1 pres YaST online update tak, ze v konzoli pod uzivatelem root napises:
you &
a ten pack bude v doporucenych balicich

3) na prehravani mp3 / ogg radii ti dobre poslouzi xmms (problemy v KDE s cestinou, protoze to je GTK1 aplikace..:/) nebo lepe BMP (beep media player, GTK2). pokud chces nejaky tezkotonazni hovado tak si tam dej Amarok. mplayer je na mp3 jak kanon na vrabce.
pro priponu .pls ktera je velice casta si udelej asociaci v KDE/Gnome/Firefoxu a ses v klidu

4) v SUSE 9.3 je velice dobra aplikace Streamtuner, ktera ti podle klicovejch slov vyhleda vsechny mozny inet radia, da se tridit dle nazvu, bitrate atd...
umi
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků