výroba laseru

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bobyka 13. 9. 2005 23:20

Zdravím,
najde se tady nějaký člověk který ma doma někde schované návody nebo ví kde se dají na internetu najít na vyýrobu laseru na laser show? :lol: viděl jsem velmi kvalitní domácí práci, že to vytvářelo i obrazce ale bohužel nebyl DJe a tak mi nemohl poskytnout žádné informave :(
bobyka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sackx 14. 9. 2005 02:01

No osobně bych řekl že tě příjde líp si je koupit, nestojí o moc víc než všechny ty součástky, kterých není zrovna málo.

Stavěl jsem si třífázovej laser na řezání dřeva a dalo mi to několik měsícu, ale rozhodně na obyčejnej laser návod nemam a třífázák bych na party nepoužíval...
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
-Yeah-
sackx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobyka 14. 9. 2005 06:58

no nevim jestli je lespší si to koupit když to stojí kolem 150 tis. tohle ale neni žádný řezací, pouze dělá světelné efekty. snad se někdo najde kdo bude vědět.
bobyka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul_Wayne 14. 9. 2005 18:27

Taky si muzes koupit u rakosniku spousty laserovych ukazovatek a spojit to s mlhostrojem :wink:
Lepší houby v hrsti jak auto na střeše...
Paul_Wayne
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 14. 9. 2005 20:08

Laserove diody stoji par dolaru, je tedy skoda davat 150 litru za nejaky ridici obvod a par diod.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod a 14. 9. 2005 20:21

sackx: a co takto napisat viac? vykonne lasery su dost zaujimava tema...
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petzed 14. 9. 2005 22:19

a píše:sackx: a co takto napisat viac? vykonne lasery su dost zaujimava tema...

Presne, pochlub se co ti to dokaze. To me celkem zajima :shock:
petzed
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 14. 9. 2005 22:46

ja som raz uvazoval o co2 lasery, ale nasiel som iba vseobecne nepresne kecy...
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bobyka 14. 9. 2005 23:45

jo jo, ale nejakej ten navod na postaveni? kamos je elektrotechnik takze by si s tim vyhral ale nejakej ten naovd jak to postavit by nebyl?
bobyka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 15. 9. 2005 10:41

Postavit podomacku laser pracujici v optickem oboru a s vyssim vykonem nez miliwatty je netrivialni. Nejjednodussi laser na domaci stavbu je dusikovy laser (nepotrebuje ani rezonator), ale ten jede v UV A na 337.1 nm a jeho konvergence je mizerna. CO2 jede zase v infra oblasti 10.6 um. Jen He-Ne laser jeden na na 632.8 nm (cervena), ale vykon je na urovni laserove LEDky (ale ma o dost mensi kovergenci). Ostatni lasery jsou v domacich podminkach velmi tezko realizovatelne, protoze potrebuji pomerne exoticke materialy nebo jsou velmi slozite.

A to vychylovaci zarizeni, to take neni nic jednoducheho, pokud ma kreslit presne. Nejjednodussi jsdu dve elektromagneticky vychylovana zrcatka, ale ty jsou dost pomala. Na vyssi rychlost je treba elektromagneticky ovladana specialni cocka nebo nelinearni optika.

Jedine, co mne napada, je koupit hodiny co kresli cas na zed pomoci laserove LEDky (cca 1500 Kc), pouzit vychylovaci zarizeni a osadit ho silnejsim laserem.
Lemur
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sackx 15. 9. 2005 11:02

Laser pro řezání dřeva je docela už stará věc, kterou jsem našel na webu tak před rokem a známej profi-elektrikář zabívající se montováním těch nej věcí jako třeba bedny (hudební) a nebo právě lasery do hospod mi to skoro všechno udělal. Vyšel mě asi na deset tis. a řezat umí nádherně. Pouze dřevo je po okrajích opálené - jinak je to sen každého truhláře.

Dokáže přeříznout normální prkno silné 20mm až 45mm a to rychlostí tahu tak 15-30cm/m. Samozřejmě dokáže uříznout i pařez, ale dřív dřív to podpálí než prořízne a dá se s nim skvěle krájet plech.

Kontaktuju mého kolegu a popřípadě se dohodnem na zveřejnění toho návodu (firmy mě nebudou mít rady, tyto lasery jsou extra ceněné)

Ale k věci: Pokud chceš mít nehybný laser někde u stropu není nic jednodušího než koupit skleněný lanko a nacpat do něj laserovou diodu - můžeš i zatáčet...

(muj avatar také testoval několik mých laserů)
Umění žít spočívá v tom, umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
-Yeah-
sackx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 16. 9. 2005 02:54

tak tohle by mne taky zajimalo ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Junior

Odeslat příspěvekod slim-tim 18. 9. 2005 19:05

ten navod na efekt laser zarizeni pred x lety vysel v amatersky radiu nebo necem takovym. nebylo to nic elektronicky slozityho, ale spis mechanicky. jednalo se o soustavu laser diod, elektromotorku a zrcatka a cely to bylo zadelany do krabicky. kdyzs to namiril na zed, tak ji to sice neprostrelilo, ale kreslilo to obrazky.
check our big google :arrow:
slim-tim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slim-tim 18. 9. 2005 19:08

sem maser jako hovado!

.
http://www.hw.cz/constrc/laser/
slim-tim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobyka 20. 9. 2005 00:02

díky Slim-Tim. to je ono, co jsem hledal.
bobyka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků