notebooky Prestigio

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sarek 22. 9. 2005 15:42

Potreboval bych poradit, jak je to s kvalitou notebooku Prestigio.

konkretne Prestigio_-_Nobile_156G
http://www.elektro4u.cz/Prestigio_-_Nob ... id5890.htm

Vaham mezi HP nx6110 a timto.Oba notebooky maji temer stejnou konfiguraci.

Chci jen vedet, zda-li nemaji Prestigia nejake caste problemy. O kvalite HP jsem docela presvedcen. Mluvim tu o oteboocich do 25k vc dph.

Diky :wink:
Sarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ian5 22. 9. 2005 16:11

PRESTIGIO je sic dravou značkou, ale značkou nižšší cenové hladiny a z toho vyplývá, že je dle toho osazováno trošku horší kvalitou některých komponent. Je sice pravda, že se jedná o skládačku, která nemá problém s funkčností, ale nejsou vyjímkou vadné poxely na displejích, viz starší diskuze na toto téma zde na živě. Navíc je nx6110 mechanicky lépe zpracová a to i přesto, že se jedná o low end a taktéž se dá konfigurovat. Na rodíl od PRESTIGIA, lze připojit přídavnou baterii pro prodloužení doby funkčnosti, v reálu až na neskutečných 8 hodin. Nemá na rozdíl od ostatních (vyšších) modelů HP konektor pro připojení dokovací stanice, ale to ostatně PRESTIGIA taktéž ne. U Prestigia je sic servis zabezpečen servisní společností český Servis, a.s. s celorepublikovou působností, ale přeci jen má HP servis lepší. Naše zkušenosti s novými modely HP jsou více než dobré, na cca 100 ks prodaných nx6110, nc6120, nx8220, nc8230 zatím za půl roku žádná reklamace, u Prestigia již 2 z cca 10prodaných kousků. Lepší je mechanické zpracování HP, odolnější povrch (laminováno) a velmi dobřa zoracované otevírací pantíky. Takže pokud mihu doporučit, raději bych volil HP.
ian5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 9. 2005 16:52

Zdravim...

Srovnani znacek HP a Prestigio je asi nemozne, kazda z techto dvou znacek ma rozdilnou cilovou skupinu zakazniku. Pravda je, ze v dnesni dobe je na trhu obrovska konkurence, jez nuti i znackove vyrobce, jimz HP bezesporu je, jit s cenami na uroven, o niz jsme si mohli pred par lety nechat leda tak zdat. Hewlett Packard je urcite spolehlivejsi znacka, nez Prestigio. Osobne jsem prodal nekolik desitek ntb obou znacek, HP je temer bez reklamaci. U znacky Prestigio, jez je, at chceme, nebo ne, lowendovy vyrobce, se obcas nejaky ten problemek vyskytne, vseobecne je to popsane v threadech nize, pripadne na dalsich strankach. Do 25.000,- Kc vcetne DPH se v dnesni dobe da sehnat treba i notebook od IBM ... a osobne bych mozna jeste zvazil nakup ASUSu.

Vybiras -li mezi temito dvema znackami, vsemi deseti hlasuji pro Hewlett Packard.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarek 22. 9. 2005 18:36

Díky za reakce. Pro mne jako studenta je to velka investice, proto zjistuji opravdu kazdou variantu. Uz jsem tu mel i jedno tema...

Pro notebook HP jsem temer rozhodnut uz dele, ale chci to probrat ze vsech stran. IBM by se mi asi libilo nejvice, ale rad bych procesor PM730, coz za tuto cenu jaksi nelze. HP jsou taky - jak jsem zjistil z ruznych diskuzi a testu opravdu kvalitni notebooky, dle mne maji i trochu podobny design jako IBM(mluvim o nx6110)

Diky za prispevky, jsem rozhodnut.
Sarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milan182 23. 9. 2005 07:25

Ahoj!

Ne že bych tě chtěl od koupě tohoto stroje odradit, ale když čtu všechnu tu chválu, tak by se možná hodil i názor trošku opačný. Už druhý den poté, co jsem si ho přinesl domů, odešla grafika (barvy se na monitoru měnily na negativní), špatný chod jedné z kláves (obrácené lomítko sice není tou nejpoužívanější, ale stejně to zamrzí) a završil to jeden vadný pixel (je vidět jenom na černém podkladě, ale stejně štve). Teď už ho mám čtvrtý týden v reklamaci a začínám přemýšlet, jak budu uplatňovat své nároky na 30-tidenní lhůtu :o(
milan182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 23. 9. 2005 08:24

MIlan182: mluvis o HP nebo Prestigio
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 23. 9. 2005 09:01

Kromec: Vsak to ma v predmete: "Tez mam hp nx6110".

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aton 23. 9. 2005 09:15

Prestigio je pomerne levny take diky nizke reklame takze jako u HP ci IBM jim neplatite reklamu, Prestigio ma zapory a to bych rek jediny ze ten plast se ne prilis slusnem zachazeni poskrabe... jinak v prestigiu jsou KVALITNI komponenty. Sasi co ma prestigio 156g pouziva i FS a podobne komponenty dokonce Dell. Prestigio narozdil od ostatnich znacek neklame nedostatecnyma parametrama jako rychlosti disku u tech levnejsich notebooku jinych znacek tusim ze mezi ne patri i HP davaji disky s 4200 otackama a prestigio jedine 5400. Potom treba priklad ACER ten zase dava podivne chipsety sis Prestigio INTEL. A dalsi rozdil o kterym vim notebook prestigio ma o hodne kontrastnejsi LCD jak HP ten je ma takove vybledle na to mtaky firmy setri u levnejch notebooku. Tak proto bych si dal pozor na levne notebooku od znamejch znacek. Je pravda ze jsem napsal jenom chvalu na prestigio, mam verzi 156 a jsem sni velice spokojen az na ten plast:( Pokud bych ale dneska volil dalsi notebook rozhodoval bych se znova mezi prestigio nebo peknej notebook je dnes Asus M6A nejlevnejsi stoji nakejch 32k ale pokud bych chtel koupit notes do 30k jedine prestigio. Od ostatnich znacek bych koupil notebook ale ty co stoji vic jak 30k.... jinak muj sen je sony vaio ale je moc brutalne drahy :D :(
aton
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 23. 9. 2005 09:55

Prehlid jsem to. Proc to HP nevratils do mesice od nakupu? Pokud se ti zarizeni od HP pokazi do 30dnu od nakupu tak ti ho vymeni za nove co vim.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaroush 23. 9. 2005 10:05

no v ruce jsem měl HP nx6120 a zhruba týden vlastním Prestigio 1570, takže ty modely, o kterých uvažuješ Ty, neznám. Ale chci Ti napsat pár svých postřehů z dob nedávných, kdy jsem všude možně hledal a přemýšlel, jaký NB si mám koupit. Oba modely (nx6110 a N156) jsou hardwarově stejné, prestigio používá šasi tuším od AOpen, takže je to vlastně taky značkový notebook s neznačkovým jménem (i když AOpen na HP nemá, to je jasný). Tudíž lze očekávat, že oba jsou srovnatelně výkonné (platforma centrino, stejný procesor, paměť, stejná integrovaná karta), a to za shodnou cenu ale přeci je tu jenom pár maličkostí, které by jsi měl zvážit...

1.) záruka...prestigio má standardně 3 roky ke každému NB, u HP jsou to roky dva (a u NB koupenému na IČO to je jen 1 rok) a za další rok musíš draze připlatit. Myslíš, že Prestigio je opravdu špatný, když poskytuje dobrovolně delší záruku?

2.)mechanická kvalita...oba NB jsou plasťáky a tudíž jsou omezeny vlastnostmi plastu, Prestigio i HP mají výbornej kloub i západku, drží, nevržou, co víc si přát. Pokud bys chtěl i trvanlivost, musíš investovat do slitinovýho šasi (např. od ASUSu)

3.)výbrž baterie...Prestigia jsou známy, že patří mezi největší držáky (ověřeno praxí, přečti si testy např. na http://www.gsm4.cz). Oficiálně má HP výdrž 4 hod a Prestigio 6 hod. Uživatel ian5 psal, že s náhradní baterií dokáže prodloužit práci na "neuvěřitelných 8" hodin, u Prestigia je to to samé, cetovní baterie se prodává a pak vydrží "superneuvěřitelných" 12 hodin

4.)servis...lepší HP, o tom žádná(ale taky se to projevuje na vyšší ceně NB, nějak tu kvalitu servisu musí zaplatit)

5.)operační systém u HP v ceně...taky výhoda, alespoň budeš mít něco legálního:)

6.)DVD DL vypalovačka...Prestigio ji má, HP má jen combo DVD/CDRW

7.) čtečka karet...opět Prestigio ji má, HP ne, pokud máš dig. foťák nebo kartu v mobilu, pak výborná věc. U HP musíš tahat externí USB čtečku

8.)USB...HP má jen 2 porty, Prestigio má 3 (což je sice taky nic moc, ale 2 jsou šíleně málo) a přitom je takových zařízení, které u NB využiješ...plnohodnotná klávesnice, myš, tiskárna, usb flash paměť, tuner, foťák, mobil

9.) poruchovost....tohle hodnotit nemohu, neb svoje Prestigio mám teprv týden a vše funguje tak, jak má a ani nedělám v servisu, takže statistiky nemám, tudíž musím věřit předchozím příspěvkům, že Prestigio je poruchovější...ale i HP může mít vadu, tomu se hold nevyhneš.

10.) display...opět nemohu hodnotit, nemám srovnání, u mého P1570 je to LCD špatný (teda ne že by se na to nedalo koukat, pro kancelářský použití naprosto OK, ale na nějakou grafiku to neni), tak jsem si pořídil domu externí kvalitní LCD (ovšem nevýhoda je jasná: na cesty stejně musíš použít integrovaný display). Je ovšem otázka, jaký dává display HP do svých levných NB...zajdi do obchodu a koukni se na to sám, tady Ti nemohu jinak poradit, budeš se na to koukat Ty, musí to vyhovovat Tobě (nedej na subjektivní pocity ostatních:)

11.) komunikace...Lan, Wifi, modem...to je stejný, akorát HP má modernější bluetooth, Prestigio jen Infra

No a resumé...volil bych jednoznačně Prestigio! Oběma NB něco chybí k dokonalosti (Prestigiu Bluetooth, Windows a HP zase DVDRW, čtečka karet), ale dá se to u obou kdykoli dokoupit (i když to bluetooth nebo čtečka karet budou externě, tedy budeš mít další harampádí navíc:)

PS: já vím, že to vypadá,jako bych byl z marketingu Prestigia, ale fakt nejsem, poctivě jsem hledal na webu dostupné informace a když to porovnám a sečtu body, tak to prestigio je prostě lepší při stejné ceně obou NB

PPS: sorry, že Ti komplikuju život, když už jsi rozhodnut pro HP, ale chtěl jsem Ti jen napsat, že ne vše není černo-bílý, že jsou i drobný detaily, který Ti v budoucnu můžou komplikovat život i když teď bys na to vůbec nemyslel, HP je dobrá značka, nic nezkazíš,když ji koupíš, ale Prestigio Ti dá o chloupek víc
Jaroush
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan182 23. 9. 2005 10:14

Dal jsem ho do obchodu, kde jsem ho kupoval na normální reklamaci, protože jsem o možnosti vrátit ho do 30dnů nevěděl :-(
milan182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes12 23. 9. 2005 10:17

Jaroush: hele chlape, mam asi tyden P1570,chci se zeptat jak to mas s vetrakem, mi jede porad, jenom malo, ale jede + sem tam na par sekund se rozjede naplno. Taky ti porad jede vetrak, nebo mam hledat problem jinde? Mas nejaky power manager?
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod George_Couser 23. 9. 2005 10:18

No chci jen dodat, ze Prestigio treba u modelu 1590W ma interni USB slot, do ktereho se da pripojit bluetooth modul.

Jo a jeste jedna vec. Pokud chcete do HP pridat wifi dodatecne, musite koupit znackovy modul HP za vyrazne vyssi cenu nez u ostatnich vyrobcu...
George_Couser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod non@me 23. 9. 2005 10:34

ian5 píše: U Prestigia je sic servis zabezpečen servisní společností český Servis, a.s. s celorepublikovou působností, ale přeci jen má HP servis lepší. Naše zkušenosti s novými modely HP jsou více než dobré, na cca 100 ks prodaných nx6110, nc6120, nx8220, nc8230 zatím za půl roku žádná reklamace, u Prestigia již 2 z cca 10prodaných kousků. Lepší je mechanické zpracování HP, odolnější povrch (laminováno) a velmi dobřa zoracované otevírací pantíky. Takže pokud mihu doporučit, raději bych volil HP.o/quote]


No tak na servis zapomen ze HP ho ma lepší! LCD mi o Prestigio P157 odesel asi po pul roce, což může se stát. Ale servis Cesky servis to uznal a po te co meli skladem novy vymenily me nove LCD do 55min. na pockani..

Co jsem slysel o servisu HP tak tam by to trvalo tech klasickych 30 dni :) (Nevim mozna mene ale 55min. asi tezko :)


Jinak jsem spokojeny uzivatel P157! Dale bych kupoval jen Prestigio nebo samozrejme vyhlasene IBM.

Co je super tot 3 leta zaruka v cene :)
non@me
Junior

Odeslat příspěvekod Jaroush 23. 9. 2005 10:37

goes12: no, větrák jede pořád, to je fakt a občas zrychlí, a to je rachot!:) A i v recenzi na gsm4.cz psali, že větrák větrá neustále, takže to bude tovární nastavení, možná kvůli výkonný grafice. Ale nevím, jestli to jde změnit. A power manager nemám, procesor aj grafika umějí sami měnit frekvence podle zatížení, takže je asi zbytečný to řešit softwarem, když to umí hardware. Neměl jsem čas to řešit, zatim se s mým novým miláškem jen mazlím:). Ale fakt je, že mě to přepínání otáček větráku vadí (kdyby to konstantně ševelilo, tak si zvyknu), přemýšlel jsem po aktivní chladící podložce pod NB (sice taky s větrákama, ale tiššíma)...pak by NB neměl důvod zvyšovat otáčky interního větráku). Anebo počkám, co vymyslíš Ty:)
Jaroush
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků