Aku distribuciu Linuxu pouzivate?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Aku distribuciu GNU/Linuxu pouzivate?
Ubuntu/Kubuntu 102 %  33%  [ 102 ]
Mandriva/Mandrake 41 %  13%  [ 41 ]
SUSE 61 %  19%  [ 61 ]
Fedora/RedHat 18 %  5%  [ 18 ]
Debian 23 %  7%  [ 23 ]
Gentoo 33 %  10%  [ 33 ]
Slackware 16 %  5%  [ 16 ]
Aurox 1 %  0%  [ 1 ]
PCLinuxOS 7 %  2%  [ 7 ]
Arch 6 %  1%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 308

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 10. 2005 13:17

Jedina skutocne profi distribucia je Xandros, ako za vsetko dobre je treba za nu platit.
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 16. 10. 2005 13:21

Merlin píše:Jedina skutocne profi distribucia je Xandros, ako za vsetko dobre je treba za nu platit.


Definuj mi prosim profi distribuci, hrozne moc me to zajima. Diky.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 10. 2005 13:57

Profesionalna mozno nie je to najlesie slovo, ale vystihuje ten rozdiel medzi "programom pre radost" a "programom pre peniaze". Ten druhy sa snazi vyhoviet uzivatelovi aj ked to nie je pre dobro veci a zaroven sa ho snazi zaujet atraktivnym vzhladom...
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Boromir 16. 10. 2005 14:06

Debian
Boromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lacir 16. 10. 2005 15:59

ja sa ucim s linuxom pod SuSe 9.3 ale stiahujem novu 10.0
lacir
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 16. 10. 2005 16:24

Merlin píše:Profesionalna mozno nie je to najlesie slovo, ale vystihuje ten rozdiel medzi "programom pre radost" a "programom pre peniaze". Ten druhy sa snazi vyhoviet uzivatelovi aj ked to nie je pre dobro veci a zaroven sa ho snazi zaujet atraktivnym vzhladom...


Prosím, mohl byste být konkrétnější? Např. já mám s nekomerčními distribucemi (např. Ubuntu, ale i řada dalších) zkušenosti takové, že v mnoha oblastech a detailech se věnují uživatelům velmi dobře, někdy i lépe, než komerční distribuce.

Pokud jde o vzhled, mohl byste prosím uvést, co na následujících screenshotech podle vás není atraktivní? Nehledě už na to, že prakticky všude změna vzhledu nepředstavuje nejmenší problém.

Ubuntu 5.10
Kubuntu 5.10
Edubuntu 5.10
SUSE Linux 10.0

Velmi mě to zajímá. Děkuji.

Podle mě jsou vaše zobecnění hodně zjednodušená a zavádějící. Vždy totiž záleží na konkrétní distribuci, konkréních potřebách uživatele a jeho subjektivním vnímání "atraktivity".
Petr Tomeš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 10. 2005 17:12

Musime sa vratit do roku 2004, ked vysla distribucia Xandrosu 3.0, ktoru som zakupil za 2500,- Sk. Ktora distibucia vedela zmensovat NTFS disk a potom pripojit cez ich explorer ako C,D,E... Vsetko po instalacii fungovolo MP3, Java, Flash, dokonca aj NumLock je standartne zapnuty... Pouzite su aj komercne fonty takze celkovy dojem je lepsi. Vyber aplikacii je skromny ale velmi rozumny, na vsetko je jedna funkcna aplikacia. Paci sa mi ze velky update je robeny cez Service Pack.


P.S.: Ku vzhladu Linuxovych aplikacii mozem povedat len jedno, az na drobne vyminky su udpudzujuce! Dokonca co nechapem aj komercne produkty ako Nero, Adobe Reader, Real Player... sa nedaju vzhladom ani funkcnostou zrovnavat s verziami pre Windows, comu naozaj nerozumiem.
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 10. 2005 17:23

A este som zabudol ze obsahuje nakonfigurovane CrossOver Office !
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 16. 10. 2005 18:58

Merlin píše:Musime sa vratit do roku 2004, ked vysla distribucia Xandrosu 3.0, ktoru som zakupil za 2500,- Sk. Ktora distibucia vedela zmensovat NTFS disk a potom pripojit cez ich explorer ako C,D,E... Vsetko po instalacii fungovolo MP3, Java, Flash, dokonca aj NumLock je standartne zapnuty... Pouzite su aj komercne fonty takze celkovy dojem je lepsi. Vyber aplikacii je skromny ale velmi rozumny, na vsetko je jedna funkcna aplikacia. Paci sa mi ze velky update je robeny cez Service Pack.


P.S.: Ku vzhladu Linuxovych aplikacii mozem povedat len jedno, az na drobne vyminky su udpudzujuce! Dokonca co nechapem aj komercne produkty ako Nero, Adobe Reader, Real Player... sa nedaju vzhladom ani funkcnostou zrovnavat s verziami pre Windows, comu naozaj nerozumiem.

Velice humorne. nemas neco spolecneho s "Laurelem a Hardym"?
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 16. 10. 2005 19:12

Merlin píše:Musime sa vratit do roku 2004, ked vysla distribucia Xandrosu 3.0, ktoru som zakupil za 2500,- Sk.


Bude lepší, když se budeme držet současnosti - říjen 2005, neboť předchozí vaše výroky byly vázány na přítomný čas. I pro ostatní čtenáře a diskutující to bude přínosné, jelikož nelze vycházet z více než rok staré minulosti a dnešní podmínky jsou značně jiné.

Naposledy upravil Petr Tomeš dne 16. 10. 2005 19:22, celkově upraveno 5
Petr Tomeš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 10. 2005 19:15

Som rad ked bavim "radikalov" aspon viem ze nie som ako oni, to ma vzdy potesi.

P.S: Nemas rad neme grotesky ?
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Byte 16. 10. 2005 19:16

Merlin: Tech 2500 bych za to co si tu popsal obrecel. Timhle si nic navic od jinych distro neziskal.
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod miho 16. 10. 2005 19:27

Merlin píše:Musime sa vratit do roku 2004, ked vysla distribucia Xandrosu 3.0...


Ver mi ze existoujou lide, kteri vyse popisovane vlastnosti vubec neoceni. NTFS resize je jim k nicemu, mountovani jako C D E jim pripadne jako zverstvo, graficke konfiguracni nastroje nepouzivaji protoze jim rozhazi jejich perfektne odladene rucne napsane konfiguraky. Dokonce ani nepotrebujou grafickou (ci vubec nejakou) instalaci. Takovi blazni opravdu existujou. Vim to, ja se k nim hlasim ;-)

Tebou zminene vlastnosti bych priradil spise do lame distribuci a ne do profi. Timto te nechci presvedcit o me pravde ale pouze poukazat na to, ze
Jedina skutocne profi distribucia je Xandros
je uz z principu nesmyslnou vetou protoze kazdy si pod timto pojmem predstavi neco jineho. Kdybych nevedel co je Xandros a precetl si, ze to je profi distribuce, tak bych si myslel, ze to je distribuce nasazovana na mnoha (>32)procesorove stroje, testovana a vyladena pro extremni stabilitu a bezpecnost.
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 10. 2005 19:48

Som rad ze pri diskusii o Linuxe sa clovek stretne aj z rozumnym clovekom.

1. Novsia distribucia zatial nevznikla, takze porovnavam to najnovsie od Xandrosu.

2. To oznacenie diskov ako C,D,E... je pre ludi ktory prechadzaju zo sveta Win velmi prehladne.

3. Ja viem ze je to najme problem licencii a vsetko sa da doinstalovat, aj ke nie vzdy trivialne. Ja ako uzivatel chcem po nainstalovani uzivat a nie este veci dorabat. Este nikto mi nevysvetlil preco je NumLock defaultne vypnuty ak ho chce mat zapnuty 95% uzivatelov :-)

4. Pekne fonty a kvalitne vyhladzovanie je zaklad pekneho destopu.

5. Vyber softu je naozaj skromny ale daju sa vecsinou pouzit aj Debianovske balicky (cele distro je zalozene na Debiane). Vyhodne su ponuky na velke zlavy na komercny software. Mne vyhovuju Servis Packy a obcasne bezpecnostne update.

6. Tak toto je jednoznacne, mne sa desing uplnej vecsiny linuxovych programov nepaci. To ze na program sa daju stiahnut vzhlady je pekne, ale preco na tom nezalezi aj samotnemu tvorcovy programu. Ovladanie je tiez nejednotne, dialogy a hlasky su pre kazdy program ine... Nepochopim ako je mozne je amaterski programatori BeOS si mozu dat tak zalezat na vzhlade aplikacii, Linuxaci berte si priklad :-)
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 10. 2005 19:58

Absolutny respect k ludom co vedia spravovat pocitac len cez prikazovu riadku, rozumeju vsetkym konfigurakom atd!!! Ja som tak mierne pokrocila lama a nehambim sa za to, mal som pocit ze ten vyber distra je hlavne pre pobobnych. Xandros je asi najblizsie k Win svetu a tak jeho prednost je najme ze neodstrasi ludi od sveta Linuxu, co je pre zaciatok asi najdolezitejsie.
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků