Kde je to v praze levne? (PC komponenty)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod drxpq 21. 10. 2005 08:48

Jake obchody v Praze jsou levne?
Znamm jen alzasoft a czechcomputer

//adams: upraven název threadu.
drxpq
Junior

Odeslat příspěvekod Japan 21. 10. 2005 08:54

Pomerne zajimave ceny maji v http://shop.computershop.cz/eshop/ ale je to o tom otevrit si alza, czech a computer a porovnavat... nekdo ma levnejsi grafiky, nekdo ma levnejsi procaky... :) a pak se da na celem pocitaci usetrit treba i vic nez tisicovka :)
Japan ► WebJapan cz ◄
Japan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod halbi 21. 10. 2005 08:59

rekl bych, ze vsechny pocitacove obchody (predpokladam, ze se jedna o obchody s komponenty na pocitace) maji sve www stranky a na nich aktualni cenik, popripade mozne slevove akce . pokud si das alespon minimum prace a zkusis na internetu neco vyhledat, urcite toho spoustu najdes a vyberes si sam. jen to zkusit
halbi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drxpq 21. 10. 2005 09:15

Jo jasne. Dobre tak jinak. Znate nejake dobre? Kvuli pripadnym reklamacim a cene.
drxpq
Junior

Odeslat příspěvekod 3lemen7 21. 10. 2005 14:35

ja mam pomerne dobre zkusenosti i s http://www.mironet.cz ceny jsou tak prumerne, ale obcas se tam najde i neco o par stovek levnejsi nez na alzasoftu a maj tam taky trochu jinej sortiment, reklamace tam byly zatim hodne bezproblemove (cca 5 reklamaci)
3lemen7
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katt 24. 10. 2005 11:37

Nejen cenou a objemem skladu živ je eshop!!!
Koupil jsem si disk Seagate Barracuda SATAII 7200.9 a nepodařilo se mi jej na svém a kolegově kompu rozchodit.
Testováno na desce Gigabyte GA-7VT600 1394 (AXP 1700+) a pak na Asus A8V-E Deluxe (A64 3000+).
(Detekce BIOS, detekce přímo ve windows, detekce seatools, discwizard (windows i boot verze). Instalace windows ho nenajde, ani s ovladačema na disketě přes F6. Pro jistotu jsem zkoušel disk u kolegy a jeho disk (maxtor diamond 10 SATA NCQ) u mně. Vše chodí kromě Barracudy.)
Šel jsem s tím k nim na servisní oddělení, kde to technik zkusil na nějaké desce prý Intel chipset a nadetekoval bez problémů.
Resumé nekompatibilní s řadičem via8237. Výměna či vrácení za prachy v plné výši mi byla odmítnuta. Prý je disk vyndaný z antistatickýho pytlíku a jiný zákazník by k němu neměl důvěru. Takže "milostivé" odkoupení za stornopoplatek (10, 15, 20% dle uvážení) do bazaru. :evil:
Tohle se vám např. v CC nestane. To je slušnej obchod, kde si zákazníků váží.
Katt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 24. 10. 2005 12:06

Pokud jsi rekl pri koupi disku ze to mas do tehle desky, pak by ti ho vymenit meli (z dobre vule) i kdyz je rozbaleny.

pokud sis ho koupil sam a ted ti nejede, pak nevidim duvod, proc by ti meli vzit rozbaleny disk zpet za plnou castku.

intel rulezzzzzzz
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katt 24. 10. 2005 12:56

Proč? Protože mám na desce Serial ATA řadič a disk je Serial ATA.
Jestli z nějakého důvodu nefunguje s mým jinak funkčním hardwarem a oni mě neinformovali, že to s něčím nechodí, pak mi přijde logické, že si to vezmou zpátky. Třebaže bych musel koupit jiné zboží ve stejné nebo vyšší ceně.
Veškeré informace o tomto kousku HW se omezily na výčet parametrů a tím jsem se řídil.
Hezký je, že v červenci se někde na NETu objevila informace, že takový problém je, ale tím spíš by o tom "technici", jak si říkají, mohli vědět a netvrdit mi, že jsem první kdo má takový problém a bla bla bla stornopoplatek bla bla bla.
Jasně mohl jsem si to zjistit sám, ale zas tak známá věc to není. Například tady jsem to podle klíčových slov via 8237, vt8237, kompatibilita, seagate 7200.9 nenašel. Možná jsem se netrefil nebo dělám něco špatně.
Abych jen neplácal, tak jsem volal i do CC, odkud mám desku. Tam by mi bývali ten disk hned vyměnili za jiný model. V pohodě a bez zbytečných keců a front. U víc než rok staré desky je bohužel malinko problém s výměnou.
Jen říkám, že až si tam něco koupíte, taky můžete být třetí, kdo jim zaplatí marži a eště vejvárek ze stornopoplatků a přitom se budou ohánět důvěrou zákazníků. Avšak problémy prakticky moc neřeší.
Největším paradoxem, kvůli kterému jsem se rozhodl zveřejnit tenhle můj příběh je to, že vím o několika případech kdy byla reklamace nešetrným zacházením zničeného kusu HW vyřešena hned výměnou a v případě nekompatibility dělaj takovýhle vopičky.
Katt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 2Pix 24. 10. 2005 13:00

CzC : pokud si to nevydupete tak na reklamaci neuspejete (nekolikanasobna osobni zkusenost)
Alzasoft : relativne v pohode, zkousej chytaky, ale necapou se a pak jen pokorne vymeni
Mironet : v pohode a clovek si obcas jeste dobre zahuli :-D ....


jinak ceny : Mironet ma garanci nejnizsich cen na internetu
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 24. 10. 2005 15:03

2 Katt

Disk je SATAII a deska ma SATA. Pokud jsi prisel a koupil bez ptani se disk, pak nevim, na co by te meli upozornovat. To je jak kdybys prisel a rekl ze ches "tuhle grafiku" a ona ti pak nesla do jine verze AGP. Proste se nahadej. Pripadne jakoby sis koupil USB 2.0 radic a on nejel ve stare revizi PCI. VIA ma proste tenhle problem...

Chovani CC je velice vstricne, ale rozhodne ne samozrejme.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katt 25. 10. 2005 11:05

A jak bych jim asi tak dokázal, že mi to řekli kdyby mi to řekli? To jako mám při koupi disku v expresní prodejně vyžadovat písemný seznam všech kompatibilních desek? Myslíš, že bych ho dostal? Koukali by na mě jak na debila stejně jako když jsem se tam s tím problémem vrátil.
Stejně mi pak řekli, že jsem první kdo má tenhle problém...
Na jednu stranu mi tvrdíš, že je to známý problém, ale jak vidno, tak o tom Alza neví nebo mlčí. Tak jako tak je to špatně.
Specifikace disku je ATA, SATA, SCSI (pominu externí USB a IEEE1394) a tím se orientuju. V rámci toho předpokládám kompatibilitu. Možná je to špatně, ale mně zase na druhou stranu vadí milióny stupidních otázek ve fórech a v diskusích typu: Mám desku XYZ s USB2.0 Půjde mi tam zařízení ABC a USB1.0, 1.1.
Stejně jako je USB2.0 zpětně kompatibilní, stejně jako je Ultra ATA 133 zpětně kompatibilní, nenapadl mě důvod, proč by neměl být SATAII300 disk zpětně kompatibilní.
Jasně jde o dopřednou kompatibilitu řadiče desky, ale tím spíš se má elektronika disku přizpůsobit první dohodnuté specifikaci SATA, když dojde k selhání. Ten pitomej jumper na jiných discích (myslím že WD, Samsung ...) prostě je.
Katt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katt 25. 10. 2005 11:23

Jo a k té vstřícnosti CC a samozřejmosti.
Asi jsem si na to zvykl, ale prostě mi chybí zpětná vazba.
Kompatibilita zařízení v PC je složitá a čím dál problematičtější.
Slušnej obchod by s ní měl počítat a měl by se IMHO snažit ji konstruktivně řešit.
Koneckonců pro ně je výhoda, když něco neví, že se to doví. Předejdou tak frontám v servisním oddělení, když předem na zjištěné nekompatibility upozorní na stránkách či v diskusích.
Když vás ale s tímhle přístupem ještě donutí zbytečně chodit tam a zpátky mezi jednotlivými odděleními... Kde to jsme? To je jak na poště. Chci poslat doporučenej dopis a balík a stojím dvě fronty.
Katt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 25. 10. 2005 13:43

ja te chapu, ale chapu i ten xeft... pro ne je proste vymena disku prodelecna dobrocinnost... + oni maji koncaku dost,takze co by to resili...

a muzes jeste zkusit treba TS bohemiu v brne... :))))))))))))))))

(ja teda baliky a dopisy posilam od jedne prepazky :))))
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katt 26. 10. 2005 08:35

Jasný, prostě mi ukázali prostředníček, tak jim ho ukazuju taky. Od toho tu máme tržní hospodářství nebo ne?;-)
Už jsem si u konkurence koupil řadič SATAII300 a vysmáto :-D Aspoň využiju všech fíčurek co ten disk má.
Katt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 26. 10. 2005 12:17

Katt píše:Jasný, prostě mi ukázali prostředníček, tak jim ho ukazuju taky. Od toho tu máme tržní hospodářství nebo ne?;-)
Už jsem si u konkurence koupil řadič SATAII300 a vysmáto :-D Aspoň využiju všech fíčurek co ten disk má.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků