Nefunkcná domaca LAN siet

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kangz 21. 11. 2005 12:58

Zdravim, uz niekolko dni sa snazim neuspesne vyriesit problem s domacou LAN sietou. Jedna sa o prepojenie 2 :oops: pocitacov cez HUB. Nakonfigurovane su spravne, v "miesta v sieti" sa pocitace vidia, ale pri pokuse otvorit cez jedno PC druhe PC tak mi vyhlasi, ze polozka nie je pristupna, ze pravdepodobne nemam prava na bla bla bla a mam kontatkovat administratora :D. Do oboch PC sa vsak logujem ako admin, firewall vypnuty, uz som tu skusal aj napriamo Cross kablom, stale to iste. Neviete ako to vyriesit?
Vopred dakuejm.
kangz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Genie 21. 11. 2005 13:30

Na obou musi mit administrator nejake heslo a na obou PC musi byt stejne. Tento zakladni predpoklad jsi splnil?
Genie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kangz 21. 11. 2005 13:32

Genie píše:Na obou musi mit administrator nejake heslo a na obou PC musi byt stejne. Tento zakladni predpoklad jsi splnil?

No, hesla nie su zadavane pri starte - ani na jednom ani na druhom PC
takze v podstate asi nie :?
kangz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rrunner 21. 11. 2005 13:38

A mas zapnute zdielanie zloziek a tlaciarni ? skusal si to priamo na ip adresu ? mas ip adresy mas s rovnakej siete ? Este niekde v local security policy sa da zakazat pristup zo siete... ale mam taky dojem ze by default je to povolene :) este sa to moze stat ak tam mas rozne hesla a rovankeho uzivatela.... tam je toho vela skus specifikovat sietove nastavenia na oboch pc... atd
rrunner
Junior

Odeslat příspěvekod Alfionc 21. 11. 2005 14:03

pokud spojuješ jen dva počítače doma tak se mrkni jestli máš zapnuté jednoduché sdílení!
pak by to mělo být v poho.
Počítače umí víc než si hrát a jak jste na tom vy?
Alfionc
Junior

Odeslat příspěvekod kangz 21. 11. 2005 14:11

Alfionc píše:pokud spojuješ jen dva počítače doma tak se mrkni jestli máš zapnuté jednoduché sdílení!
pak by to mělo být v poho.b/quote]

Zdielanie je urcite zapnute. v tom problem nie je
kangz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kangz 21. 11. 2005 14:12

rrunner píše:A mas zapnute zdielanie zloziek a tlaciarni ? skusal si to priamo na ip adresu ? mas ip adresy mas s rovnakej siete ? Este niekde v local security policy sa da zakazat pristup zo siete... ale mam taky dojem ze by default je to povolene :) este sa to moze stat ak tam mas rozne hesla a rovankeho uzivatela.... tam je toho vela skus specifikovat sietove nastavenia na oboch pc... atd


IP adresa moze byt pridelovana automaticky, aj manualne, nejde to ani tak ani onak.
kangz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theKing 21. 11. 2005 14:43

kangz píše:No, hesla nie su zadavane pri starte - ani na jednom ani na druhom PC takze v podstate asi nie :?


tak si tam naky dej a mozna ti to fungovat zacne
theKing
Junior

Odeslat příspěvekod kangz 21. 11. 2005 17:44

Tak nahodenie hesiel nepomohlo, ani ked su rovnake, ani ked su rozdielne. system tam vyhlasuje nasnedovne:Polozka \\xxxxx nie je pristupna.Zrejme nemate dostatocna opravnenia pro pristup k tejto zlozke.Obratte sa na spravce serveru a overte opravnenie. Pristup bol odopreny.
kangz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psychocowboy 21. 11. 2005 17:51

Tohle se tu uz resilo. Hledej.

Jinak mrkni na masky, zkus pingy, ipka zadej svoje...

//jinak musis taky neco sdilet...
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kangz 21. 11. 2005 17:57

psychocowboy píše:Tohle se tu uz resilo. Hledej.

Jinak mrkni na masky, zkus pingy, ipka zadej svoje...

//jinak musis taky neco sdilet...


tak som tu asi nemienil vesat niekomu na nos co kde a ako .. a neboj, zdielat sa zdiela
kangz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psychocowboy 21. 11. 2005 18:15

Ja jsem mel kdysi taky takovy problem, zprvu to bylo rukama, pak firewallem woken, pak mojim kerio pf a nakonec to chtelo v nastaveni pripojeni postelovat nejake veci...proste hledej, nebo napis co a jak mas nastavene, takhle se ti tady na to kazdy vis co, kdyz jen napises, ze ti to nejede..

Trochu to rozved.
psychocowboy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackmax 21. 11. 2005 18:26

...no presne toto som mal , tedo to halsenie. vsetkych som videl, oni videli mna, pingy OK . NETBIOS sluzbu si pozri, musi byt zapnuta a firewall ju nesmie blokovat.
blackmax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kangz 21. 11. 2005 18:31

blackmax píše:...no presne toto som mal , tedo to halsenie. vsetkych som videl, oni videli mna, pingy OK . NETBIOS sluzbu si pozri, musi byt zapnuta a firewall ju nesmie blokovat.


Ako sa dostanem k sluzbe NETBIOS???
kangz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackmax 21. 11. 2005 18:40

>TCP/IP>vlastnosti>upresnit>karta WINS....
blackmax
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků