Remote Desktop - okamžité odpojení

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fletcher76 7. 12. 2005 09:37

Zdravim,
mám problém s připojením k jednomu PC pomocí Remote Desktop. Situace je následující:
LAN s několika PC, propojené přes switch. Na všech PC jsou WinXP. Uživatelské účty mají nastavená hesla, vypnutý firewall - všechny jsou nastavené stejně. Na všech až na jeden RemoteDesktop funguje.

Při pokusu o připojení k jednomu PC dojde k situaci, kdy se objeví přihlašovací obrazovka toho vzdáleného PC (s tou lištičkou nahoře)
zadám už.jméno/heslo a v tomto okamžiku spojení spadne. Bez jakékoliv chybové hlášky nebo čehokoliv jiného. Pokud se pokusím připojit jako administrátor spojení nespadne a po zadání jména/hesla je zobrazena černá obrazovka.
Dále jsem vypozoroval, že pokud k té problematické stanici není nikdo přihlášen (tj. na displeji je úvodní obrazovka, kde se volí už. jméno) je možné se přihlásit pomocí RDC. V tomto případě už není možné se přihlásit lokálně a je potřeba restartovat PC.

Jo a ještě jedna informace - dřív to fungovalo a z ničeho nic to přestalo. Reinstalovat se mi nechce...

P.S.
Vzkaz pro adminy - chtěl jsem svůj dotaz zařadit do Poradny, ale dostal jsem následující chybu:

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'
Type mismatch: '[string: ""]'
/mod_Banners/Banners_INC.asp, line 280
fletcher76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-father 7. 12. 2005 10:52

Ja mysll, ze u win XP he omezen pocet uzivtelu, kteri mohou na PC pracovart na 1 - pokud tedy nekdo pacuje loklne - nemuz se pripojit dalsi. Poud potrebujes system na kterem muze pracovat vic uzivatelu zaroven (jeden loklni + dlsi pres RDP), tak musis koupit win 2000/2003 server.

To ze rikas, z driv to fungovalo se me nezda...
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fletcher76 7. 12. 2005 15:46

To samozrejme vim. Mne jde o moznost se prihlasit vzdalene na PC, pokud na nem zrovna nikdo nepracuje...
fletcher76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peter_cz 7. 12. 2005 21:55

Nemuze to delat nejaky programek, ktery se spousti automaticky s prihlasovanym uzivatelem?
Jan 3:16
Peter_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki (novy) 7. 12. 2005 22:23

Dále jsem vypozoroval, že pokud k té problematické stanici není nikdo přihlášen (tj. na displeji je úvodní obrazovka, kde se volí už. jméno) je možné se přihlásit pomocí RDC. V tomto případě už není možné se přihlásit lokálně a je potřeba restartovat PC. a/quote]

Já když se vzdáleně přihlásím při úvodní obrazovce, tak je možné se i lokálně přihlásit, jenomže toho vzdáleného přihlášeného to vykopne. Naopak, když je někdo lokálně přihlášený, a já se chci vzdáleně připojit, tak mi to ten lokální uživatel musí povolit.... Prostě může být přihlášený jen jeden uživatel. Já mám vytvořeny dva účty Admin. účet a Guest, nejvíc mě štve, že když sem vzdáleně přihlášen jako uživatel s admin. právy, tak práva nepráva, guest se klidně může přihlásit a mě vykopnout . Stejně tak, když je guest přihlášen, tak já se bez jeho svolení nemůžu přihlásit ani jako "Administrator".... Dá se to nějak nastavit, aby se mohl admin přihlásit a nikdo ho nemohl odpojit (teda kromě restartu...)?
ziki (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shan 8. 12. 2005 00:18

co to hlasi v event logu ?
Shan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fletcher76 12. 12. 2005 09:28

V Y Ř E Š E N O

Tak problém jsem po 4 hodinách ladění vyřešil. Je to nepochopitelná blbost.

V " Ovládací Panely -> Zobrazení -> záložka Nastavení -> čudlík Upřesnit -> záložka Obecné " je třeba v políčku Zobrazení mít hodnou "Normální veliskot 96 dpi" . Pokud je tam "Velká velikost 120 dpi" tak se to chová jak jsem popisoval.


P.S. V event logu nic není.
fletcher76
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků