Nefunguje kl.zkratka pro "&"

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oldbrowser 13. 12. 2005 00:48

Přestala mi náhle fungovat klávesová zkratka pravý Alt + c pro napsání značky "&". Všechny další kl.zkratky, začínající pravým Alt, fungují normálně (@,<,>,\). Nefunguje v žádném programu (Windows, Excel, Word...).
Poraďte prosím s obnovením funkčnosti této zkratky, kterou poměrně často používám.
Mám Windows XP HE, Office XP.
oldbrowser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khihihi 13. 12. 2005 01:53

s obnovenim neporadim, ako nahradu snad: lavy alt + 38 (na num klavesnici);
osobne rAlt + c nepoznam, ale pod firefoxom mi nabehne about:config ;)
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbrowser 13. 12. 2005 02:17

Díky za aspoň toto náhradní řešení.
Ještě bych k dotazu doplnil, že po stisknutí kombinace pravý Alt + c se po asi 3 vteřinách ozve zvuk, který je v Ovládací panely -> Zvuky a zvuková zařízení -> záložka Zvuky přiřazen akci Ukončení programu.
oldbrowser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 13. 12. 2005 07:09

oldbrowser píše:Přestala mi náhle fungovat klávesová zkratka tb]pravý Alt + cc/b] pro napsání značky "ycolor=red]&[/color]"...


Vzpomen si, co jsi instaloval od doby, kdy ti to jeste fungovalo za programy. Některe programy si registruji globalni klavesove zkratky (ICQ, Miranda, ...)
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbrowser 13. 12. 2005 17:12

Odinstaloval jsem vše, co jsem v poslední době nainstaloval do PC. Nepomohlo to. A tak mě napadá, zda to nemohla způsobit instalace nových ovladačů grafické karty Catalyst 5.11. To jediné jsem neodinstaloval.
oldbrowser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 13. 12. 2005 17:26

oldbrowser píše:Odinstaloval jsem vše, co jsem v poslední době nainstaloval do PC. Nepomohlo to. A tak mě napadá, zda to nemohla způsobit instalace nových ovladačů grafické karty Catalyst 5.11. To jediné jsem neodinstaloval.i/quote]


Podivej se, zda nejsou k profilum prirazeny nejake vychozi klavesove zkratky
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiki (novy) 14. 12. 2005 07:29

Skus lavy Ctrl + lavy Alt + C. Taktiez si skontroluj ake mas nastavene rozlozenie klavesnice.

Napr. na US klavesnici nefunguje pravy Alt + C, ani lavy Ctrl + lavy Alt + C; na SK klavesnici mi obe kombinacie funguju. (Testovane v UltraEdit32 11.xx).
Tiki (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbrowser 14. 12. 2005 16:52

Pro Tiki: Rozložení klávesnice jsem zkontroloval, v pořádku. Kombinace levý Ctrl + levý Alt + c je nefunkční a stejně jako u mého problému se asi po 3,4 vteřinách ozve zvuk přiřazený k akci Ukončení programu.
Pro JanFiala:
Podivej se, zda nejsou k profilum prirazeny nejake vychozi klavesove zkratky

To je pro mě rada s příliš odbornými výrazy.
Díky oběma.
oldbrowser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 14. 12. 2005 17:02

Dělají to Catalysty, mam ten samej problém, ale navíc mi nefunguje roura | . Killni všechny procesy CLI.EXE
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 14. 12. 2005 17:12

Se mi vybavila jedna věc. Kdysi dávno jsem se setkala s problémem ... v účetním programu nefungovala jistá klávesová zkratka. Ale jen na jednom pc. Na mém to bylo ok. Takže mě napadlo, zda se účetní program nepere o tu zkratku s jiným softem. Spustila jsem winy v nouzáku a prohlídla si správce úloh, jaké procesy v něm běží. Následně jsem spustila win v běžném režimu a ukončila všechny procesy, které v nouzáku neběžely. A ejhle, v ú. programu kl. zkratka začala fungovat. Dala jsem si práci se zjištěním, co její nefunkčnost způsobovalo. Byl to nějaký sw na přehrávání dvdček.

Taková je moje zkušenost a můžeš ji zkusit využít k řešení tvých potíží. Snad to bude k něčemu dobré. :-/
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 14. 12. 2005 20:21

oldbrowser píše:Pro JanFiala:
Podivej se, zda nejsou k profilum prirazeny nejake vychozi klavesove zkratky

To je pro mě rada s příliš odbornými výrazy.
rb]Díky oběma.a/b]


V Control panelu pro Catalyst muzes ulozit profily. K profilum se da priradit klavesova zkratka.
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 15. 12. 2005 00:08

JanFiala píše:
oldbrowser píše:Pro JanFiala:
Podivej se, zda nejsou k profilum prirazeny nejake vychozi klavesove zkratky

To je pro mě rada s příliš odbornými výrazy.
rb]Díky oběma.a/b]


V Control panelu pro Catalyst muzes ulozit profily. K profilum se da priradit klavesova zkratka.


Zrušení klávesových zkratek nepomůže.
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod oldbrowser 16. 12. 2005 18:04

Díky tomu, že jsem byl naveden na nastavení ATI Control Panelu, jsem zjistil, že nemám ikonu v tray a ATI CP nešel spustit ani jinými způsoby.
Následně jsem provedl opravu instalace jak ATI Control Panelu tak i ATI COntrol Centra v "Přidat nebo odebrat programy". Všechny ikony jsou nyní funkční a na svých místech a dokonce - proto o tom píši - funguje klávesová zkratka pravý Alt + c.
Děkuji všem za snahu pomoci. :D :D :D
oldbrowser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palics 22. 1. 2006 21:40

mne by zajimalo,jestli nekde neni vysvetleno,jak se na cz klavesnici pisou vselijake zkratky ( stupen celsia atd)
palics
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 22. 1. 2006 22:37

Mimochodem, už se mi to povedlo vyřešit. Musí se v Control center klávesový zkratky úplně zrušit (vypnout je nestačí)
KillerZero
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků