Zase problem s 6600 GT AGP - zatuhne komp

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod P3k_ 25. 12. 2005 18:50

Vim, ze uz se to tu resilo, ale nic co jsem nasel mi nepomohlo, tak to zkousim znova.
Mam Leadtek A6600GT TDH AGP8x. Sekaji se na tom hry (resp. zatuhne komp). Nekdy hned, nekdy to chvilku vydrzi, ale stejne to tuhne.
Po precteni snad celyho internetu jsem vypnul fastwrite, sideband, agp nastavil na 4x, aperture size na 128, zkousel jsem ruzny forcewary (verze 8x.xx, starsi zatim ne), nic nepomaha. samozrejme cista instalace windows xp SP2.

Jinak moje konfigurace:
P4 Northwood 2400 HT,
ASUS P4C800 E-deluxe bios verze 1023
2x256MB ADATA DDR500
Seagate 7200.7 120GB SATA
SB LIVE (ted v ramci testu vyndan, pouziva se onboard AD1985)
Benq FP91G+ LCD pripojeno pres DVI
LG DVD RW 4160
Zdroj RedStar 350W

Jeste dodam, ze nemyslim, ze by se prehrivala, vsechny chladice jsou jen lehce zahraty, pc je vyborne vetrany. Navic pri zkouseni vseho moznyho jsem i pridal ventilator, kterej na kartu fouka a nepomohlo to.

Jak to vyresit? Jeste ted budu zkouset jinej zdroj, ale jen 300W, pak ji treba zkusim podtaktovat...


// decried - upraveny nazov threadu.
P3k_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 25. 12. 2005 18:53

ta karta sa pri 70°C Gpu podtaktuje...
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod decried 25. 12. 2005 19:19

Mozno zdroj, mozno nekompatibilita, mozno vadna karta. Takze: skusit iny zdroj, skusit v inom PC alebo na inej doske alebo rovno odniest na reklamaciu.

// edit: Teplota procesora je v pohode?
Naposledy upravil decried dne 25. 12. 2005 19:22, celkově upraveno 1
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3k_ 25. 12. 2005 19:22

podtaktovani neresim, resim ze zatuhne komp. a to nekdy hned po spusteni hry. jak jsem psal, na teplotu to nevidim. Jdu zkouset ten zdroj.
to jsem si zas jednou neco koupil :-(
P3k_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3k_ 25. 12. 2005 19:47

tak ani zdroj nepomaha...
teplota procesoru je ok, slo jen o upgrade grafiky v perfektne fungujicim kompu.
P3k_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Iviko666 25. 12. 2005 19:55

Pridavne napajanie do grafiky mas zapojene?
Riesil som podobny problem z Aopen 6600GT tuhla v hrach.
Bol to slaby zdroj.
Fractal Design R5,AMD Ryzen 7 5800X3D,Noctua NH-D15,Gigabyte X570S AORUS ELITE AX, Kingston 32GB DDR4 3600MHz,Kingston KC3000 512GB,SAPPHIRE NITRO+ 6800XT,OZONE STRIKE PRO SPECTRA,XTRFY MZ1,MSI MAG274QRX,Fostex HP-A4,AKG K712 PRO
Iviko666
Junior

Odeslat příspěvekod majklX 25. 12. 2005 20:29

no ako vidim tak niesom sam comu robi nvidia6600 problemy...
ja mam dosku Canyon 916PEA-L (chipset 965PE, asi ako tvoja) a kupil som gk Asus n6600/TD 128MB AGP a velmi nepravidelne mi mrzne...
tj niekedy zahram NFSMW, CoD2 alebo CS velmi dlho a niekedy len spustim hru a po paru sekundach zamrzne... robi to aj vo Wine... reinsal tiez nepomaha...zdroj ***** EC 300W, ale pozical som si silnejsi, no vtedy som mal nainstlaovany pridavny softver ku karte, ktory mi tak do 5min zblbol Win
http://img211.imageshack.us/my.php?image=error22gv.jpg ... a ked som zdroj vratil, zistil som ze odinstalovanim toho softu mi tak nezblbne WIn ale zamrza, ci uz hry alebo Windows, ako som pisal nepravidelne... --> prakticky som zdroj neskusil
ovladace som skusal vsetky mozne, asusacke starsie, novsie , nvidiacke ...
skontaktoval som sa aj s ludmi co mali tiez GK Asus a mrzla im v doskach ktore neboli Asus (alebo aj nejaka ina)... potom na v Poradni jeden clovek menom "ivan" vymenil dosku a uz mu ide Ok (Galaxy 256MB 6600)...
podla mna BIOS novsi nepomoze (Cynyon ho vidal v r. 2004 a upravuje len mikrokod pre Prescotty, ale skusim)...
ak nepomozu nijake HW a SW triky tak skusim este raz pozicat zdroj ak sa bude dat a ked nepojde tak...
P.D.: so starou FX5200 64MB mi ide normalne PC
majklX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3k_ 25. 12. 2005 20:35

majklx: no tak jak to tak ctu, tak 6600 do agp je proste srac. nejhorsi je, ze desku mam asi jednu z nejlepsich pro s478, grafika je leadtek... co uz znackovejsiho si ma clovek koupit, aby mel jistotu, ze to bude chodit?
P3k_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 25. 12. 2005 20:50

P3k_ píše:majklx: no tak jak to tak ctu, tak 6600 do agp je proste srac.


Neni :) . Kdyby to byl srac tak se jich neprodaly takova kvanta. A Leadteky jsou hodne dobre. Potencionalni problem je zdroj - mel jsem velice podobnou sestavu s jedinym rozdilem v tom ze tam byl CPU 2,53GHz a 1GB RAM a 350W zdroj od EC delal problemy (presne to co popisujes Ty), po vymene za 350W Aopen (preznaceny Fortron) je ted v PC Radeon X800GT a 2GB RAM a dva disky a sestava bez problemu zvlada jakekoliv zatizeni.

Jinak samozrejme karta muze byt vadna (to se proste stava :? ) takze nejlepsi by bylo otestovat ji v jinem PC a pak pripadne resit reklamaci.

BTW: nez jsi koupil 6600GT, byla v PC jina karta? A fungovala na hry bez problemu? (ptam se proto jestli nemuze byt i vadna RAM nebo deska)
Calhoun
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3k_ 25. 12. 2005 20:58

jo, uz jsem psal vys, je to upgrade perfektne fungujiciho a zahorenyho pc. stara fx5600xt chodi dobre, akorat pomalu. ted to tu zrovna honim v jinym kompu (celer 2ghz, 512 ram, msi ultra c i845 zdroj ten samej, se kterym to v mym kompu pada) a zatim nic, uz to bezi asi 20 minut. jestli je ta karta vadna, tak to beru, to se stava, ale jestli je nekompatibilni, tak to proste srac je. a kdyz jsem prohledaval net, tak tyhle potize, co mam ja, ma hafo lidi, takze neco na tom bude... ale tyka se to jen agp verze, pcie jsou zrejme bezproblemovy.
P3k_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majklX 25. 12. 2005 21:00

P3k_ píše:majklx: no tak jak to tak ctu, tak 6600 do agp je proste srac. nejhorsi je, ze desku mam asi jednu z nejlepsich pro s478, grafika je leadtek... co uz znackovejsiho si ma clovek koupit, aby mel jistotu, ze to bude chodit?


jj mas papierovo "super" zostavu... proste fakt su nejake nekompatibilne 6600, mal som ist do Radeona.. a hlavne ak mi predajca nechce vymenit za inu :(
btw zabudol som, toho ivana co som spominal, skusil aj 500W zdroj a stale mrzlo a az ked dosku vymenil islo (sak pohladaj na zive.cz/poradna)

Calhoune: asi si ich kupovali borci do novsich zozstav kde su nove BIOSy a prsote vsetko je nove tak to fachci (alebo nahoda).. ale väcsinou novi borci kupuju PCIe...
majklX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Virgon 25. 12. 2005 21:05

Sekalo se mi to také, po snížení přetaktování FSB je po problému (nemám AGP lock).
Virgon
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 25. 12. 2005 21:50

Upgrade AGP. Par dni dozadu tu bola debata na tuto temu....
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 25. 12. 2005 22:10

Aky upgrade AGP?
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3k_ 25. 12. 2005 23:15

taky nechapu, co je upgrade agp
P3k_
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků