Nechutne zpomaleni internetu v vnitrni siti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod higi 13. 1. 2006 08:05

Zdravim,

mam detasovane pracoviste (6 PC;5xW98; 1x WXP PRO) pripúojene pres Rouiter OvisLink. Zhruba od listopadu se nehorazne zpomalil internet a je prakticky nepouzitelny. Pritom, kdyz se pripoji vstup WAN do jednoho PC je rychlost normalni 512.
Vymenil jsem router za Microcom a situace je stejna.Postupne jsem nechal jenom jedno PC (pokazde jine) pripojene pres router a stale stejna pisnicka je to line jak snek opacne, pokazde jiny PC pres WAN jede to rychle.
Pred listopadem se mohlo na internetu pracovat normalne. Nevite nekdo kde je zakopane jadro pudla???

Nastaveni WAN - jedna pevna IP adresa;Gateway; 2 DNS servery; LAN adresa routeru 192.168.2.1, DHCP zapnut, rozmezi pro adresy 100 - 110.
higi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flaxinet (novy) 13. 1. 2006 08:14

není jedno z těch PC napadené nějakou breberkou a tu linku ucpe nějakou nevyžádanou síťovou aktivitou?
Flaxinet (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod higi 13. 1. 2006 08:16

Vždyt pisu, ze jsem zkousel postupne jenom jeden PC
higi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wolfheart 13. 1. 2006 08:28

higi píše:Vždyt pisu, ze jsem zkousel postupne jenom jeden PCC/quote]


nainstaluj na kazdej NetLimiter 2 Monitor, ten ti ukaze kolik ktera stanice prijima a odesila
Wolfheart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod higi 13. 1. 2006 08:40

Ach jo,

panove, postupne jsem udelal tyto kroky:

zapojil jedno pc pres router jelo [b]pomalu[/b] zapojil ho primo na WAN jelo normalne, potom jsem vzal dalsi pres router jelo pomalu pres WAN normalne.
higi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czbacil 13. 1. 2006 08:59

Kopirovani v lokalni site je normalni? treba je vadny switch.
czbacil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod higi 13. 1. 2006 09:07

Kopirovani je OK a navis jsem vyzkousel jiny od jineho vyrobce
higi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondra11 (novy) 13. 1. 2006 09:11

Zkusil bych zkontrolovat nastaveni site, treba DNS, (vyzkousej trebaping pres cislo/pres jmeno)- jestli se nedotazuje nekde spatne. A pak taky treba jestli nemas na obou pc nastaveny stejny hw adresy... kazdopadne program jako ethereal by ti mohl neco napovedet, co se tam deje.
(
ondra11 (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Fang 13. 1. 2006 13:15

Kdyz mas tolik pc tak vyzkousej jaky prutok maji routery v downlinku a uplinku, pouzij pro to treba tenhle bandwidth tester od mikrotiku (http://www.mikrotik.com/download.html#Bandwidth_tester) . Udelas to tak ze na jednom PC nastavis treba IP 192.168.0.1 a na druhem nastavis 192.168.1.1 , a pak udelas to ze do WANu pichnes comp s IP 192.168.0.1 a v routeru nastavis jako vychozi branu a DNS prave 192.168.0.1 , na zanatovany pripojeni pak pripojis comp s 192.168.1.1 a budes zkouset pingovat + testovat rychlost pomoci toho bandwith toolu. (Prikladam nakres)
Obrázek
Timto otestujes propustnost a funkcnost routeru , odzkousej jak Uplink tak downlink iniciovany jak z WAN tak z LAN (z WAN do LAN to udeleje pres Port Forwarding nebo Virtual Server). Tim si pak muzes byt jisty ze v routeru to neni, treba ja nedavno se mi silene spomalil net (z 400 kbps na 20 kbps) a furt jsem nevedel cim to je a pak jsem zjistil ze downlink na routeru pokulhava prave na rychlosti 20 kbps a pritom uplink bezel normalne 13 Mbps, no holt byl to router za par slupek (Edimax BR6104K).
WiFinar sileny.
Fang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod higi 13. 1. 2006 13:53

Jenomze ja jsem ten router vymenil za jiny Microcom a to je nemlich to stejny
higi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka47 13. 1. 2006 14:05

No ale nějak začít musíš, musíš přece zjistit kde se to brzdí. Většinou se to dělá vylučovací metodou. Tímto postupem by si zjistil jestli to dělají odchozí pakety, nebo příchozí. A pak by se dalo postupovat dál.
jirka47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka47 13. 1. 2006 14:09

Můžeš taky zkusit jednomu počítači nastavit statický adresy na síťovce včetně DNS. A vypnout DHCP na routru.
jirka47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 13. 1. 2006 15:02

//Lemur - odstraneny vnorene citace a citace predchoziv prispevku
Lemur
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků