Mandriva 2006 - RPM repositories

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BetWithLowe(smazano) 2. 2. 2006 15:28

Chtěl jsem se zeptat, jaké zdroje RPM používáte v Mandrivě. Googloval jsem a našel jsem http://easyurpmi.zarb.org , o nějaké aktualnosti se neda moc mluvit, nektery veci sem tam vubec nenasel. Takze mohli byste mi neco doporucit? Sem totiz celkem newbie. Diky...
Naposledy upravil BetWithLowe(smazano) dne 2. 2. 2006 16:54, celkově upraveno 2
BetWithLowe(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod x22 2. 2. 2006 16:34

Urcite zacni s easyurpmi. Asi existuju aj ine zdroje, ale tie oficialne (hlavne main a contrib) su zaklad a ostatne od nich budu zavisle.

Nejake zdroje ma navyse mandriva Club (clenstvo je platene).

Aktualnostou myslis aktualnost softveru, co v tych zdrojoch je?
To by aj mna zaujimalo, ktora distribucia je v tomto dobra.
x22
Junior

Odeslat příspěvekod BetWithLowe(smazano) 2. 2. 2006 16:37

no treba sem zaboha nemohl najit treba firefox 1.5. Nikde. Tak sem z muni musel stahnout source a zkompilovat... Kompilovalo se to cca hodinu, jako jede to v poho, ale prece jenom takhle zakladni software by tam mel byt. To samy thunderbird. Je tam asi milion verzi, ale ne aktualni... Proto sem chtel vedet, jestli by byl nejakej jinej zdroj...
BetWithLowe(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod christian 2. 2. 2006 16:46

Je to zajimavy problem. Normalne v instalaci mandrivy je FF verze 1.0.6 coz me zarazilo.. Tak jsem vsude hledal a stejne me to navedlo na Mandriva Club.. A na czilla.cz maj FF 1.5 bez instalatoru..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 2. 2. 2006 17:53

BetWithLowe píše:no treba sem zaboha nemohl najit treba firefox 1.5. Nikde. Tak sem z muni musel stahnout source a zkompilovat... Kompilovalo se to cca hodinu, jako jede to v poho, ale prece jenom takhle zakladni software by tam mel byt. To samy thunderbird. Je tam asi milion verzi, ale ne aktualni... Proto sem chtel vedet, jestli by byl nejakej jinej zdroj...
A co tak nainstalovat verzi 1.0.6 a pak ji aktualizovat na 1.5.0.1. Myslim ze je to nejjednoduzsi. Jinak Mandriva se mi zdat do cizich balicku jeste hooodne nedodelana. To co jsem zkousel, nikdy neslo. Jen z media. a Soft na zkompilovani mi slo z 10 jen 2. FC4 100% uspesnost a SuSE 10 taktez
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivan Bibr 2. 2. 2006 18:04

Zrejme prehlednuti - http://www.mandrivalinux.cz, levy sloupec, je tam tak deset zdroju softwaru.
Ivan Bibr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sešívaný 2. 2. 2006 18:50

Mandriva má ale uložených ve Správě zdrojů softwaru plno oficiálních zdrojů. Stačí je aktivovat. Tam by to snad mohlo být. Jinak stačí stáhnout PDF dokumenty od Ivana Bibra a tam je dalsich x free zdrojů.
Sešívaný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x22 3. 2. 2006 09:56

Mike.M píše:A co tak nainstalovat verzi 1.0.6 a pak ji aktualizovat na 1.5.0.1. Myslim ze je to nejjednoduzsi.


RPM instlaciu mozes akttualizovat len rpm balickom vyssej verzie (a radsej z tej istej distribucie) a rpm pre FF1.5 a mandrivu sa neda nikde najst. Aktualizacia inym sposobom sposobi bordel v systeme.


FF1.5 som si v Mandrive nainstaloval z mozilla.org (bin. instalator) pod userom, ale blbne to. Aj Gentoo ma len deer park (beta alebo alfa verzia 1.5) - testovaci, ale ten tak neblbne.

FF1.5 rpm pre mandrivu proste volne dostupny asi nie je.
x22
Junior


Odeslat příspěvekod terror_23 3. 2. 2006 21:55

jj souhlasim , v mandraku po uspesny instalaci ze zdrojaku sem skakal do nebe a kricel radosti , chvilema i z rpm :-D
terror_23
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků