pozor na update suse 10.0

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod metla23 5. 3. 2006 21:32

Po poslednom online update suse 10.0 system totalne skolaboval.Nefunguje ani textove prostredie ani zachranny režim. Nenabehne absolutne nič len KERNEL PANIC. Updatujte velmy opatrne alebo radšej vobec.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 5. 3. 2006 23:43

kdy jsi provedl ten update? bo já jsem updatoval naposled dnes dopoledne, a bylo to ještě ok..
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 6. 3. 2006 02:33

Hm, zaujimave. Mne sa stalo nieco podobne pred tyzdnom v pondelok. Mal som pocitac zapnuty 4 dni vkuse a natahal som aj nejake updaty. V nedelu vecer som ho vypol a ked som ho v pondelok zapol, SUSE 10.0 nenabehlo. Ale mne zacalo normalne bootovat a pri riadku, ktory sa zacinal s "powersaved" bol koniec. Tam to zostalo stat.

Asi hodinu som sa s tym hral, skusal som aj automaticku opravu z instalacneho cedecka - ta tam nasla nejaky problem s Reiserom, ale ani potom to nenabehlo. Skusal som aj Knoppix a na particii s Reiserom vyzeralo byt vsetko v poriadku. Tak ma to prestalo bavit a kedze mam pracu na inom disku, tak som to preinstaloval.

A potom neskor som zistil, v com bol problem. Sposobil to upgrade na balik kdebase3-kdm-3.5.1-27. Navrat spat na kdebase3-kdm-3.5.1-18 tento problem riesi.

Riesenie, ktore som nasiel:
-Press F2 at the boot menu
-Enter a 3 in the boot options field
-Wait for login prompt
-Log in as root
-Run command:
rpm -Uhv --force
ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable/3.5.1/ ... 8.i586.rpm
-Run command:
shutdown -r now
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 6. 3. 2006 02:51

BTW, na ftp.sanet.sk je este kdebase3-kdm-3.5.1-18, na ftp.suse.com je uz kdebase3-kdm-3.5.1-33. Pozor na servery, kde je verzia 27 (ak nejake este su). Ten kto prejde z 18 rovno na 33 by nemal mat problem.

Je to aj v bugzille: https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=153543
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 6. 3. 2006 05:39

AndrewJ píše:kdy jsi provedl ten update? bo já jsem updatoval naposled dnes dopoledne, a bylo to ještě ok..k/quote]


sobota večer .pamatam si len že to bolo z madarskeho ftp serveru .jedno je iste ,suse u mna skončil
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x22 6. 3. 2006 09:51

Kernel panic mi update este neurobil (mandrake ani gentoo). Je to dost divne, pretoze jadro vacsinou taketo updaty nemenia, takze mohli zmenit jedine nejake nastavenie bootovania alebo podobne.

Ja som kernel panic videl len pri zle nastavenom boot loaderi - nespravne uvedeny root oddiel.
x22
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 6. 3. 2006 12:22

metla píše:sobota večer .pamatam si len že to bolo z madarskeho ftp serveru .jedno je iste ,suse u mna skončil
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 6. 3. 2006 13:04

x22 píše:Kernel panic mi update este neurobil (mandrake ani gentoo). Je to dost divne, pretoze jadro vacsinou taketo updaty nemenia, takze mohli zmenit jedine nejake nastavenie bootovania alebo podobne.

Ja som kernel panic videl len pri zle nastavenom boot loaderi - nespravne uvedeny root oddiel.


Ani mne sa to ešte nestalo. Najzaujimavejšie je to že zmizol cely adresar home ???
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 6. 3. 2006 13:16

Pietro píše:
metla píše:sobota večer .pamatam si len že to bolo z madarskeho ftp serveru .jedno je iste ,suse u mna skončil
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frost 6. 3. 2006 13:32

U me vse OK mam vsechen update.
Pouzivam: http://suse.inode.at/pub/
openSuSE 11.0, Nokia 6600, MSI Bluetooth MS-6967, Pce
frost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 7. 3. 2006 05:59

frost píše:U me vse OK mam vsechen update.
Pouzivam: http://suse.inode.at/pub/


inode.at je v poriadku
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markonix 7. 3. 2006 19:11

ked som si dal updatovat KDE na 3.5.1 v suse 10 to este slo no ale hned po aktualizacii mi nechcel nabehnut sistem........tak radsej uz neskusam do 3.5 je nestabylne?
HP Pavilion G7030
Procesor Intel Pentium Dual Core
Frekvence procesoru 1,6 Ghz
Úhlopříčka LCD 15,4
Rozlišení LCD 1280x800 (WXGA)
Typ LCD lesklý
Velikost operační paměti 2048 MB
Windows Vista Home Premium
markonix
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duch 7. 3. 2006 21:48

No ja som si KDE 3.5.1 stiahol z netu ako balik a manulane naistaloval a ziaden kernel panic sa nedial. Ono sa t.c. objavila slabina v dvoch funkciach jadra ktora mohla sposobit eskalaciu prav. Novell vydal patch na to jadro a ten asi sposbuje ten problem. KDE nemoze vyvolat Kernel Panic. To je totalna blbost. KDE sa zavadza az po nabehnute Xiek. A pokial sa pamatam KDE ma od jadra dost daleko.
Kernel Panic nastava lev v pripade chyby v boot loaderi a v Kerneli a pri zle spravenom module jadra. Viac ma t.c. nenapada.
Pre vsetkych co si myslia ze KDE je navine tak si pekne precitajte ako sa startuje Unix/Linux. A zistite ze KDE je len nadstavba to nie je Windows kde je kernel sucastou aj graf. systemu.

viac na
http://secunia.com/advisories/19130/
duch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 8. 3. 2006 14:04

duch píše:Pre vsetkych co si myslia ze KDE je navine tak si pekne precitajte ako sa startuje Unix/Linux. A zistite ze KDE je len nadstavba to nie je Windows kde je kernel sucastou aj graf. systemu.


Ja som to prvy krat nepozorne cital. Namiesto "absolutne nič len KERNEL PANIC" som videl "absolutne nič ani KERNEL PANIC".

Kazdopadne, to co som popisoval, sposobilo, ze nenabehli Xka, ale jadro bezalo bez problemov.
Pietro (novy)
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků