Jaky mate nazor na iframy?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mh 11. 3. 2006 23:22

Premyslim, jak dostat do webove prezentace jednoduchou tabulku, ktera se bude pomerne casto obmenovat, a tak me napadlo uzit framu, kdy na te vnorene strance by byla pouze tabulka s potrebnymi udaji. Jaky mate nazor na pouzivani iframe, popr. jaka jina reseni se nabizeji?
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 3. 2006 10:18

iframe je v pohode ked napriklad nevies pracovat s php.. ked aspon trosku ovladas php pouzi funkciu include
anonymni

Odeslat příspěvekod mh 12. 3. 2006 10:40

php neovladam, jinak bych asi vytvoril nejakou databazi. Ale me by taky zajimalo, jak se na iframy divaji prohlizece, jak je to vhodne/nevhodne pri SEO optimalizaci...
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 12. 3. 2006 11:12

Pro SEO je to stejně nevhodný jako normální framy. Takže pokud ti vyhledávač najde data v tý tabulce, zobrazí ti jenom ten dokument, co se načítá do toho iframu bez hlavičky, patičky stránky a nejlépe i menu. Nejde někomu poslat odkaz třeba přímo na článek(který je v iframu) a tak.

Můj osobní názor na iframy je velmi negativní. Je jednoduší naučit se používat include, respektive require funkci v PHP a používat tu.

Pokud se budeš učit základní PHPko, tak až zjistíš, jak ho dostat do stránky, tak krátce o Include a Rquire funkcích.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 12. 3. 2006 11:34

tak to mi je celkem jedno, ze nacte jen data v tabulce, protoze to bude napr. stylem: 12.3.2007 - BOZP skoleni; a to bude cela slavna tabulka... takze radsi include rikate, a nebude to slozitejsi na upravu? Nevite o nejake strance, kde by to bylo nejak nazorne videt v praxi?
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FastIkarus 12. 3. 2006 12:29

http://polopate.jakpsatweb.cz/?page=include

tohle by ti mohlo pomoct, případně prohlídni další kapitoly na té stránce
FastIkarus
Junior

Odeslat příspěvekod FMG.sk 12. 3. 2006 12:31

Moc amaterske, a neprofesionalne :P
FMG.sk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod map 12. 3. 2006 13:54

iframe nebrat!
No one can hear when you're screaming in digital...
map
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 12. 3. 2006 14:12

jak ale koukam na to include, tak je to vlastne stejny obsah pro vice stranek... ale neni to zbytecne kdyz do 10originalnich stranek budu vkladat 10originalnich tabulek?
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 12. 3. 2006 14:17

A není potom zbytečný i ten iframe?
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 12. 3. 2006 14:19

:) dostals me... ale jak tak koukam, tak to php, jde mimo me, takze mi nic jinyho nez iframe nezbyde...
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vanyo 13. 3. 2006 10:04

ja mám stránky, kde je freewebhosting a mal som pomocou i framov, tak mi potom hádzalo reklamu 2x - aj do toho iframu, čo bola dosť veľká nevýhoda. Tak som skúsil pomocou include, lenže server PHP ako free stránky nepodporoval, takže som urobil viac stránok s rovnakým menu, tiež to nie je výhra, lepšie by bolo nájsť nový server, ktorý podporuje PHP aj zdarma a v SR, len neviem o takom zatiaľ :(
vanyo
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2006 12:04

ehm... no co ja viem? zeby si nepocul o szm.sk???

Obrovský mail a web priestor? Ponúkame viac...
Svetovo unikátny web-mail a webftp s extra službami naviac


plná podpora HTML (farba, obrázky, zvuk) e-mailov
posielanie SMS, FAX, ICQ...
POP3/IMAP4 protokol pre výber e-mailov
notifikácia SMS, e-mail, ICQ
vlastné signatúry, automatické odpovedače na e-mail
SSL pre POP3, IMAP, SMTP (šifrovaný prenos e-mailov)
rýchle a inteligentné web rozhranie
pokročilé triedenie, filtrovanie, vyhľadávanie e-mailov
možnosť sťahovania pošty z iných e-mail serverov
vlastný virtuálny web server, wap stránky
yb]PHP[/b], SQL, https
FTP prístup + web ftp
Antivírusová kontrola pošty
Antispamová kontrola pošty
max. 2500 MB priestoru pre e-mail
max. 500 MB priestoru pre web stránkut/quote]
anonymni

Odeslat příspěvekod vanyo 13. 3. 2006 12:37

no veď práve o szm hovorím, PHP je iba pre platenú službu, nefunguje pre free !!! Dnes ráno som to u nich overoval dokonca.
vanyo
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2006 13:58

tak potom maju neprehladnu stranku.. a zavadzaju ludi..
kliknes si na free sluzby a zobrzi sa ti presne to co som napisal.. a nie je to pravda..
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků