Jaky mate nazor na iframy?

Webdesign, HTML, CSS, Flash, PHP, ASP, .NET, JavaScript. Kritika www stránek na Smetišti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mattithjah 13. 3. 2006 14:01

Podle mně je možné IFRAME použít, stránka s tabulkou by si pak ale musela ověřovat, jestli je v IFRAMU, a jestli ne, tak by uživatele přesměrovala na kompletní stránku (třeba javascriptem).
mattithjah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 13. 3. 2006 14:01

hicotech píše:iframe je v pohode ked napriklad nevies pracovat s php.. ked aspon trosku ovladas php pouzi funkciu include


iframe nema s php nic do cinenia. php je server side script a iframe je klient side html
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2006 14:08

co to ma spolocne s mojim prispevkom?
napisal som ze ak clovek ovlada php je lepsie nahradit iframe funkciu include
anonymni

Odeslat příspěvekod puck 13. 3. 2006 14:11

hicotech píše:co to ma spolocne s mojim prispevkom?
napisal som ze ak clovek ovlada php je lepsie nahradit iframe funkciu include


include sa pripoji do dokumentu na serveri a iframe sa renderuje u klienta.
to znamena, ze nemozes nahradit jeden druhym bez zmeny funkcnosti.
bud tomu nerozumies, alebo rozpravas o uplne niecom inom ako sa pytal povodny autor otazky.
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 3. 2006 14:13

pozri.. ja to beriem tak ze je jedno kde sa to spoji, pripoji, vlozi, alebo co ja viem este co... ak docielim to co chcem..
a myslim ze autorovi otazky je uplne jedno kde sa s tym co bude robit...zaklad je aby mu to dobre fungovalo
anonymni

Odeslat příspěvekod puck 13. 3. 2006 14:20

podla mna to uplne jedno nie je. v otazke bolo, ze tabulka sa bude casto menit. je otazka ako casto (mozno kazdych 10 sekund, mozno casto znamena denne).
ak to budes robit pomocou include, tak sa bude musiet refreshovat cela stranka - zbytocny trafic a zbytocna zataz serveru a zbytocne blikanie obrazovky.
ak pouzije iframe, tak staci refreshnut jeho obsah.
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 13. 3. 2006 14:40

tabulka se bude menit cca kazdy tyden(je to pro statickou prezentaci)
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mattithjah 13. 3. 2006 14:42

mh píše:tabulka se bude menit cca kazdy tyden(je to pro statickou prezentaci)

Tak to "moc často" tedy opravdu není. V tomhle bych případě IFRAME nepoužil, buďto PHP nebo to tam psát ručně.
mattithjah
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 13. 3. 2006 14:52

ja som robil web stranky, kde sa udaje updatovali kazde 2 sekundy, takze pre mna "casto" znamena zhruba toto :-)
no... kazdy ma ine meritko :)
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 13. 3. 2006 15:16

Takze jak bys to resil ty pucku? Casto. To je relativni pojem. Pro nekoho 2min, pro nekoho rok. :lol:
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 13. 3. 2006 17:06

mh: tahle otázka je úplně mimo, puck to chápal tak, že se ta tabulka bude často měnit, tedy že kdo ty tvoje stránky bude prohlížet, tak několikrát změní obsah tabulky bez toho, že by měnil zbytek stránky. V tom případě by byl iframe výhodnější. Pokud se to mění jednou za tejden tak je to naprosto jedno a můžeš to klidně napsat "navrdo"
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod mh 13. 3. 2006 18:41

no do kodu to psat natvrdo nebudu, protoze to nebudu obmenovat ja, ale znamy, ktery tomu moc nerozumi...
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 13. 3. 2006 18:46

Ještě můžeš zkusit SSI, jestli ti to povolí hosting.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 13. 3. 2006 18:47

hmm to fakt ne... Ja potrebuju to nejjednodussi/nejspolehlivejsi/dobre optimalizovatelne reseni
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vebloud 13. 3. 2006 18:55

A co ti na SSI vadí?
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků