Ktorý anti-phishingový soft?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod boss64 14. 3. 2006 22:36

Chcem si nainštalovať niektorý z anti-phishingových nástrojov, len by som bol rád, aké máte skúsenosti. Asi najznámejšie sú Fraud Eliminator, Netcraft a Anti-phishingový nástroj v MSN toolbar.
Ďakujem.
boss64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 14. 3. 2006 23:04

Používej mozek!
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 15. 3. 2006 00:07

Ano to je ta nejlepsi ochrana :-)
Vetsina problemu s pc jsou uzivatele
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 15. 3. 2006 02:11

Neviem neriesim taketo veci skor ten mozog ako uz bolo povedane ale co neskusit kompletne riesenie od panda software konkretne:
Panda Platinum Internet Security... (SK) 2006 ?
si myslim ze to je dobra volba ak siahnes ponom a mas tam vsetko co potrebujes...
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 15. 3. 2006 05:19

Eross píše:Neviem neriesim taketo veci skor ten mozog ako uz bolo povedane ale co neskusit kompletne riesenie od panda software konkretne:
Panda Platinum Internet Security... (SK) 2006 ?
si myslim ze to je dobra volba ak siahnes ponom a mas tam vsetko co potrebujes...


Panda je dobry nastroj okrem toho nepodareneho firewallu.Ktory je špatny aj vo verzii 2006.Pandu ano ale s inym firewallom napr.Outpost
lenže to je už trochu ina finančna položka.
Naposledy upravil metla23 dne 15. 3. 2006 05:29, celkově upraveno 1
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 15. 3. 2006 05:27

boss64 píše:Chcem si nainštalovať niektorý z anti-phishingových nástrojov, len by som bol rád, aké máte skúsenosti. Asi najznámejšie sú Fraud Eliminator, Netcraft a Anti-ový nástroj v MSN toolbar.
Ďakujem.l/quote]


Nefcraft Toolbar ,SiteAdvisor +rozum, ten je naozaj doležity .Lebo tieto nastroje len upozornuju na phishing.Ked človek klika na všetky možne kraviny tak nepomože nič.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blizzards 15. 3. 2006 12:46

já mám mozek :idea: ale používám Netrcaft už dlouho a to z důvodu abych jednoduše zjistil kde vlastně ve světě surfuju, protože mě to docela zajímá.

Obrázek
Blizzards
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dressler 15. 3. 2006 17:54

boss64 píše:Chcem si nainštalovať niektorý z anti-phishingových nástrojov, len by som bol rád, aké máte skúsenosti. Asi najznámejšie sú Fraud Eliminator, Netcraft a Anti-phishingový nástroj v MSN toolbar.
Ďakujem.l/quote]


no povedzme ze ti banka XY posle mail ze napriklad robili upgrade systemu a chcu aby si im poslal svoje identifikacne udaje a pin. Pravdepodobne by si musel byt svihnuty (bez urazky samozrejme) ak by si im odpovedal. V pripade ze sa ti nieco nezda, tak banky alebo ine institucie maju svoju infolinku a staci cinknut. Zasierat si system anti -phisingovymi programami je zbytocne. Skratka, email hodit do kosa a viac neriesit :D
dressler
Junior

Odeslat příspěvekod dressler 15. 3. 2006 17:56

dressler
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 15. 3. 2006 18:10

Tu nejde o maily ,je predsa logicke že banky taketo veci neposielaju mailom.Netcraft toolbar + Site Advisor su extension do FIREFOXU ,neviem ako možu zasierať system ked s nim nemaju nič spoločne .U mna už duplom nie ked mam Linux.Ide o to ,že ak sa mnou navštiveny web snaži ( hackovať ) moje pc,som na to upozorneny.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 16. 3. 2006 01:03

Mě na to upozorní antivirák, že mi cpe stránka do PC nějaký sajrajty. Ale moc mě to netrápí, protože s dobrým prohlížečem mi nikdo žádnou škodu způsobit nemůže.

Phishing je o něčem jiném, tomu se dá velmi snadno ubránit zdravým rozumem. Jediné reálné nebezpečí je to, kdyby někdo hacknul DNS server a přesal IP adresy bank na svůj server. Tam by potom imitoval internetový bankovnictví a mohl by získat hesla. Ještě jsem ale neslyšel, že by se někdy něco podobnýho stalo.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 3. 2006 01:12

jech píše:Mě na to upozorní antivirák, že mi cpe stránka do PC nějaký sajrajty. Ale moc mě to netrápí, protože s dobrým prohlížečem mi nikdo žádnou škodu způsobit nemůže.

Phishing je o něčem jiném, tomu se dá velmi snadno ubránit zdravým rozumem. Jediné reálné nebezpečí je to, kdyby někdo hacknul DNS server a přesal IP adresy bank na svůj server. Tam by potom imitoval internetový bankovnictví a mohl by získat hesla. Ještě jsem ale neslyšel, že by se někdy něco podobnýho stalo.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FMG.sk 16. 3. 2006 01:13

IE 7 Beta2 v Windows Vista :P
FMG.sk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dressler 16. 3. 2006 15:36

jech píše:Mě na to upozorní antivirák, že mi cpe stránka do PC nějaký sajrajty. Ale moc mě to netrápí, protože s dobrým prohlížečem mi nikdo žádnou škodu způsobit nemůže.

Phishing je o něčem jiném, tomu se dá velmi snadno ubránit zdravým rozumem. Jediné reálné nebezpečí je to, kdyby někdo hacknul DNS server a přesal IP adresy bank na svůj server. Tam by potom imitoval internetový bankovnictví a mohl by získat hesla. Ještě jsem ale neslyšel, že by se někdy něco podobnýho stalo.
dressler
Junior

Odeslat příspěvekod lukesx 10. 4. 2006 10:24

Odporúčam mozog a ak nie, tak Pandu Platinum 2006. S firewallom som dosiaľ nemal žiadne problémy.
http://www.pandasoftware.sk
Len treba mať silnejšie železo :P
lukesx
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků