AMD Box pasta?

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod n.f.x. 29. 3. 2006 18:31

Chtěl bych se zeptat, jaké jsou zkušenosti s teplovodivou pastou nebo tím materiálem, který je nalepený na chladiči dodávaném v balení BOX procesorů AMD, konkrétně Athlon 64 3000+ Venice? Můžu ten procesor normálně osadit podle návodu, tedy že tam nechám tu původní vrstvičku, která je stejně ještě chráněna v krabici plastem a není již potřeba používat nějakou jinou pastu, jako tomu bylo dříve? Dříve si tam většina tu vrstvičku seškrábala a dala tam lepší pastu, ale nevím, jestli je to nutné i dnes u moderních procesorů v BOX balení. Díky za názory a zkušenosti.

JakubL - presunuto
n.f.x.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FaZZy 29. 3. 2006 18:52

já jsem ji tam nechal a bylo to v pohodě, ale jestli chceš tak ji vyměň.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dunaj 29. 3. 2006 18:53

No k tejto teme sa aktualne musim vyjadrit: Neviem sice, aky boxovany chladic Ti dava AMD, ale ja som vcera hodil rovno do kontajnera Box chladic Intel P4 pre Socket 775, a zase sa potvrdilo, ze to co dostanes akoze zadarmo, je vhodne akurat do kosa. Priserny hluk, vibracie, chladenie O.K, ale iba na max. otackach. Na funkciu Q-fun, ktora zvysi otacky pri zatazi som radsej rovno zabudol. Nikdy to totiz nestihla! Co sa tyka past, vseobecne su lepsie strieborne ako biele, ale nepripisujem tomu zasadny vyznam. Zasadny vyznam ma konstrukcia chladica. Na trhu su desiatky krasnych a tichych kusov od znamych firiem...
Takze zaver: skor ako nad pastou, treba uvazovat nad inym chladicom. Dufam, ze som sa tym AMD-cka nedotkol, ale u Intelu to plati 100%-ne.
dunaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FaZZy 29. 3. 2006 18:57

stříbrné pasty se vyznačují lepší tepelnou vodivostí ale kratší životností bílé pasty mívají horší tepelnou vodivost ale zase mají delší životnost
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidem 29. 3. 2006 18:57

Řekl bych, že za ten chladič v popelnici jsi zaplatil také.
epidem
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 29. 3. 2006 21:14

Tá pasta od AMD teplo vodí dobře, ALE pěkně lepí :!: Slyšel jsem o několika případech, kdy si po přilepení chladiče lidé vyrvali s chladičem i procesor ze socketu a ohnuli si tak piny. Já, když jsem si při nedávné údržbě PC chtěl pro jistotu vyměnit pastu, byl chladič přilepený a tak jsem musel odšroubovat ten lemovací plast a pak chladič opartně a už docela lehce ukroutil.

BTW - nejsou stříbrné pasty i elektricky vodivé?
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dunaj 29. 3. 2006 21:18

Zialbohu ano:-( A nielen ja! Ktovie kolko ludi na svete trpi nevyuzitelnymi skladkami bauxitu ochudobneneho o hlinik, lebo Intel z neho vyraba vrciace smejdy...:-)
dunaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FaZZy 29. 3. 2006 21:18

JakubL píše:Tá pasta od AMD teplo vodí dobře, eb]ALE[/b] pěkně lepí :!: Slyšel jsem o několika případech, kdy si po přilepení chladiče lidé vyrvali s chladičem i procesor ze socketu a ohnuly si tak piny. Já, když jsem si při nedávné údržbě PC chtěl pro jistotu vyměnit pastu, byl chladič přilepený a tak jsem musel odšroubovat ten lemovací plast a pak chladič opartně a už docela lehce ukroutil.

BTW - nejsou stříbrné pasty i elektricky vodivé?
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 29. 3. 2006 21:28

Jj - taky sem predevcirem vyrval intela celej naraz z patice i s chladicem... Pekne hnusne to u toho zapiskalo... Pasta byla uplne seschla. Ted me tak napada ze s 775 by na tohle moh byt lepsi...
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 29. 3. 2006 21:32

JakubL píše:Tá pasta od AMD teplo vodí dobře, eb]ALE[/b] pěkně lepí :!:
BTW - nejsou stříbrné pasty i elektricky vodivé?o/quote]
jj to můžu potvrdit. Po týdnu kraválu z boxovaného chladiče jsem si koupil chladič od arcticu. Při výměně jsem se fakt bál, že to vytrhnu .... vůbec nešel ten chadič ven. Radši tu pastu setři a dej tam něco jinýho. Ale ne se stříbrem :!: .... jednu dobu to AMD dokonce zakazovalo. Kamošovi kvůli té pastě neuznali záruku (sice už je to pár let, byl to athlon xp).
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdeneks 29. 3. 2006 21:40

Sice tam stribro je, ale mam pocit, ze kdyz jsem se dival na parametry na tube, byla vodivost radove shodna jako u bile pasty.

Na odlepeni chladice pry staci trochu nahrat. Nezkousel jsem, CPU s heatspreaderem jsem jeste neodmontovaval.
zdeneks
Junior

Odeslat příspěvekod JakubL 29. 3. 2006 21:41

U Athlonů XP mohla vadit stříbrná vodivá pasta kvůli můstkům - mohlo to nadělat docela paseku, když se to umatlalo.
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 29. 3. 2006 23:24

Ano, ja jsem ozivil uz nekolik procesoru do SktA jen tim, ze jsem z nich odstranil stribrnou pastu. To, ze jeji elektricka vodivost je mizerna, nema u technologii zalozene na FETech zadnou vahu - tam staci jen napeti, zadny velky proud neni treba. Kdezto bile pasty obsahuji latky jako ZnO nebo Al(2)O(3), coz jsou izolanty (i kdyz ZnO se da dopovanim predelat na polovdic).

Ale pokud ma procesor hetspreader, neni treba se bat, jen je dulezite, aby pasta byla v co nejtenci vrstve, jinak po ohrati zacne vylezat okolo procesoru a muze skoncit nekde na zakladni desce, v nejhorsim pripate treba na gate spinaciho tranzistoru v zdroji co napaji procesor ...
Lemur
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cyro3 30. 3. 2006 12:36

Ja mam LGA 775 Celeron 2,5 64/bit. /BOX. Teploty boli strasne velke, tak som skusil zosuchat original pastu co tam bola ale nic sa nezmenilo, mozno nepatrne stupli. Potom som kupil obycajnu pastu ani nie nejak specialnu, proste jednu co tam mali striebornu, naniesol uplne NErovnomerne a teraz vsetko slape jak ma ale este som kupil vetrak na case. Teraz teplota CPU 30 - 40. MB 40 C. Inak s tym original chladicom som spokojny
cyro3
Junior

Odeslat příspěvekod dunaj 30. 3. 2006 21:06

cyro3 píše:Ja mam LGA 775 Celeron 2,5 64/bit. /BOX. Teploty boli strasne velke, tak som skusil zosuchat original pastu co tam bola ale nic sa nezmenilo, mozno nepatrne stupli. Potom som kupil obycajnu pastu ani nie nejak specialnu, proste jednu co tam mali striebornu, naniesol uplne NErovnomerne a teraz vsetko slape jak ma ale este som kupil vetrak na case. Teraz teplota CPU 30 - 40. MB 40 C. Inak s tym original chladicom som spokojny


Jeden by povedal: Lepsi vetrak v case ako akakolvek pasta! :mrgreen:
dunaj
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků