Tablet PC - koupit či nekoupit?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ri.va 29. 3. 2006 19:28

Mám možnost se slušnou slevou pořídit tablet pc, nejspíš Toshibu nebo Acer. Vyplatí se to, nebo je na tablety ještě moc brzo? :) Jsem dost konzerva, ale na druhou stranu mě láká vyzkoušet novou hračku...
ri.va
Junior

Odeslat příspěvekod Toman (novy) 29. 3. 2006 19:39

Mam Compaq TC1000
Mam rad technologicke nevynky a som s nim spokojny, bezna praca (s klavesnicou) sa s nim da robit v pohode.
Na ovladanie perom si treba zvyknut, kedze moj tablet pouzivam na internet a zabavu klavesnicu mam uplne odpojenu ovladam ho vylucne len perom.

Ak hladas nieco maximalne prenosne a nevyzadujes velky vykon a chces nieco vynimocne je tablet dobra volba.

T.
AMD 64 3200+@3200+
3x256Mb PC3200 TwinMos Premium Speed
GeForce 6800
Toman (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pette 30. 3. 2006 08:25

je to dobra vec, pokial to budes pouzivat nato, naco to je urcene.
pri pouziti ako klasicky notebook ta to rychlo prestane bavit.
Pette
Junior

Odeslat příspěvekod hpimport 30. 3. 2006 15:29

Napr. HP TC4200 je tablet, ktory je vzhladovo a funkciami rovnaky, ako maly a prenosny notebook NC4200, t.j. mate plnohodnotny notebook, a ked otocite obrazovku, je z toho tablet. Ked ho nechcete pouzivat ako tablet, tak ho mozte pouzivat uplne na nerozpoznanie od notebooku HP NC4200. A cenovo je tiez skoro za tu istu cenu, ako notebook, takze aj ak sa Vam tablet nebude pacit, mozte ho pouzit ako kvalitny notebook.
hpimport
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pritel 30. 3. 2006 15:44

Mám "ACER TravelMate C301" a systém Win XP Tablet edition 2005. Jako tablet (to otočení obrazovky a složení) ho používám v případech, kdyby mi vadil otevřený NB například:
- při "přenosné" práci , kdy mám k NB připojen měřící přístroj
- při cestování

Máš také rozšířené možnosti například ve Word , kde můžeš psát do dokumentu ručně (perem), různý SW který využívá pera (kreslení, poznámky, hry....)

Ale většinou NB používám klasicky otevřený s klávesnicí (nevylučuje používání pera).
HP Pavilion PC Elite HPE-130cs,i7-860,8GB DDR3, 1500GB,DVDRW,GT260 ...Win7 64-bit
Pritel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FMG.sk 30. 3. 2006 16:03

este ee az Marec/2007
FMG.sk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hpimport 30. 3. 2006 16:12

Tablet je vhodny aj na poradach, alebo rozhovore so zakaznikom, ked mozes pisat perom, a hlavne ked nemas kde notebook polozit, tak sa to hodi, lebo nemozes drzat notebook v ruke a zaroven pisat na klavesnici. Alebo do auta, kde zas klavesnica by zaberala vela miesta. Vhodne tiez pre tvorivych ludi, ktori si potrebuju casto kreslit
hpimport
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 3. 2006 18:21

Ak by som mal brat Tablet, tak na prvom mieste by som sa pozeral po Thinkpad X41/X60; potom po HP/Toshibe.

Acer by som nebral (zaruka len "obycajny" 1 rok - ostatne znacky davaju standartne 3 roky).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hpimport 30. 3. 2006 19:12

Podla mna prave tablety znacky HP su ovela oblubenejsie. Legendarna bola rada TC1100, ktore este stale su velmi ziadane, tablety TC4200 su velmi vydarene. Zaruka 3 roky staci, ked sa o 3 roky pokazi, tak si kupis taky isty za 10 tis., je zbytocne teraz priplatit 8 tis., kvoli dlhsej zaruke. ( o 3 roky tych 10 tis. bude mat taku hodnotu, ako dnesnych 8 )
hpimport
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 3. 2006 21:03

TC1100:
Oblubene - to hej; na zakladnu dosku (nahradny diel) sa pred rokom cakalo 2 mesiace (servis silou mocou chcel vratit peniaze, lenze vtedy stal najlacnejsi tablet 60 000, takze by uzivatel vlastne prerobil). Ale stali 33 000 Sk, co bol velmi zaujimavy peniaz... Problem bol vsak ten, ze ich akosi tu v CR/SR velmi ludia nekupovali, co sa odrazilo nasledne na zasobenosti servisov nahradnymi dielami nan...

Zaruka - pisal som o tom, ze Acer dava na tablet za X desiatok tisic zaruku 1 rok; ostatne znacky maju v cene standartne 3 roky. Tympadom ak chcem mat uzitok z Aceru na rovnakej urovni (t.j. 3 roky), musim k jeho cene este priratat tych 6-8 tisic za ServicePack = znizenie konkurencieschopnosti.

Btw., co "take iste" si mam o 3 roky kupit za 10 000?
ked sa o 3 roky pokazi, tak si kupis taky isty za 10 tis


A pravdu povediac - keby som bol predajca HP (a este taky blizky), tiez by som povazoval tablety HP za velmi oblubene; ale z nazorov z okolia (velki, zabehani predajcovia vypoctovej techniky, certifikovani/preferovani partneri HP, IBM/Lenovo a pod) sa pri tabletoch momentalne priklanaju k Lenovu.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hpimport 30. 3. 2006 22:18

No jasne, X41 momentalne ako pozeram na webe na Slovensku k dostaniu maximalne s procesorom 1,5 za cenu vyse 90 tis., s diskami 4200 rpm. Ja sa aj snazim predstavit, ze by som take nieco kupil, povedzme, ze by mi niekto ponukol za tretinu ceny, tak mozno, vzhladom su vyborne, aj ked niekde som cital, ze maju nejaky zly mechanizmus zatvarania (TC4200 ma magnet), ale mne by ten slaby vykon zrejme uz vadil. Vratit sa spat a uzivat si vykon ako na notebookoch, ktore sme mali na stoloch pred 2 rokmi, to sa neda. Vyvoj ide dopredu, IBM by malo tiez vydat tablet s dobrym procesorom, a s prijatelnou cenou. Dovtedy budem mat TC4200-mozno dizajnom nie je ako u IBM, ale vykon 1,86 a 5400 rpm HDD.
hpimport
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 3. 2006 22:34

hpimport:

Rozmyslas asi dost obmedzene - pri tabletPC NEJDE o vykon, ale o PORTABILITU (najma v terajsej dobe). O 10 rokov mozno budeme vsetci behat s tabletom v ruke a hrat na nom hry, ale podla mna je na najblizsich 5 rokov najschopnejsie vyuzitie pre tablet PC na zapisovanie poznamok a mozno este nejake rychlocmaranie grafickych navrhov (kontur); na ostatne je tu DualCore... Alebo snad chces na tom hrat Need For Speed Most Wanted?

A najlacnejsie HP Tablet PC tc4200 (myslim nove, nie tie z HP Renew, co importujete - odkial asi mas to HP?) zacina na 75 000 a Lenovo na 82000, co zasa nie je valny rozdiel (i voci tym 90 000). Koniec koncov - kazdy predajca predava len to svoje (ty napr. to HP - mas tam totiz moznost zisku). Voci HP nemam nic - idem dodat nejake nx9420 hned ked ich vydaju (vyzeraju byt velmi dobre), ale pri Tablete su u mna az na 2. mieste

Okrem toho neviem, co mas proti 1,5GHz procaku - jedna sa totiz o nizkovoltazne Pentium-M s plnymi 2 MB cache a DDR2 pamatou, co len zvysuje vydrz (neviem si predstavit nabijat TabletPC po 3 hodinach prace...). TabletPC som doteraz tu v SR videl bud v rukach studentov (ktori si zapisovali nan poznamky/net v skole; na ostatne mali doma desktop), alebo u lekarov - chirurgov; tam netreba mat 9500 bodov v 3DMarku05, ale pripadny servisny zasah do par hodin, odolnu konstrukciu a schopnu vydrz.

A ak chces silou-mocou vykon, pockaj na Lenovo Thinkpad X60 s pripadnym DualCore...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hpimport 30. 3. 2006 23:28

No tak ja pouzivam TC4200 s Pentium-M 1,86 ako tablet, aj ako notebook. Dava mi dostatocny vykon, nemusim cakat na prepnutie okien, alebo pokym sa nacita aplikacia z pomaleho 4200 rpm disku. Nebudem mat predsa na stole jeden vykonny notebook, a tablet ked chcem machrovat, ze mam sice IBM, ale na pracu budem pouzivat notebook, ktory sa na pracu aj da pouzit. A neverim, ze vsetci sa uspokoja s pracou v jednom okne. Na notebooku nikdy hry nehram, ale odkedy mam TC4200, tak ked musim nieco urobit na notebooku s pentium 1,6, tak nadavam, aky je pomaly. Nehovorim, ze som pred 2 rokmi na takom nerobil, uznavam, vtedy bol dobry, pred 10 rokmi mi dokonca 386 bola rychla.
hpimport
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jurajda 1. 4. 2006 16:54

hpimport:
Este doteraz Vam svieti v profile, ze pouzivate hp nw8240 s 2,13.
Tak niekde sa stala chybicka. Vazeny pan predajca zase si vymyslate a klamete!
Ak chcete klamat, tak by ste si to mali aj zapamatat aby Vasa prezentacia na tomto fore bola KOHERENTNA!!!
PS: pozor na jazýčok...
Jurajda
Junior

Odeslat příspěvekod muskaat 5. 4. 2006 07:24

ten tablet by som bral len ako peknu hracku ked nemas kde vyhodit peniaze :-D Akosi ma to neuchvatilo ...
pripada mi to ako nafuknute PDA :-D
muskaat
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků