ako prekablovat vnutro PC

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Polo21 6. 4. 2006 10:07

Vela ludi si v poslednej dobe zacala robit alebo kupovat PC skrine s presklednou bocnicou, upravovat vzhladovo svoje PC vseliakymi svetelnymi efektami a podobne, ale vsetko je to na nic pokial mate v skrinke kable prip. hadicky vodneho chladenie krizom krazom po celej skrinke bez stipky poriadku. Celkovy vzhlad tak rapidne klesa k horsiemu a vlastne sa niet cim chvalit.
Pravdupovediac tiez mam obcas problem (a myslim ze niesom sam) co kde uchitit, kde, ako, co prevliect a podobne a preto som sa rozhodol zalozit tuto temu aby ste aj vy prispeli svojou trosku do mlyna. Piste sem svoje skusenosti s touto problematikou a rieseniami, pripadne sem davajte linky na nejake nazorne ukazky ako by to asi mohlo vyzerat.
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod Zoli(smazano) 6. 4. 2006 14:49

Tak zacnime s tym,ze IDE kable musia byt okruhle a nie tie klasicke siroke. Upravit sa to vsetko da "stahovakmi"(tie biele somariny,ktore sa potom skoro nedaju rozobrat) a obycajnymi gumickami. Ked si da na to niekto dost namahy,tak sa den urobi taky pekny poriadok v tej skrinke,ze sa aj sam bude cudovat .... ale fakt to zabere vela casu ... ja som sa s tym hral asi len hodinku,ale hned to vyzeralo 100krat lepsie.
Zoli(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Polo21 6. 4. 2006 15:22

no ja ososbne mam vzdy najvacsi problem s kablammi zo zdroja, aj ked ich staihnem do kopy zdrhovacou paskou (po tvojom stahovak) vzdy mi tam robia najvacsi bordel.
kabliky od ventilatorov pripevnujem o steny skrinky pomocou takych plastovych stvorcekov kotore su z jednej strany prilepene obojstranou paskou k stene a na na druhej strane maju drazku na zdrhovaciu pasku do ktorej potom uchitim tie kable.
ale najhosie je to fakt s tymi hrubymi kablami (IDE a napajacie kable pre prefiferie)
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 6. 4. 2006 15:29

No, vaše problémy by chtěl mít .... :mrgreen:
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nodzi 6. 4. 2006 15:36

jj my je máme
Nodzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 6. 4. 2006 15:36

[quote="Oops!"]No, vaše problémy by chtěl mít .... :mrgreen:[/quote]

Ja si naopak myslim, ze je to zajimave tema. Spravne "kablovani" muze jednak priznive ovlivnit cirkulaci vzduchu ve skrini, no a dale muze i redukovat usazovani prachu... nemluve o nasledne pristupnosti jednotlivych komponentu.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod tark 6. 4. 2006 15:44

Já jsem u zdroje použil dvě větve, zkábloval a zbytek hodil nad zdroj, kde zbylo ještě trošku místa - btw, byla to jakási 5 let stará skříň, překopával jsem starý pc (celer@366)... :D

Obrázek
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lauryl 6. 4. 2006 16:42

No, poriadok v case som si predstavoval trochu inak. Treba kúpiť noťas a jediný kábel ktorý budete riešiť je napájací. Inak ak máte problém s IDE Káblom, kupujte SATA disky :D
Ale musíte si odpustiť CD, DVD a FD mechaniky :-B
lauryl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 6. 4. 2006 17:34

Obrázek
no mám tam trošku bordel ale není to nejhorší :mrgreen:
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 6. 4. 2006 17:44

Všechno co jde natahat za plechem, na kterém je našroubované mobo, zbytek shrábnout do jednoho velkého zmuchlance vedoucího mezi disky, viz sestavy z FoxPC z recenze na svethardware.

Megatest sestav: FOX Cult-X
Obrázek

Srovnávací test PC - FOX Cult-X1
Obrázek

nebo tady na zive:
Fox X-Ray: elegance a výkon v chladném kovu
Obrázek
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nodzi 6. 4. 2006 19:30

Obrázek
Celkem obyčejně mnou postavený PC

Obrázek
nebo taky tenhle asi rok starý

Obrázek
a na tomhle se právě pracuje

//adams: upraveno, klikněte pro zvětšení.
Nodzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polo21 7. 4. 2006 07:27

Nodzi; myslim ze na tom poslednom sa prave nepracuje, ak dobre vidim chyba ti tam pamat, napajanie MB, a je tam nezapojeny disk 8)
ale nakablovane je to celkom slusne
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod Anonymous 7. 4. 2006 09:02

Já myslím, že se na něm i pracuje, ale jaksi jinak, než myslíš ty 8)
Anonymous

Odeslat příspěvekod Polo21 7. 4. 2006 09:25

Jersey píše:Já myslím, že se na něm i pracuje, ale jaksi jinak, než myslíš ty 8)s/quote]


jasne to bol len zart 8)
Polo21
Junior

Odeslat příspěvekod Nodzi 7. 4. 2006 12:53

Přesně tak pracuje a to tak že v současné době je už hotov a zahořuje se.
Jinak Díky moderátorovi Adamsovi za nahození fotek na web do diskuze.
Nodzi
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků