Jak nastavit regulaci otacek na intel D915GPN

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Xman 8. 4. 2006 19:03

Jak mam nastavit na desce Intel D915GPN regulaci otacek tak, aby vetracek na prociku nesel pod 1400RPM - jinak mam v idle stavu 58 stupnu a pri 100% zatizeni 65 stupnu a mam jeste pripojenej jeden vetracek, kterej je tichej a ma jet stale 1500RPM, ale deska ho srazila na 900 a i kdyz je procik na 100% tak jede stale 900 - a tenhle vetrak ma prave snizovat teplotu okolo procesoru, takze ted mam na procaku 58 i v idle a to se mi zda zbytecne moc.
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 8. 4. 2006 19:21

Myslíš PGN?

Jestli jo, tak Advanced - Boot Configuration Menu.

No a ten větráček si připoj na Auxiliary. BIOS ho bude monitorovat, ale nebude ho regulovat.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xman 8. 4. 2006 23:06

jj PGN, ale nejak nemuzu najit to auxiliary ve specifikacich ... http://www.intel.com/design/motherbd/gn/gn_con.htm
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 9. 4. 2006 00:56

Kde máš připojený ten větráček, co má běžet 1500 a běží 900?

B, N, X nebo EE ?
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xman 9. 4. 2006 13:20

je to v N
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 9. 4. 2006 13:31

Zkus kam dosáhneš - B nebo X.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xman 9. 4. 2006 15:33

ha tak uz jsem to vyresil ... v biosu stacilo vypnout Fan control a uz to beha ... sem myslel, ze to vypina celkove ale o CPU se stara te prepinac nad tim jinak diky za snahu.
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 9. 4. 2006 17:01

No a jak jsi na tom s teplotami a s hlukem?
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xman 10. 4. 2006 23:09

hluk je uplne ok, ale ty teploty sou horsi (porad se to mota u ty 60 alev v idle je to uz 55 (pomohlo by, kdyby slo nastavit min otacky na chladici na cpu (ted jede na 500-800RPM) ... premejslim, ze si poridim nejakej silnejsi vetron dozadu a tenhle nafarim pred disk ... mas nejakej tip na nehlucnej vetrak s 2500 otackami?
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 10. 4. 2006 23:25

Já mám rád ventilátory od Akasy:

Mají velký náběžný úhel lopatek, takže dost foukají i v nízkých otáčkách a jsou bez vibrací.

Cenově jakž takž.

Zkus ho.

PS: Pod zdroj bys mohl mít i termostaticky řízené, ale nevím, jestli ti to vyhovuje. Někdo nemá rád, když se z ničeho nic zvýší, nebo sníží otáčky.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xman 11. 4. 2006 17:06

ok zkusim je az bude nejaky ten peniz, na CPU mam Freezera 7 takze to si myslim je dost dobry a kdyz na stary MB bylo nastaveno, ze ma jet minimalne na 70% tak to bylo vyborny...
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MM_tank 11. 4. 2006 17:39

Freezer 7 je chladič typu heatpipe. Teploty s ním budou v základu o něco vyšší, protože kapalina "dole" se musí zahřát a začít vypařovat a stoupat nahoru. Myslím že 40stupňů tam prostě normálně mít nebudeš. Testuj teplotu při max zatížení - primetestu nebo cpuburn nebo jak se to jmenuje. 60stupňů si myslím je ok. Řešil bych to při 70.

Nevíte někdo ten program co ukazuje intel zpomalení "throtling" cpu ? Ten zkus najít
S pokaženými počítači se denně setkávám už deset let.
MM_tank
Junior

Odeslat příspěvekod Xman 11. 4. 2006 19:20

jo rozdil mezi idle a 100% zatizeni je asi 8stupnu ale narval bych tam misto toho vzadu tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35791 nebo tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29839 co myslite, ze je tizsi? Ja bych vzal ten Fan 8, ale jestli je normalne hlucnej jako freezer 7 pri 2500 otackach tak potez panbu
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 11. 4. 2006 23:19

Radši 3 TC.
Co tam máš teď?
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xman 12. 4. 2006 17:30

nejakej kram vubec nevim co je zac ta 3 se mi nelibi, ze nema ochranou mrizku aby mi z nejakeho kabelu neudelal salat...
Xman
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků