jak zabezpecit pc (XP) pred zapnuti neopravnene osoby?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Žába Puk 13. 4. 2006 19:11

Wall píše:
mkmt píše:
Wall píše:jednoduse,,pustis nouz.rezim a tam si vytvoris new ucet a v poho pak zapnes XP.Nejde se dostat na tvuj urcity ucet ale udelas si svuj jiny a o to me jde


prosim ta, nastuduj si zakladne informacie, to ze si si nezahesloval ucet administratora je tvoja hlupost


pochop uz ze na ucet admina se nemusis dostat aby jsi v nouzaku udelal novej ucet


heslo admina se dá zresetovat jednoduše pomocí Passware Windows XP/2k/NT Password Recovery
Žába Puk
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 4. 2006 19:21

PGP desktop bude celkem jediny realny reseni zde ponevadz samotny zaheslovany Bios neni nejak zvlastni prekazka prekazka.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 13. 4. 2006 19:33

Na domáce použitie zaheslovať BIOS úplne postačí. Čo je v tom počítači plán národnej bezpečnosti?
Ak máš zbytočných 105 EUR plus DPH na PGP Desktop Home, tak prosím :)
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Peptalkin 13. 4. 2006 19:37

Keď myslíš... nebudem ťa presviedčať.
Naštuduj si USER PASSWORD a SUPERVISOR PASSWORD.S/quote]


Jezis marja, co tu pletiete za nezmysly? Ak chces aby si mal ochranene PC pri starte PC, tak musis v BIOSe vyhladat polozku, ci chces heslom chranit system, alebo BIOS a podla toho urcit! A je uplne jedno, ci budes aplikovat USER,alebo SUPERVISOR password!

Rozdiel medzi USER a SUPERVISOR passwordom je len taky, ze napr. vo firme si uzivatel zahesluje vstup do PC aby mu tam neliezli nepovolane osoby a vyuzije USER PASSWORD. Lenze co ked bude musiet majitel ist do PC a nebude mozne sa spojit s uzivatelom ktory ma USER password? Hadam nebude otvarat case a mazat CMOS. Prave pre tento pripad moze si majitel alebo ktokolvek povolany nadefinovat SUPERVISOR password, ktore je nadradene USER passwordu. Ved uz len samotny anglicky nazov SUPERVISOR naznacuje, aky je jeho vyznam... Pouzivat treba hlavu....
Peptalkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 13. 4. 2006 20:04

Prečo cituješ mňa? On si myslel, že heslom môže obmedziť len vstup do BIOS-u (a nie štart systému), tak som ho navádzal na to, že aj zavedenie systému.
Dobre - napísal som mu, že sú tam dve heslá - USER PASSWORD (ktoré sa musí zadávať, ak chceš zaviesť systém) a SUPERVISOR PASSWORD (vyžaduje sa pri vstupe do BIOS-u).
Nehľadiac na to, že určite len neaktivoval kontrolu heslom ako som písal vyššie (Always...), len tie heslá nastavil.
Zopakujem to - nastav si heslá a aktivuj kontrolu na Always (položky u mňa sú Setup - čiže len pri vstupe do BIOS-u, a Always - čiže vždy).
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mkmt 14. 4. 2006 10:19

Wall píše:pochop uz ze na ucet admina se nemusis dostat aby jsi v nouzaku udelal novej ucet


netaraj hluposti, znovu hovorim prestuduj si materialy
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 4. 2006 17:51

SlovakSoft píše:Na domáce použitie zaheslovať BIOS úplne postačí. Čo je v tom počítači plán národnej bezpečnosti?
Ak máš zbytočných 105 EUR plus DPH na PGP Desktop Home, tak prosím :)l/quote]

Psal jsem to proto ponevadz mi chybi zakladni vec kterou jste nikdo nenapsali,nesmi jit nabootovat z disku jinak si vase hesla do biosu a admin hesla do winu muzete strcit za klobouk.Bios-Hirens Boot CD,admin heslo rovnez,live cd linuxu umi totez nektere distribuce zamerene na bezpecnost.
Pokud jsem prehledl ze jste to zminili omlouvam se.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků