Apple Powerbook/iBook G4-zkušenosti

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod johnnym 11. 4. 2006 17:32

Zdravim,
zajímaly by mě Vaše zkušenosti s ntb Apple Powerbook G4. Zejména poruchovost, odolnost apod. Také mě zajímá Vaše konfigurace a cena, za kterou jste ntb koupili a zda to bylo koupeno v obchodu nebo z druhé ruky. Jak dlouho ho máte a na kolik korun odhadujete jeho cenu nyní. Díky johnnym

//edit C.: Mierne upraveny titulok. Nech sa sem sustredia nazory na Apple G4 celkovo
johnnym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quichote2000 13. 4. 2006 10:22

Cena PBG4 nevý- [url]http://www.tauer.cz/store/category/28[url]
on-line bazar macu - http://www.megaprint.cz/sluzby/bazar_prodej/apple/
info o apple obecne - http://www.mujmac.cz/

Ja mam ibooka 12", pouzivam ho jako hlavni sroj, mam ho napichlej na obrazovku a jsem spokojenej. Hlavni pro me byla vydrz baterie a velikost, a nehlucnost, a to mi ibook splnil.
Baterka drzi, nedela to bordel, proste jsem spokojenej.
Nejlepší OS = MAC OS X TIGER
quichote2000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnym 13. 4. 2006 10:38

Díky, šetřim na PB. Chtěl bych ho do školy, právě kvůli výdrži! A o stylu nemluvě, že ano. No ten bazar sleduju, obchod je pro mě zatim dosti drahý. Koukam po PB tak kolem těch 30k,-. Díky quichote2000, ostatní klidně pište dál
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Seiceach 13. 4. 2006 12:22

Počítač i OS kvalitní. Mně třeba ale vůbec nevyhovovala ergonomie. Sám už bych ho nechtěl, ale budu ho nakonec pořizovat přítelkyni. Pokud padneš na pěkný použitý kousek, je to fajn (např. Maximac je solidní), ale nový běžně seženeš kolem 44k a to už stojí za zvážení.
Seiceach
Junior

Odeslat příspěvekod lynn.cz 13. 4. 2006 13:13

no, původně jsem nechtěla jako iBookářka psát, ale když už se tu quichote2000 objevil :-D

já mám 14", výdrž opravdu luxusní...
Po třech týdnech od koupě mi nešel zapnout - vyřešil reset pmu (oprava rychlá) a dva dny potom mi odešla dvd mechanika a tady byla výměna doslova blesková - ráno jsem donesla, odpoledne odnesla. Co se servisu tyce, je CeskyServis i rychlik :-)

Koupila jsem ho spolu s mighty v Apple Centru a mám ho skoro čtyři měsíce a jsme doslova spojeni, všude je se mnou :-D
...na povídání používám jabber, proč tu na něj ještě není kolonka?
lynn.cz
Junior

Odeslat příspěvekod johnnym 23. 4. 2006 14:47

Seiceach píše:např. Maximac je solidní
johnnym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lynn.cz 24. 4. 2006 12:12

johnnym píše:Chci se zeptat, co přesně znamená ta mezinárodní záruka. Budu to moci reklamovat v jakémkoliv servisu v ČR, nebo jen v konkrétních servisech? Díky za odpovědiz/quote]
Pozeptej se u Českého servisu a spíš volej...
...na povídání používám jabber, proč tu na něj ještě není kolonka?
lynn.cz
Junior

Odeslat příspěvekod johnnym 24. 4. 2006 13:55

lynn.cz píše:
johnnym píše:Chci se zeptat, co přesně znamená ta mezinárodní záruka. Budu to moci reklamovat v jakémkoliv servisu v ČR, nebo jen v konkrétních servisech? Díky za odpovědiz/quote]Pozeptej se u [url=http://www.ceskyservis.cz/cz/hlavni6.htm]Českého servisus/url] a spíš volej..../quote]

Dobře, až to bude aktuálnější (ta koupě), tak jim tam callnu
johnnym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goes12 24. 4. 2006 14:29

No ja mam iBook 14" G4 s 1GHz, 512 pameti a blbostama kolem. Vydrz i po roce a pul porad okolo 5h-6h kancelarskych praci... ale..

- hlavni prednost iBooku proti ostatnim strojum je, ze 99,9% casu se uchladi pouze s pasivnem, tudiz ventilator nejede. Za rok a pul provozu vsude mozne se ventilator pustil jednou, kdyz jsem chtel vedet, jak bzuci, tak jsem zapl stroj a prikryl dekami, aby se zahral, tak tam neco zabzucelo a byl jsem spokojeny, ze jsem vedel, ze ho mam...

- jinak k veci - ihned po koupi mi nesel spustit, byla KO zakladni deska, takze jeste tyz den jsem ho vracel a cekal dalsi 3 tydny na jiny. Jinak no problemo, snad jenom ze se mi behem roku 3x smazaly potisky na nekolika klavesach po treti reklamaci a vymene zatim drzi (uz cca 7-8 mesicu). Kazdopadne servis apple neni nijak rychly, pouze po haluzi byvaji opravy rychle, takze v priapde poruchy neni problem cekat 3-6 tydnu, pokud je to neco opravdu chutneho
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod lynn.cz 24. 4. 2006 15:10

goes12 píše:- hlavni prednost iBooku proti ostatnim strojum je, ze 99,9% casu se uchladi pouze s pasivnem, tudiz ventilator nejede. Za rok a pul provozu vsude mozne se ventilator pustil jednou, kdyz jsem chtel vedet, jak bzuci, tak jsem zapl stroj a prikryl dekami, aby se zahral, tak tam neco zabzucelo a byl jsem spokojeny, ze jsem vedel, ze ho mam...
To já větrám častějc :-D
Když třeba kompiluju, komprimuju film (a nejlíp oboje dohromady), při běžné práci (internet, kancl, přehrávání filmu) můžu potvrdit výše uvedené, prostě paráda.
...na povídání používám jabber, proč tu na něj ještě není kolonka?
lynn.cz
Junior

Odeslat příspěvekod johnnym 24. 4. 2006 19:57

goes12 píše:hlavni prednost iBooku proti ostatnim strojum je, ze 99,9% casu se uchladi pouze s pasivnem


bude to u Powerbooku stejné?
johnnym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goes12 24. 4. 2006 20:04

tusim ze ne, tam to jede kapku casteji
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Seiceach 25. 4. 2006 06:11

johnnym píše:Maximac je výrobce? Neslyšel jsem nikdy o Maximac, co to je?e/quote]


http://www.maximac.cz

Jde o to, že bazarová koupě v kamenném obchodně je přeci jen jistější, než podepisovat smlouvu na stolečku někde v McD :D
12" PB je samozřejmě nejžádanější = nevydrží v nabídce dlouho = vyplatí se to průběžně sledovat.

BTW - nový za těch 44-45k má 80 GB HDD...
Seiceach
Junior

Odeslat příspěvekod johnnym 25. 4. 2006 15:23

Seiceach píše:BTW - nový za těch 44-45k má 80 GB HDD..../quote]

No já koukal na Tauer a tam maj ten s 80 GB HDD za 54k s DPH.
johnnym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Seiceach 25. 4. 2006 19:16

45.782,- s DPH za 12" model (G4 1,5 GHz, 512 MB, 80 GB), 2 roky záruka.

http://obchod.importer.cz/product.php?productid=143341&cat=2351&id_catalog=1&

Firmu mohu, na rozdíl od pana Tauera, doporučit.
Seiceach
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků