Lahky a lacny notebook - skusenosti a postrehy.

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 29. 4. 2006 13:54

Zdravím,
potřeboval bych pomoci s výběrem notebooku.Hlavní věci co chci aby měl a uměl je nejlépe 12" displej, lehkej, HDD by se hodil tak kolem 60-80GB, grafika kdyby byla tak se zlobit nebudu ale bejt tam nemusí,.Co se týče procesoru nemuselo by to bejt líný ale chtěl bych to hlavně na cestování internet (100% s Wi-Fi), pouštění nějakejch filmů a zahraju si občas taky!
Opravdu mám rád když je notebook pěknej, což naštěstí většina malejch je :-)
Hlavní podmínka je avšak aby stál normální peníze, jsem sportující student takže 50000na notebook opravdu nemám.

Můj favorit je Prestigio Visconte 1200 trošku vybavenější takže cca. 27000-30000,- je k němu nějaká konkurence, nebo mi poradíte proč zásadně nekupovat?

Děkuji moc ..H.A.Z.I..

//edit C.: Piste prosim konkretnejsie prispevky; notebook tu totiz vybera polovica ludi...
edit2 C.: Upraveny nazov, sem piste podla moznosti vsetko o 12" NB - nie je ich tak vela, aby bol na kazdy model novy thread
HelloMoto
..H.A.Z.I..
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 29. 4. 2006 14:16

A co takto
Fujitsu-Siemens Amilo Pro v3205?
Podla mna urcite lepsie ako Prestigio...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 1. 5. 2006 12:53

Nějak si ale nemůžu pomoc ale nemůžu najít lepší věci kromě značky.Ovšem nerozumím těm popiskům u obou grafických karet například "sdílená až 128MB" takže ji má ne bop nemá a je těch 128MB jenom z RAMky.A co u toho FS co tu je.
Který znich bude rychlejší?U toho Prestigia nemají rychlost ramky a ani komunikace procesoru s ostatnímy!
HelloMoto
..H.A.Z.I..
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 1. 5. 2006 12:54

Jo al ještě jeden dotaz co tam znaená ta šířka 23,9/32mm kolik teda má?
HelloMoto
..H.A.Z.I..
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 5. 2006 12:57

Pravdepodobne to bude asi vyska a znamena to, ze ten notebook je "do kopce"
anonymni

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 1. 5. 2006 18:20

jo tak to asi bude.
Ale jsou tu ještě ty grafický karty, víte někdo co to znamená?Viz můž příspěvek předtím.
A za další nevíte někdo o nějakých fotkách toho Visconte 1200 nějak ho nikde v mým okolí nemají abych si ho prohlídl a na netu jsou 3fotky, malý fotky.
Předem díky
HelloMoto
..H.A.Z.I..
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CeCo 1. 5. 2006 18:29

Zdielana az 128 = ze az 128 MB z RAMky sa dokaze pridelit pre graficku kartu (a zvysok sa tvari ako klasicka RAMka).

Spominane Fujitsu Siemens ma tiez zdielanu grafiku (koniec koncov - vsetky 12" notasy, co som videl na trhu, maju kvoli vyssej vydrzi na baterky integrovanu grafiku).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malcolmX 1. 5. 2006 18:58

[quote="CeCo"]koniec koncov - vsetky 12" notasy, co som videl na trhu, maju kvoli vyssej vydrzi na baterky integrovanu grafiku)[/quote]

12" iBook ani PowerBook (s G4 PPC) sdilenou grafiku nemaji a vydrz baterie je spise nadprumerna.
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 1. 5. 2006 19:01

malcolmX:
Bavim sa o platforme PC, nie o Mac. A konieckoncov, Radeon 9550 a GeForce Go 5200 su (podla mna) na terajsi cas dost velke low-endy, ktore su v podstate na urovni medzi GMA950 a Xpress200M...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ihricky 1. 5. 2006 19:34

Mam to Prestigio Visconte 1200, 1.73 MHz. Je dobry, ale citit, ze lacny. Plasty oproti lepsiemu HP ci Toshibe trochu vrzgaju, dost sa zahrieva. Ale prezil aj 10 dnovy pobyt na rovniku.
Je maly, ale nie plochy. Vysoky je realne asi 4 cm (zadna cast aj s nozickami). Graficka pamat 128 MB je zdielana, pri beznej praci to necitit (mam 1 GB RAM).
Nevyhoda, ci prekvapenie - express card - to nie je PCMCIA - nedostat zatial ziadne karty - na to pozor!!!
Vyhoda - zabudovana jednotka DVD/DC/..., zabudovana citacka 4 v 1, sikovny skryty USB.
Inac manualy su na http://www.prestigio.cz (.com, .sk, ...). v nich je aj podrobnejsi opis, technicke udaje a kresby, co je co.
Mam vyrobok z prvych serii, mozno, niektore muchy uz odstranili (tykajuce sa prevedenia, nie funkcnosti).
ihricky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nihilda 2. 5. 2006 12:29

Mám taky PV1200..nechal jsem si ho nabušit hardwarem, z toho hlediska dobrý, ale venkovní zpracování je děs. Dvakrát v servisu. Vrchní víko bylo po třech měsících ošoupaný skoro až na displej :o) Po roce užívání baterie nulový výkon a když připojím konektor na napájení musím s ním chvíli kroutit aby se začal NB dobíjet. Snad PV130 bude lepší. Já už bych si teď radši připlatil a pořídil si FS nebo IBM.
nihilda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kokariko 2. 5. 2006 12:41

aj ked Xpress X 200 je celkom dobra mobilna integrovana VGA, tak s tym ze je na urovni radeona 9550 nesuhlasim. AJ prastary radeon 9000 co mam v pc je vykonnejsi ze Xpress 200. Akurat nema DX9.

Vyborne male notebooku robi Averatec - http://www.averatec.com, ale tie sa v ceskoslovensku nepredavaju. Mozno by stalo za to objednat z anglicka, nemecka
kokariko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 2. 5. 2006 13:47

1) ty Averatec mě hodně připomínají notebooky od MSI obzvláště řada 2100.A MSI se na alzasoftu sehnat dají, jinka jsou opravdu pěkný!
2) mohl bych někoho z vlastníku Prestigia V1200 poprosit o pár pěkných fotek na můj e-mail haselzde@seznam.cz mooc prosím!
3) ale stejně nevím podle kritika asi radši připlatím na to FS, ale o tom teda taky moc fotek neteče ani na Google!
HelloMoto
..H.A.Z.I..
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ..H.A.Z.I.. 5. 5. 2006 20:22

Vyborne male notebooku robi Averatec - http://www.averatec.com, ale tie sa v ceskoslovensku nepredavaju. Mozno by stalo za to objednat z anglicka, nemecka[/quote]

Že tak na to koukám tak jsou tam i notebook za 600doláčů a to je silně pod 15000,- to je divný ne?To by se dalo dovézt za tuhle cenu???
HelloMoto
..H.A.Z.I..
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 5. 5. 2006 21:42

no nevim...mas v tom anglickou klavesnici, Windows EN, neco das za dopravny, clo...
mh
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků