X1600PRO, je to vhodna karta ku celeron 2.2GHz, 768MB RAM?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod drobajz 8. 5. 2006 12:13

Zdravim,sem majitelem totalne zastarale historicke a nevim co jeste graficke karty GF 4 MX440 :oops: takze zamyslim upgrade a to konkretne X1600PRO do AGP, moje sestava je Celeron 2,2Ghz, 768 RAM a ta ctyricetactyrstovka no :D tak jestli sem se rozhod a jestli mi sestava x1600pro nebude brzdit...dik za radu



// decried - upraveny nazov threadu.
drobajz
Junior

Odeslat příspěvekod neradil 8. 5. 2006 12:42

Podle meho to nebude tak hrozne, v kazdem pripade to bude obrovsky rozdil. Uvidis jak budes nadseny.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 8. 5. 2006 12:46

no i kdyz je ten celer slabota tak si urcite pomuzes - rozdil tam kazdopadne bude. Mozna bych se zajmal i o zdroj - k x1600 doporucujou 350W
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 8. 5. 2006 12:48

Nárůst výkonu bude obrovský, ale využití karty záleží na hře. Jsou hry a nastavení, kde budou velké ztráty, jinde zase skoro žádné.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horst_ 8. 5. 2006 12:50

Souhlas s Neradilem a zkusil bych pokud to deska dovolí přetaktovat
procesor.Ten Celeron by mohl jít na 2,8GHz.
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drobajz 8. 5. 2006 13:11

ten celer maximalne pretaktovat na 2,4 :evil:
drobajz
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 8. 5. 2006 13:21

To je smůla.Měl jsem Celera 2,4 a šel v pohodě na 3,0.
Když ho přetaktuješ zkus snížit latenci RAM na CL 3 .
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drobajz 8. 5. 2006 14:24

nj to pak nak doresim...nechci to fsechno na nejvyssi detaily,staci ze mi pobezi novejsi hry nez NFS:MW pac to sem rozchodil uplne v poho... :lol: a myslite ze mi pak budou fakat takjovy hry jako FEAR,BF2,B_and_W2,bfme2,Oblivion tak na 1240x860(nebo kolik) na stredni popripade vysoky detaily? :twisted:
drobajz
Junior

Odeslat příspěvekod drobajz 8. 5. 2006 14:31

a jeste kde zjistim jakej mam zdroj?
drobajz
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 8. 5. 2006 14:42

Budeš muset oddělat bočnici a přečíst si štítek na zdroji.
Caderom
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 8. 5. 2006 16:01

Rozlišení 1240x1024 tato karta ještě jakž takž třeba u oblivionu zvládá, ale v tvém případě bych si dovolil tipnout že to bude možná i nehratelné, z důvodu slabého procesoru. Také 768ram je na Oblivion dost málo - mám nyní stejný počet ramky ale zatímco s 1GB se nahrávaly lokace docela rychle, nyní to jde znatelně pomaleji. MW běhá na x-1600 se všemi myslitelnými nastaveními nádherně. Ale mám výkonnější procesor (3GHz) neodhadnu o kolik bude u tebe propad. Nemůžeš si pořídit trošku lepší ? (FEAR je neoptimalizovaná hra, moc s jejím hraním nepočítej, i mě občas klesla na 0FPS (dokud jsem měl 1GB). Na střední detaily a 800x640 by běhat mohla.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drobajz 9. 5. 2006 15:17

jo a jeste nebudu muset preinstalovavat windowse nebo neco takovyho kdyz tam tu grafarnu hodim ze ne?
drobajz
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 9. 5. 2006 15:26

ne nic takoveho :) jen neinstalovat patricne ovladace...
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cektu 9. 5. 2006 16:07

může se stát, že ti pak ve hře budou běhat různé čáry a barevné čtverce...mě se to stalo, když jsem instaloval novou grafiku, a musel jsem nanovo nainstalovat WIN - ale možná jsem se jen špatně zbavil starých ovladačů nebo tak něco... nevím. Hlavně hned nepropadat panice.
Pomozte odstranit smrt z našich silnic, jezděte po chodníku!!
cektu
Junior

Odeslat příspěvekod drobajz 9. 5. 2006 16:18

nevite na kolik by tak mohla cena x1600pro u agp klesnout a kdy?
drobajz
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků