Grafika u HP nx9420

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 23:06

příští týden vám řeknu pro, který notas jsem se nakonec rozhodl...
jeste to vklidu zvážím a uvidíme.. oba
HPnx9420 T2400 i
ASUS A7J
taky s tim samym procakem sou vynikajici notasy
ale vybrat si musim jenom jeden to je otazka.. no uvidime pristi tyden napisu co sem nakonec vybral.. to ho uz budu mit i asi objednany.. :)
drzte palce at vyberu dobre
diky moc za rady...

Zatim hezky vikend preju
Cirda
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod HUFUH 15. 5. 2006 12:36

oba testovali na notebook.cz ... da se predpokladat, ze delaji testy pokazde stejne (snad :) ... a taky jim vysel lepe Asus

http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-n ... index.html
http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-n ... index.html

... ale vysledky mi neprijdou tak vyrazne jine ... me se teda vic libi HP ... ma lepsi klavesnici ... Asus ma ale zase TV ...
HUFUH
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 16. 5. 2006 11:26

Tak jsem se nakonec rozhodl pro HP nx9420... pro ten střední model...
Výkonnější Asus mě nepřesvědčil až natolik abych si ho koupil..
Vzhledem k tomu že HP má jenom jednu ramku a asus dvě tak výkon asusu se tím pádem zvyšuje a kdybych si časem dokoupil tu ramku do hpcka tak se to možná i vyrovná.. a navíc je o hodně lehtší což vyvážilo velmi hodně věcí...
tak asi tak
Asus A7J neodsuzuji je rozhodně o maličko lepší stroj ale hpcko vyhrálo ... pro větší mobilitu a mnoho jiných maličkostí které považuji za důležitější než je videokamera ve víku a větší bedýnky :), které podle mě stejně nemají žádný význam.. pro mně pro někoho možná jo
Jinak
Díky z apomoc při rozhodování..
mějte se hezky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod Tony_lv 17. 5. 2006 10:19

Som zvedavý nakoľko mne konečne dnes dorazí nová zasielka práve s noťasom ASUS A7J . O svoje pocity sa určite podelím.
ToNy
Tony_lv
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 5. 2006 13:22

hosi...dneska to vypada nadejne.
na alza se mi v zakazkach objevilo, ze maji k dispozici jeden kus (nx9420 s T2400), takze jestli to je pravda, zitra tam frcim pro nej:)

edit: tak az v pondeli, ale protoze v utery jedu na vejlet, tak moc zkusenosti nebude
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cirda 22. 5. 2006 15:37

Tak sem si ho konecne koupil po měsících vybírání... který atd...
mám to hpecko a vypadá na první pohled opravdu krásně ta numerická klavesnice je velmi cool a dobře velká... líbí se mi opravdu
Displej je lesklý zrovna ho pouštím podruhý poprvý to bylo v prodejně...
musel sem doinstalovat systém atd...
Zatím se mějte jdu ho testovat....
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 22. 5. 2006 15:38

jestli chcete tak Vám ho nafotím ze všech stran a někam hodím na web ale záleží to na Vás pokud se někdo ozve pokud ne tak ne...
Jo a na to jak je velký je opravdu velmi lehký šel jsem s ním snad půl kiláku s celou krabicou i s příslušenstvím tak jak sem ho koupi a docela fklidu... Tak prvotní doinstalace je hotová zvládne ji každý laik stačí jenom kliknout ano next a čekat :) teďka si jenom ještě upravím podle sebe všechno nastavení nainstalovaní serverů apache mysql atd atd... zítra budu testovat výdrž baterky v notku atakpodobně...
Zatím se mějte klidně se ptejte rád odpovím
Jo koupil jsem si ten střední model s T2400 WSXGA+ HP nx9420 a stál mě 52 000 s DPH
Cus
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 22. 5. 2006 20:05

hosi dneska jsem ho par hodin zkousel a parada...zitra jedu na skolni vylet, takze budu mit 4dny utrum, ale uz se tesim az prijedu...super notas
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cirda 22. 5. 2006 21:33

jj je to nadherny notasek... akorat me stvou ty instalacky trochu ze nejsou na dvdckach tak to musim si vypalovat sam :( coz je trosicku skoda...
fotky dodatm zitra si ho nafotim a bud to poslu cecovi k jeho recenzi anebo je umistim na nejaky web co spravuji
To s tim ze je tichy myslim tim fakt tichy je pravda a taky vubec nehreje vrch je krasne studeny :) coz je mozna i tim plastem trosicku ze odvadi teplo jinymi smery a ne nahoru.. si teda myslim...

Zatim
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 23. 5. 2006 20:06

Tak po podrobnem prozkoumani systemu a recovery systemu na notasu jsem prisel asi na toto... ze iso soubory se vytvori to je hezky ale asi k jejich opetovnemu spusteni je potreba ta 7GB velka particie co tam je standardne dodavana od HPecka....

po prozkoumani vseho co je na disku sem dospel k tomuto zaveru
Ze uplna instalacka tech originalnich windowsu se pravdepodobne nachazi ve slozce l386... je to tam ulozene vypada to trochu jak zabalene a zkompilovane ale skousel sem to zpustit a ukazalo to uvodni stranu instalace wxp. Takze tam pravdepodobne bude instalacka windowsu. Zitra to vypalim a otestuju nainstalovat na nejak kompl... pak dam vedet...

a vsechny ostatni instalacky doprovodneho softwaru se nachazi ve slozce SwSetup nasel sem tam kompletne sicek instalacni soft co je nainstalovan na notasu.... Je ho tam cca 2,2 GB takze se nestrachujte ze nic nedostanete jde o to si to jenom zazalohovat na dvd...

Zitra to pudu zalohovat a budu testovat tu instalacku windowsu esi to jede ale zbezne sem to zkousel a melo by to fungovat...
asi tolik zatim ke vsemu... ted se uz nebojim ze prijdu o instalacky windowsu...
jinak uz notas mam nafoceny akorat to musim nejak nahrat cecovi....
a domluvit se na autorskych pravech nejak :))))) uvidime...
Moje dlouhodobejsi dojmy z notasu sou zatim super je to fakt nadherny stroj nelituji ze sem si hovybral... dilplej je sice leskly ale moc to nevadi ani po dlouhodobejsi praci tim myslim po 12 hodinach tak jak ja makam bezne na komplu :)
jinak pozorovaci uhly u te stredni rady sou fakt vysoke sem to zkousel tocit na secky mozny strany a diva se nanho uplne krasne libi semi
myslim si ze sem vybral dobre.... s tou numerickou klavesnici...
jo jeste postrehy k baterce...
normalne ukazuje vydrz baterky cca 4-3,5 hodiny ale to je relativni pojem kdyz sem delal jenom takovy bezny veci kopirovani surfovani atd... tak to vklidu vydrzelo tech 4 hodky je to parada ze to vydrzi tak dlouho...
jo jeste musim podotknout ze se mi moc libi tlacitko na vypnuti wifi a wlan je to uplne krasne vymyslene.. :)
Jeste sem testoval ty moznosti zabezpeceni od hp a je jich tu fakt hodne a je do velmii dobre udelane... kdyz se prijde jak na to tak to je parada... skoda ze nebyla zadna prirucka k tomu u notbooku ... je to tam seckko tak zbezne napsane na pul a5 coz je na .... vite co..
zpocatku sem si myslel ze chyba notasu bude v tom softu ale kdys sem secky instalacky nasel na disku tak ted sem uz uplne spokojeny...
negativa zatim nemam no mozna az na ty kable co pujdou z praveho boku vim uz ted ze mi to bude vadit kdyz budu mit mys... tak to bude dosti prekazet a budu na to trochu nadavat...[/b]
cirda
Junior

Předchozí stránka