Jaký 20' LCD

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bubla 13. 5. 2006 17:29

Prosím poraďte, chci si koupit LCD, asi 20' širokoúhlé 1680x1050. Občas zpracovávám černobílé fotografie a tady jsem zatim u všech LCD, se kterými jsem měl možnost pracovat narazil na jeden problém: špatné rozlišení tmavě šedé a černé. Když se na LCD podívám na škálu šedých proužků kterou jsem si připravil (http://www.bubla.net/testlcd.asp) tak zatímco na CRT monitoru jasně odlišim 0 a 3% tak na LCD proužky 0,3,6 a někdy i 9% splývají. Navíc záleží na úhlu pohledu, třeba na LCD co mám v práci na vrchní části obrazovky rozliším až 9-12% a na spodní 3-6% jen díky tomu, že na horní část se dívám odspoda a na dolní zezhora.
Vesměs se jednalo o levnější LCD, určené na kancelářskou práci, možná že u dražších modelů tento problém nebude, ale zase nechci kupovat profesionální LCD za x desítek tisíc. Byl bych vděčen, kdyby kdo máte nějaké 20' širokoúhlé LCD, kdybyste zkusili zobrazit tuhle stránku http://www.bubla.net/testlcd.asp a napsali, jak to vidíte.[/url]
Bubla
Junior

Odeslat příspěvekod radims 13. 5. 2006 17:56

mam 19" LCD Fujitsu-Siemens a bez jakychkoli problemu rozlisim 0 a 3%. Nezda se mi, ze by nejake nove LCD mely mit tenhle problem, zvlast kdyz na svem rok starem LCD je to videt pekne a nic nesplyva. Pokud opravdu nejake LCD tohle nezvladne, pak mi ezbyva, nez doporucit Fujistu-Siemens a nebo jakykoli LCD monitor s technologii MVA nebo PVA.
radims
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 13. 5. 2006 18:07

1) ta stránka ti nejede v FF, zjevně tám máš nějaký kopanec
2) na mém LCD u notebooku (FS Amilo A1667G (15.5" lesklý displej) je mezi 0 a 3 jasně vidět rozdíl, obě plochy jsou jasně ohraničené a ta 3 procentní šeď je prostě celá (odzhora až dolů, žádné nahoře je vidět a dole ne) jasnější než ta černá
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 13. 5. 2006 18:08

jo a jestli chceš LCD pro profi účely, tak si kup profi LCD a ne nějaký *****
Podívej se na EIZO a za 30-50kKč by jsi už mohl něco koupit
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubla 13. 5. 2006 18:58

Díky všem za informace. Moje obavy pramenili z toho, že jsem si před 2 lety koupol LCD, tehdy střední třídu a tenhle problém tam byl a tak jsem ho zase prodal. Teď jsem měl možnost to vyzkoušet jen na levných kancelářských LCD v práci, tam je to furt mizérie. Ale jsou to opravdu nejlevnější LCD jaké jsou na trhu. Drahý EIZO na desítky tisíc opravdu kupovat nechci, a protože nakupuju v eshopech a nechci oblíbenou fintu objednat a vrátit, raději se ptám těch, co již nějaký novější LCD mají :-)
Bubla
Junior

Odeslat příspěvekod tark 14. 5. 2006 21:14

já na svém 2 roky starém dell nb (15@1024x768) v poho rozliším 0 / 3% (jas 2/7)
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 14. 5. 2006 21:14

dokonce i na 0/7 :)
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pucmeloudek 14. 5. 2006 21:43

Ja poradne nevidim ani tech 15... musim zhasnout svetlo :-) Ale je pravda, ze ten monitor uz ma snad 4 roky...
pucmeloudek
Junior

Odeslat příspěvekod Abstraqt 15. 5. 2006 12:45

radsej usetry na uhlopriecke a priplat si za kvalitu (a na sirokouhle sa uplne vys*r:) : 19// eizo
http://www.alzasoft.cz/19-lcd-eizo-s191 ... d56455.htm

nejake to forum snad ti v niecom pomoze (je o 19skach)
http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=18926
intel Q9550 + ASUS V-60 Silent
ASUS P5Q PRO
2x Kingstone 2Gb HyperX 800,
Corsair TX650W
Palit HD4850 1Gb sonic
2x WD 640 AAKS + SAMSUNG DWD-RW
SAMSUNG SyncMaster 245B
Logitech G9 + media keyboard
2X Scythe S-FLEX 800 rpm.
Abstraqt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubla 16. 5. 2006 08:47

Jenže já si to LCD kupuju právě kvůli tomu, že mu 1280x1024 nestačí...
Bubla
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 17. 5. 2006 09:51

Fujitsu Siemens S20-1W
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 17. 5. 2006 10:06

ve Firefoxu na to koukam jak blazen, jen procenta a zadny barvy, uz jsem myslel, ze muj display na notebooku je fakt tak spatny. NENI - v IE jsou vsechny odstiny moc pekne videt. :P
Adam Bernau
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolega 20. 5. 2006 20:11

pucmeloudek píše:Ja poradne nevidim ani tech 15... musim zhasnout svetlo :-) Ale je pravda, ze ten monitor uz ma snad 4 roky...
Zkoušel jsem ten testík a musím potvrdit, že na FSC P19-2 je v pohodě vidět rozdíl i mezi 0% a 3 % a to bez naprosto žádného barevného nádechu.
Vyzkoušel jsem to i na svém druhém LCD a sice 4,5 roku starém 17" ViewSonic VX700 s MVA panelem a světe div se, opět bez jakého-koli náznaku zabarvení rozlišil i 0% od 3%. Asi jsem tenkrát udělal dobrý kup, teď se mi móóóc líbí FSC P24-1W, až trochu klesne jeho cena .......
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stealth 25. 5. 2006 13:46

Bubla píše:Díky všem za informace. Moje obavy pramenili z toho, že jsem si před 2 lety koupol LCD, tehdy střední třídu a tenhle problém tam byl a tak jsem ho zase prodal. Teď jsem měl možnost to vyzkoušet jen na levných kancelářských LCD v práci, tam je to furt mizérie. Ale jsou to opravdu nejlevnější LCD jaké jsou na trhu. Drahý EIZO na desítky tisíc opravdu kupovat nechci, a protože nakupuju v eshopech a nechci oblíbenou fintu objednat a vrátit, raději se ptám těch, co již nějaký novější LCD mají :-)a/quote]


To je zvláštní, jak všichni berou jako vrchol monitorového blaha EIZO. Pánové, EIZO je dobrá značka monitorů, ale takových velmi dobrých značek na úrovni EIZA je vícero...
BMW 520d F11; BMW M3 F80
stealth
Junior

Odeslat příspěvekod Pulcoun 25. 5. 2006 14:34

Prestigio P198 (v praci) ani jeden proužek nerozlišil;-) vše mám krásně černé;))))))
notebook Asus M6QVA všechny proužky naprosto v pořádku
Pulcoun
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků