ASUS M6A - recenze + zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Laucius 15. 5. 2006 20:16

Neboj, v klidku si to tam dej sam. Slot je pristupnej ze spodu...a tak si to muze kazdy udelat sam....samozrejme na vlastni riziko...ale to je minimalni.
Laucius
Junior

Odeslat příspěvekod Bery II. 15. 5. 2006 20:25

Laucius píše:Neboj, v klidku si to tam dej sam. Slot je pristupnej ze spodu...a tak si to muze kazdy udelat sam....samozrejme na vlastni riziko...ale to je minimalni.


jj to je mi jasny, neni na tom co skazit. Spis mi jde o to, ze pokud si to tam dam, a pak to ponesu do servisu kvuji necemu jinymu, tak jestli to nebude delat problemy
Bery II.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maartinek 16. 5. 2006 08:28

nemělo by to dělat problémy. zavolej si svýmu prodejci, ten ti řekne jestli se to smí nebo ne. nebo když budeš chtít mít jistotu, tak si tu paměť před servisem vyndáš no.
maartinek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Laucius 16. 5. 2006 10:32

Problem to urcite nebude. ZAdnymu servisu tohle vadit nebude. Pokud toneposkodis svoji neodbornou instalaci tak ti nereknou ani popel. Ten slot je volne dostupnej. Kdyz to vemu hodne zjednodusene..o je jako kdyby na ebe rvali ze sis pripojil do USB mys..;-) :)
Laucius
Junior

Odeslat příspěvekod stig 16. 5. 2006 16:01

ja som pisal co sa tyka upgradu ram do silu a napisali mi toto:

Dobry den,
pokud neporusite zarucni pecet, ktera je vetsinou umistena na CPU, tak zaruka plati stale.
S pranim prijemneho dne
Kamil Petras
Notebooky ASUS & PREMIO
SIL Eastern Europe a.s.
Tesinska 1970/56
710 00 Ostrava
+420 552 300 689
petras@sil.cz
http://www.sil.cz
stig
Junior

Odeslat příspěvekod stig 16. 5. 2006 16:03

poradte, mam si kupit 512MB modul alebo 1G rovno ? (podla mna ram nie je nikdy dost :-)
stig
Junior

Odeslat příspěvekod Peshi 16. 5. 2006 16:15

presne tak, pameti neni nikdy dost, kup si rovnou 1GB, asi to taky brzo udelam ...
Peshi
Junior

Odeslat příspěvekod hurmikak 16. 5. 2006 16:34

ja som do mojho M6A dal 1GB modul kingston a fici to krasne (celkovo je tam teda 1.5 GB RAM) a bez najmensieho problemu.

odporucam priplatit za znackovejsi modul (teda to mi podarili v predajni, asi aby zarobili :-)

co sa tyka zaruky, tak uz som ho reklamoval (vadny displej - blikal) a nebol ziadny problem. paci sa mi promptny servis a uplne no problem - system pickup.
hurmikak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bery II. 17. 5. 2006 02:25

tak uz sem obednal dalsich 512MB kingston :) Taky sem premyslel na 1GB, ale zase si rikam ze to potom nepojede DualChanell..
Bery II.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stig 17. 5. 2006 08:32

njn, to je dilema: 1GB a dualchanel, alebo 1,5GB bez. Mozem dat len 1 modul. O ake percento povedzme ten dualchanel zvysi vykon? Zaregistrujem to vobec? ( keby som mal uz tych 1.5GB tak uz vypnem swapovaci subor uplne :-))
stig
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 17. 5. 2006 09:13

stig:

Niektore programy proste pytaju swap a bez neho sa bud nespustia, alebo ta zahltia chybovymi hlaskami; takze swap by som nevypinal... Ja ho mam fixne nastaveny na particiu D: vo velkosti fixne 1,5 GB (a celkom to zrychlilo oproti particii 735 - 1536 MB na C:)

Dual Channel - http://notebook.cz/__/,clanky,technolog ... index.html

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stig 17. 5. 2006 09:52

omg, ved vraj ten dualchanel vobec nefunguje, dokonca to aj znizi vykon :-(
stig
Junior

Odeslat příspěvekod Bery II. 17. 5. 2006 11:35

CeCo píše:stig:

Niektore programy proste pytaju swap a bez neho sa bud nespustia, alebo ta zahltia chybovymi hlaskami; takze swap by som nevypinal... Ja ho mam fixne nastaveny na particiu D: vo velkosti fixne 1,5 GB (a celkom to zrychlilo oproti particii 735 - 1536 MB na C:)

Dual Channel - http://notebook.cz/__/,clanky,technolog ... index.html

C.

no to si me nepotesil, s tim DCH
Bery II.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nupix 17. 5. 2006 23:36

Tak M6A B015 už mám nějaký ten měsíc, ale až teď jsem se dostal k tomu (nebyl čas), že by bylo záhodno vyřešit některé problémy a reklamovat.

Jako asi každý mám problém s problikáváním displeje, na síti mi sem tam jednou výrazně a rychle problikne, to by mně ani tak neštvalo, ale při chodu na baterku mi jemně problikává prakticky pořád a to mně obtěžuje dost.

Druhým problémem který mně obtěžuje opravdu hodně, je hlučnost mechaniky, ta dělá opravdu velký rachot a celý ntb se dost chvěje. Říkám si že to chvění nemusí hdd dělat právě dvakrát dobře. Ten rachot je opravdu velmi obtěžující, prakticky mechaniku nepoužívám, z často používaných cd jsem si udělal img a jedu přes virtuální mechaniku. Vypaloval jsem vlastně jen jednou a to dělala mechanika dvojnásobný rachot než normálně, bylo to během jednoho semináře a musel jsem se normálně až stydět, jak se na mně ostatní dívali, co že to mám za rachotinu :( Doufám, že to není normální, protože jsem zatím neměl možnost porovnat.

Dalším problémem kterého jsem si všiml hned po rozbalení, jsou vyhnuté rohy víka, když ntb zavřu tak jeho rohy se nedotýkají spodní části, nevím jak to přesně popsat, zrovna tu nemám foťák abych dal foto a zjistil tak, jestli je to normální a jsem pouze puntičkář :)

Čeho jsem si pak všiml před pár dny a dost mně to mrzí, je začmouhované víko, vypadá to že je jakoby upalcované od mastných rukou, ale není, nejde to ničím vyčistit, ani vyleštit, skoro mi to připadá, jakoby to bylo jemně odřené, ale to pak nevím jak jsem jej mohl odřít, když mi zatím většinu času stojí na stole a přenáším ho v podstatě jen v brašně. Když už by se to snad nějakým způsobem mohlo státá při vytahování z brašny apod, tak mně to teda dost zklamalo, protože bych čekal, že ten materiál vydří něco víc, přeci mi neříkejte, že po měsíčním používání, kdy ntb chovám jako v peřince, se víko může takhle odřít. Ono to proti světlu vypadá dost nevzhledně, jak jsem říkal, jako bych ho měl uplacovaný od mastných špinavých rukou.

Nakonec bych asi měl upozornit, že i tak jsem s ntb spokojený a jeho koupi nelituju. Problikávání je asi bohužel problém série, ale není problém s reklamací. Ta mechanika je tedy doufám vadná a bude vyměněna, jinak by mně to štvalo teda hodně. Vyhnuté víko ntb je drobnost, která mně ale nemrzí tolik jako poškrábané víko. Ale se zbytkem jsem naprosto spokojen :)
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz ve výslužbě
nupix
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bery II. 18. 5. 2006 00:57

nupix píše:Tak M6A B015 už mám nějaký ten měsíc, ale až teď jsem se dostal k tomu (nebyl čas), že by bylo záhodno vyřešit některé problémy a reklamovat.

Jako asi každý mám problém s problikáváním displeje, na síti mi sem tam jednou výrazně a rychle problikne, to by mně ani tak neštvalo, ale při chodu na baterku mi jemně problikává prakticky pořád a to mně obtěžuje dost.

Druhým problémem který mně obtěžuje opravdu hodně, je hlučnost mechaniky, ta dělá opravdu velký rachot a celý ntb se dost chvěje. Říkám si že to chvění nemusí hdd dělat právě dvakrát dobře. Ten rachot je opravdu velmi obtěžující, prakticky mechaniku nepoužívám, z často používaných cd jsem si udělal img a jedu přes virtuální mechaniku. Vypaloval jsem vlastně jen jednou a to dělala mechanika dvojnásobný rachot než normálně, bylo to během jednoho semináře a musel jsem se normálně až stydět, jak se na mně ostatní dívali, co že to mám za rachotinu :( Doufám, že to není normální, protože jsem zatím neměl možnost porovnat.

Dalším problémem kterého jsem si všiml hned po rozbalení, jsou vyhnuté rohy víka, když ntb zavřu tak jeho rohy se nedotýkají spodní části, nevím jak to přesně popsat, zrovna tu nemám foťák abych dal foto a zjistil tak, jestli je to normální a jsem pouze puntičkář :)

Čeho jsem si pak všiml před pár dny a dost mně to mrzí, je začmouhované víko, vypadá to že je jakoby upalcované od mastných rukou, ale není, nejde to ničím vyčistit, ani vyleštit, skoro mi to připadá, jakoby to bylo jemně odřené, ale to pak nevím jak jsem jej mohl odřít, když mi zatím většinu času stojí na stole a přenáším ho v podstatě jen v brašně. Když už by se to snad nějakým způsobem mohlo státá při vytahování z brašny apod, tak mně to teda dost zklamalo, protože bych čekal, že ten materiál vydří něco víc, přeci mi neříkejte, že po měsíčním používání, kdy ntb chovám jako v peřince, se víko může takhle odřít. Ono to proti světlu vypadá dost nevzhledně, jak jsem říkal, jako bych ho měl uplacovaný od mastných špinavých rukou.

Nakonec bych asi měl upozornit, že i tak jsem s ntb spokojený a jeho koupi nelituju. Problikávání je asi bohužel problém série, ale není problém s reklamací. Ta mechanika je tedy doufám vadná a bude vyměněna, jinak by mně to štvalo teda hodně. Vyhnuté víko ntb je drobnost, která mně ale nemrzí tolik jako poškrábané víko. Ale se zbytkem jsem naprosto spokojen :)y/quote]

tak to asi narazil na hooodne spatny kus. Ja mam viko pekne a neprohnute. Mechanika taky bez problemu. Takze byt tebou tak nevaham a reklamuju.
Bery II.
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků