Jsou nejake nevyhody pri 4xRAM modulu v Dual Chanel

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ZerXen 18. 5. 2006 06:11

Rad bych se zeptal jestli mate nekdo skusenosti neboli link kde by testovali vykon RAM modulu v dual channelu, pokud jsu na MB zapojeny 4 moduly ?

Jde mi o upgrade ... mam DFI LP nF4-D Ultra a v tom 2x512MB A-DATA 500Mhz a jdu na upgrade na 2Gb a zajima mne jestli dokoupit jenom dalsi dva stenji moduli nebo to cele zmenit na 2x1GB moduly ?

THX
kazdej postreh vytanej
ZerXen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 18. 5. 2006 06:45

při použití 4 modulů se ti sníží časování z 1T na 2T a to na výkonu nepřidá
http://www.svethardware.cz/art_doc-F42B ... 25C9E.html
http://www.svethardware.cz/art_doc-F56C ... A368F.html
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZerXen 18. 5. 2006 07:12

mno ... tedy frekvence pujde pokud budu chtit zustat na 1T dolu? pokud je to pravda tak to bude docela pruser kdyz mi to pak asi stahne i OC CPU { AMD X2 4400+@4800+ }

..... nebo nemam pravdu?
"If there is no god, it would be naccessary to invent him!" - Voltaire
ZerXen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dorwin 18. 5. 2006 07:15

FaZZy píše:při použití 4 modulů se ti sníží časování z 1T na 2T a to na výkonu nepřidá
http://www.svethardware.cz/art_doc-F42B ... 25C9E.html
http://www.svethardware.cz/art_doc-F56C ... tml0/quote]


No ja mam opacne skusenosti. mam dosku Intel D865PERL (procesor Intel P4) a podla nejakych performance testov su 2 moduly v dual pomalsie ako 4 v dual (pri rovnakej cekovej kapacite). ja som mal 2x256MB a pridal som dalsich 2x256 a priepustnost sa mi zvacsila.

Peter
dorwin
Junior

Odeslat příspěvekod ZerXen 18. 5. 2006 07:29

nie som expert ale tak nejak sa mi v kutiku hlavy vynara myslienka ze asik nie je mozne porovnavat platformu intel a AMD v ich pristupe k RAM....

.. btw ... kdy bych uz ted bral 2x1GB tak mam moznost sebrat
DDR 500MHz PC4000 CL3-4-4-8 CORSAIR TWINX XMS Platinum BOX

.... i kdyz casovani zadna slava ale 500Mhz mi treba pro OC a tyhle sou asi jediny co jsou v moji cenovy relaci. I kdyz na druhy strane bych to taky mozna vydel v tom ze s upgrade RAM pockam do vanoc protoze nejak nemuzu najit takovy ty *must have* 2x1GB moduli z normalni cenu
"If there is no god, it would be naccessary to invent him!" - Voltaire
ZerXen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 18. 5. 2006 07:33

je to tak jak rika FaZZy , ty pameti cos vybral pokud jsou 1GB moduly je to ok. Navic casovani se precenuje a pokud jsou tyto hodnoty udavane pro 500MHz, tak ver tomu ze u 400MHz je muzes nastavit dalko agresivneji :)
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZerXen 18. 5. 2006 07:43

jj ... 500Mhz potreba ... preci jen sem si overil na stavajicich A-DATA 500Mhz ze OC by bol bez prekvencni rezervi mene uspesny. Ale asi pokud nekde nenarazim na dost odbrej "must have" moduli tak asik jeste chvili zustanu na 2x512MB ........ stejne bych asi 2GB v jeste v nasledujicich 2-3 mesicich nevyuzil.

kazdopadne ... jdu skusit prehodit z T1 na T2 a udelat nejaky testy ... na rovinu nemam zdani jakej bude tohle mit vplyv na vykon { napr herni }
"If there is no god, it would be naccessary to invent him!" - Voltaire
ZerXen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 18. 5. 2006 08:56

Pokud změníš Command Rate ze 2T na 1T, získáš +4% paměťové propustnosti. Nevěřím, že to subjektivně poznáš - jen měřením.

Kdybys mohl v BIOSu zapnout Bank Interleave 4- cestnou, získal bys hned +8%. Zkus to najít.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZerXen 18. 5. 2006 10:21

V 3D Marku 05 mam o 19-30 bodu mín na T2 ... to mi tedz ako argument proti 4x512MB ram modulum neprijde.
"If there is no god, it would be naccessary to invent him!" - Voltaire
ZerXen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 18. 5. 2006 11:36

To by mohlo odpovídat změně herního výkonu.

Stáhni si SuperPí 1.4 (bez optimalizací).
Nech spočítat Pí na 1M desetinných míst.
Tady bude vliv paměťového subsystému větší.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 18. 5. 2006 14:48

na testy typu 3Dmark se vykašlete zněř si rozdíl při normálních činostech hraní her kompilování kodu práce s videm ,.....

jinak časování se opravdu moc přeceňu je a ten malej nárust výkonu neotpovídá o dost vyšší ceně
a s 500mhz se bude o poznání lépe taktovat
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 18. 5. 2006 15:06

FaZZy píše:při použití 4 modulů se ti sníží časování z 1T na 2T a to na výkonu nepřidá
n/quote]


Presne tak . Na doskách DFI to tak funguje bohužial.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZerXen 18. 5. 2006 15:21

FaZZy píše:jinak časování se opravdu moc přeceňu je a ten malej nárust výkonu neotpovídá o dost vyšší ceně
a s 500mhz se bude o poznání lépe taktovat
ZerXen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FaZZy 18. 5. 2006 15:36

nejsem si jist jestli s DDR zlevní nástupem AM2
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 18. 5. 2006 15:46

po prichodu AM2 s DDR2 klesne poptavka po DDR1 takze z toho usuzuju ze DDR1 spis zdrazi
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků