Aku distribuciu Linuxu pouzivate?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Aku distribuciu GNU/Linuxu pouzivate?
Ubuntu/Kubuntu 102 %  33%  [ 102 ]
Mandriva/Mandrake 41 %  13%  [ 41 ]
SUSE 61 %  19%  [ 61 ]
Fedora/RedHat 18 %  5%  [ 18 ]
Debian 23 %  7%  [ 23 ]
Gentoo 33 %  10%  [ 33 ]
Slackware 16 %  5%  [ 16 ]
Aurox 1 %  0%  [ 1 ]
PCLinuxOS 7 %  2%  [ 7 ]
Arch 6 %  1%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 308

Odeslat příspěvekod Byte 16. 10. 2005 20:09

3. A vsadil bych ze 95% uzivatelu netoboku chce mit numlock vypnuty. Mimochodem staci mit balik numlockx. ;)
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod Widle_patří_do_hnoje 16. 10. 2005 20:15

Merlin píše:Som rad ze pri diskusii o Linuxe sa clovek stretne aj z rozumnym clovekom.

1. Novsia distribucia zatial nevznikla, takze porovnavam to najnovsie od Xandrosu.

2. To oznacenie diskov ako C,D,E... je pre ludi ktory prechadzaju zo sveta Win velmi prehladne.

3. Ja viem ze je to najme problem licencii a vsetko sa da doinstalovat, aj ke nie vzdy trivialne. Ja ako uzivatel chcem po nainstalovani uzivat a nie este veci dorabat. Este nikto mi nevysvetlil preco je NumLock defaultne vypnuty ak ho chce mat zapnuty 95% uzivatelov :-)

4. Pekne fonty a kvalitne vyhladzovanie je zaklad pekneho destopu.

5. Vyber softu je naozaj skromny ale daju sa vecsinou pouzit aj Debianovske balicky (cele distro je zalozene na Debiane). Vyhodne su ponuky na velke zlavy na komercny software. Mne vyhovuju Servis Packy a obcasne bezpecnostne update.

6. Tak toto je jednoznacne, mne sa desing uplnej vecsiny linuxovych programov nepaci. To ze na program sa daju stiahnut vzhlady je pekne, ale preco na tom nezalezi aj samotnemu tvorcovy programu. Ovladanie je tiez nejednotne, dialogy a hlasky su pre kazdy program ine... Nepochopim ako je mozne je amaterski programatori BeOS si mozu dat tak zalezat na vzhlade aplikacii, Linuxaci berte si priklad :-)

1.) Smůla ...
2.) A,C,E ... V Suse mám disky /data, /hudba, /programy ...
3.) NumLock - může být.
4.) Fonty v Suse jsou super, na rozdíl od Win XP se nemusím na netu koukat na kostrbatá písma.
5.) Mylíte, že pro Suse není na netu výběr programů ?
6.) Výběr ze sta vzledů KDE a možnost vlastní úpravy nestačí ?
Widle patří do hnoje.
Budoucnost je Linux.
Widle_patří_do_hnoje
Junior

Odeslat příspěvekod Widle_patří_do_hnoje 16. 10. 2005 20:20

Byte píše:3. A vsadil bych ze 95% uzivatelu netoboku chce mit numlock vypnuty. Mimochodem staci mit balik numlockx. ;)

Doplním - v Suse v KDE je to otázka pár kliků.
Widle patří do hnoje.
Budoucnost je Linux.
Widle_patří_do_hnoje
Junior

Odeslat příspěvekod Amadeus2 17. 10. 2005 07:22

Kde je varianta odpovede 'ziadnu'? Potom by sa percenta jednotlivych distribucii dostali do realnych proporcii.
Amadeus2
Junior

Odeslat příspěvekod RastaMan 17. 10. 2005 07:25

@Xandros - v jednom s Merlinom suhlasim - je to distro ktore ma svoje caro pre ludi prechadzajucich z Win - naozaj ma k Win blizko, ale kazda minca ma 2 strany

mam totiz taky pocit, ze pouzivatel pri Xandrose ostane iba chvilu - on si chce Linux vyskusat gratis ked uz vsetci tak ospevuju jeho cenu rovnu 0 a stiahne si Open Circulation Edition (OCE)
za par dni zisti, ze par veci mu tam chyba - napriklad ten CrossOver ci ako sa to vola v OCE nie je; pouzivatel bude teda asi hladat ine klikacie distro - no a tak skonci pri (K)Ubuntu; SUSE, Mandrive apod.

IMHO najprofi distro ako to tu Merlin nazval to urcite nie je - take nieco totiz podla mna neexistuje - porovnaj s autami - ake je najprofi auto? ak potrebujes tahat 15m naves tak mozno Mercedes Actros; ak potrebujes zaparkovat v uzkej ulicke tak mozno Smart
rovnako je to s Linux distrami
RastaMan
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 17. 10. 2005 07:35

Amadeus2 píše:Kde je varianta odpovede 'ziadnu'? Potom by sa percenta jednotlivych distribucii dostali do realnych proporcii.
a taky tam chybi moznost "jina"
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dt2000 17. 10. 2005 09:42

Podla mna je pre win usera je naj. zacat s MDK,SuSe,Ubuntu.Zacinal som na MDK 8 potom 9.1,teraz 10.1 no najnovsie som podlahol U/KUBUNTU 5.04, 5.10. Skusal som vela distro no uzivatelsky najviac sa mi pozdava Ubuntu/Kubuntu pre cloveka co nikdy nesedel za PC. :lol:
dt2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Merlin 17. 10. 2005 10:35

Presne toto je problem zacinajucich uzivatelov, skusaju vsetky distra a nakoniec aj tak skoncia naspat u Windowsu :-) Lepsie je nejake distro si kupit a zacat sa tomu vazne venovat, clovek ma podporu vyrobcu a zaroven pocit ze v tom snazeni musi pokracovat, vsak ho to stalo peniaze... Ono to kupovanie ma celkom dobry psychologicky vpliv.


P.S. Teraz ma napadlo ze Xandros ma este jednu revolucnu vlastnost, ak sa nedetekuje graficka karta, tak sa da spustit v nudzovom rezime VGA. Ziadne xconf... a podobne odstrasovanie uzivatela.
Merlin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 17. 10. 2005 12:43

Merlin píše:Presne toto je problem zacinajucich uzivatelov, skusaju vsetky distra a nakoniec aj tak skoncia naspat u Windowsu :-)


Ja som zacal s tym, ze si linux vyskusam a trochu sa s nim pohram, len aby som si vyskusal nieco nove. Najprv som si stiahol Knoppix. O par tyzdnov nato som si vyhradil na disku 3 GB a zacal instalovat. Najprv Mandrake, potom MEPIS a SuSE. Nakoniec mi na disku zostalo SuSE 9.1. Raz za tyzden som sa siel do linuxu pozriet a trochu sa pohrat. Postupne som zvacsoval particiu a pridaval aplikacie, ktore som mal vo Windows. A po 12 mesiacoch som odrazu v linuxe travil vacsinu casu. Dnes mam SuSE 10.0, pracujem v nom a do Windows sa chodim pozriet raz za tyzden, aby som sa trochu pohral.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod dt2000 17. 10. 2005 17:47

Presne tak Pietro .To iste prevadzkujem aj ja s Win. A lepsie je prebadat rozne distro no a potom si vybrat tu, ktora ti vyhovuje.Pri tom sa vzdy aj nieco nove naucis. :lol: Ja mam jednu particiu na pokusy s roznymi distro a stale skusam a ucim sa.No a niet nad perfektne prepracovany man a help pod Linuxom. 8)
dt2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ford 17. 10. 2005 17:58

2 Pietro: tak v tomhle stadiu jsem byl pred ctryrmi lety :-) A dneska uz se nemam kam na windows jit podivat :-) Leda snad, ze bych zvonil u seusedu :-)
Ford
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 18. 10. 2005 00:12

Ford > Asi k tomu aj ja postupne dospejem. Zatial je mi luto vyhodit moj oblubeny Lotus Word Pro, v ktorom som napisal hrby dokumentov. Ale pride cas, ked sa zacnem hrat s Wine a potom bude mat Windows problemy. :D

BTW, teraz sa hram trochu aj so SLAX-om. Pri bootovani napisem "slax copy2ram", ten sa cely natiahne do RAM a bezi ako blesk. Parada.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod powersell 25. 5. 2006 19:27

knoppix 4.0
vacsina ludi ma IE;
vacsina ludi je v tom pripade vo velkom nebezpecenstve!
spisme peticiu na zachranu tych 70% ludi trpiacich pod nadvladou M$. dakujem
----------------------------------
sk8 or die, sk8 or SKAP, sk8 is gr8, just sk8 and enjoy
powersell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 25. 5. 2006 19:31

Ha, tady vytáhl někdo starý thread.

hmm. já stále ješt používám SUSE, nicméně dnes jsem si hrál chvíli z Ubuntu 6.06 Beta a nějak mi padlo do oka.
Takže až v čerevnu vyjde final release, tak asi přejdu n ubuntu. Nebo možná na kubuntu, za ty dva měsíce, co používám KDE místo Gnome, mi KDE nějak přirostlo k srdci. :)
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 25. 5. 2006 19:36

zrovna píšu z Mandrivy 2006 ;) a musím říci, že je to prima, snad jen ty prohlížeče by mohly být lepší, Firefox tu nějak podivně zobrazuje a Konqueror (píšu z něj) taky zobrazuje zive.cz nějak moc malým písmem :)
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků