Zjištění kodeku

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod des_v_ocich 25. 5. 2006 20:54

Ahoj, mám problém. Stáhl jsem si film, ale místo obrazu je vidět jen zelené pole, zvuk jde normálně. Tipl bych si, že to bude špatným kodekem. Stáhl jsem si All in one 6.0.3.0, což by měl být novější kodek, než je rip toho filmu. Jak mohu zjistit, jaký kodek film potřebuje?
des_v_ocich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metla23 25. 5. 2006 20:59

X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod des_v_ocich 26. 5. 2006 11:40

našlo mi to, že to buď potřebuje, nebo je to udělaný pomocí Nandub 1.0 rc2. stáhl jsem to, ale zřejmě (určitě) to není kodek. Moc se v tomhle nevyznam. Poradil byste mi někdo, co s tim?
des_v_ocich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 26. 5. 2006 11:50

Bylo to udelany pomoci nandub. Ty potrebujes vedet kodek.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JN 26. 5. 2006 12:39

Tahle utilita http://www.headbands.com/gspot/GSpot252b01.rar ti sdělí jaké kodeky jsou třeba pro přehrání avi souboru a zda jsou v systému nainstalované.
JN
Junior

Odeslat příspěvekod des_v_ocich 26. 5. 2006 12:41

chce to xvid, stáhl jsem, nainstaloval, ale pořád je tam místo obrazu zeleno. >:-[] Obrázek [/img]
des_v_ocich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 26. 5. 2006 12:51

Nejlepsi bude, kdyz vsechny kodeky odinstalujes a pak nainstalujes jen ty co opravdu potrebujes, nebo jeste lepe nainstalujes jen ffdshow.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 26. 5. 2006 13:41

TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 26. 5. 2006 13:55

Používám Codecs6030_allin1 a fungujou všechny movie...Doporučuji zkusit...
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.ish 26. 5. 2006 17:15

Tak za prve: Tohle tema uz se tady resilo x krat, takze doporucuji pouzit funkci Hledat - ona tu neni pro nic za nic... :?
Za druhe: Baliky kodeku All in 1 jsou pekne svinstvo - takova smesice vseho se vsim, kolikrat se ty kodeky tlucou navzajem. Takze rychle s tim pryc a nainstalovat FFDShow (nebo CCCP).
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metla23 26. 5. 2006 17:35

al.ish píše:Tak za prve: Tohle tema uz se tady resilo x krat, takze doporucuji pouzit funkci Hledat - ona tu neni pro nic za nic... :?
Za druhe: Baliky kodeku All in 1 jsou pekne svinstvo - takova smesice vseho se vsim, kolikrat se ty kodeky tlucou navzajem. Takze rychle s tim pryc a nainstalovat FFDShow (nebo CCCP).


jj :-B CCCP je naj
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod des_v_ocich 26. 5. 2006 18:59

tak jsem udělal všechno podle návodu,ale stejně furt zeleno:( Zkoušel jsem to otevřít v Mplayeru a tam to jde (ten otevře i nedotažené soubory). Nevíte někdo o podobném programu jako je Mplayer, který má ale větší "uživatelský komfort"? Třeba podpora titulků, ovládací rozhraní (normálně používam MV2 player)? dík
des_v_ocich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod al.ish 26. 5. 2006 20:09

des_v_ocich píše:tak jsem udělal všechno podle návodu..../quote]


Co to znamena "podle navodu"? To jako ze jsi odinstaloval All in 1 Codeky a dal misto toho FFDShow? A porad to nejede?
al.ish
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod des_v_ocich 26. 5. 2006 21:29

nejdřív jsem zkusil dát ffdshow, pak odinstaloval a zkusil CCCP.
des_v_ocich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 26. 5. 2006 21:49

A pred tim jsi odinstalovat vsechny drivejsi kodeky?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků