Sdíleny internet - "nefunkcni" veřejná IP

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nikl 11. 6. 2006 12:25

Ahoj, mám problém s funkčností veřejnosti IP adresy. Mam sdílený internet se třemi sousedy, tj mame stejnou linku, společnou rychlost a pokud někdo začne stahovat, tak zpomaluje net ostatním. Naše společné IP je 82.202.***.***. Poskytovatel je SATT. IP však nefunguje jako veřejné, nemužu zakládat na warcraft 3 Battle net, nemohu byt active user na DC, a celkem často mám s některými lidmi na hamachi žlutou tečku, a některé další problémy. Firewall i Antivir mam vždy vypnutý. Kámoš říkal, že řešením je namapování portů, já se v tom ale příliš neorientuji. Můžete prosím poradit? Omlouvam se pokud se to tu už dříve řešilo, funkci HLEDAT jsem používal, ale vždy to našlo hodně topicu. Děkuji za každou radu :)
nikl
Junior

Odeslat příspěvekod norg 12. 6. 2006 11:13

uvedom si co má IP 82.202.***.***, predpokladam ze router a tvuj pocitac ze ktereho se snazis udelat popsane veci je v podsiti typicky 192.168.***.*** takze ty nevstupujes na popsane sluzby z verejnou adresou, resenim je opravdu namapovani portu na routru ktery bude rozhodovat kam to ma ve vasi siti poslat
norg
Junior

Odeslat příspěvekod nikl 12. 6. 2006 21:21

A jak se mapuji porty? musim to delat primo na routeru(ma ho totiz soused), nebo mohu primo ze sveho pc?zkousel jsem neco vygooglovat, ale moc mi to nepomohlo, tak pokud je to slozitejsi tak hodte pls link na navod. dik moc
nikl
Junior

Odeslat příspěvekod norg 12. 6. 2006 21:35

ano musis to nastavit na routru
prvotni je fixni neverejna adresa co ti dava router a pak muzes pokracovat dal
navod se da dat pouze kdyz napises konkretni router jaky tam mate
norg
Junior

Odeslat příspěvekod Hakunděk 12. 11. 2006 18:30

Zdravím. Chtěl bych se připojit k tomuto tématu, protože mě to zajímá. Jestli tomu dobře rozumím, tak úpravu nemůže provádět ze svého PC i když ná přístup do sousedova routru? To se musí přímo u něho přes kabel?
Hakunděk
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků