Který free firewall ?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 25. 6. 2006 10:04

Outpost Free byl naposledy updatovany 2002 a min 2 roky je znamy bug, diky nemuz muze hacker ziskat admin prava. Samozrejme pravdepodobnost, ze by vas chtel "navstivit" hacker je minimalni, ale tahle free verze, muze taky spusobovat BSOD, nekompatibilitu a podobne. Jinak jako firewall ujde. :)
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr_dress 25. 6. 2006 10:09

Vazeny pane,

nikdo nedoporucuje pouzivat sw z roku 2002. V pripade firewallu jde hlavne o to jake jsou moznosti nastaveni a jeho funkce filtrovani a blokace.
S pozdravem
DR_DRESS
dr_dress
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanibalsk 25. 6. 2006 10:10

By som sa nepytal keby som nehladal.
hanibalsk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikosuo 25. 6. 2006 10:13

Mne sa z volnych paci najviac sygate personal firewall.
mikosuo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod admxx 25. 6. 2006 10:13

Rozhodne doporucuju Jetico PF. Ve srovnani s Keriem (ktere jsem dlouho a rad pouzival) si bere o polovinu min pameti a subektivne se mi lepe ovlada a konfiguruje. Navic s Keriem jsem mel problem po nainstalovani AutoCad kdy se tyto dva programy nesnesly. Jetico je freeware a udajne jeden z nejlepsich firewallu ktere existuji viz.:
http://www.firewallleaktester.com/tests_overview.php
(dole kliknout na tlacitko "view results")

stazeni zde:
http://www.jetico.com/jpfwall.exe
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 25. 6. 2006 10:20

Jetico je nej free firewall, ale i skuseny uzivatele z neho maji bolehlav, co teprv bezny a jeste i bez CZ.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod admxx 25. 6. 2006 10:23

TheTOM_SK píše:Jetico je nej free firewall, ale i skuseny uzivatele z neho maji bolehlav, co teprv bezny a jeste i bez CZ.


To je fakt...chce se to v tom trochu pohrabat. Jestli je to zacatecnik tak Kerio bude lepsi volba.
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod dr_dress 25. 6. 2006 10:26

Vazeni,

nebavme se tu o tom jaky firewall ma lepsi ikonku, ale o kvalitach a moznostech nastaveni, o tom je firewall....
S pozdravem
DR_DRESS
dr_dress
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod admxx 25. 6. 2006 10:37

Samozdrejme ze o tom je firewall. Ale taky jde o to jestli je ten ktery uzivatel schopny vyuzit tyto moznosti. Mene muze byt nekdy vice!
admxx
Junior

Odeslat příspěvekod jwj 25. 6. 2006 11:10

Já mám dobré zkušenosti s Comodo Personal Firewall.
jwj
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Proki 25. 6. 2006 13:16

Nargon píše:
jirkapx píše:
Proki píše:Může být Kerio zdarma použit i ve firmě?r/quote] ne.

Hmm, ciste teoreticky. Pokud by kerio bylo instalovane na kazdem PC, pak by mohlo byt mozna pouzito i ve firme. Ale pro pouziti na "serveru" a ochrane cele site jiste pouzit nejde. Tedy ne zdarma.

Já to myslel tak, že mám firemní notebook, a tak jestli na něm můžu KPF provozovat zdarma.
Proki
Junior

Odeslat příspěvekod dr_dress 25. 6. 2006 13:23

Pokud ten ntb je firemni a pouzivan pro vydelecne ucely tak rozhodne zdarma pouzit nelze
S pozdravem
DR_DRESS
dr_dress
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 25. 6. 2006 13:25

Proki píše:Já to myslel tak, že mám firemní notebook, a tak jestli na něm můžu KPF provozovat zdarma.z/quote]
Zřejmě na něm máš aplikace nutné k výkonu Tvého povolání, v tom případě by Ti měla firma zajistit i ochranu dat tj FW, AV, samozřejmě placené verze. Možná, že existují freewarové verze programů použitelných i pro komerční využití, ale to budou jen bílé vrány. Pokud Ti zaměstnavatel bezpečnostní aplikace nechce zaplatit, nezbývá Ti než si je pořídit za své.
Too old to rock'n'roll, too young to die
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod Luboš 25. 6. 2006 14:14

Určite KPF do verzie 4.2.2 alebo 4.2.3 - tu bol pridaný len názov Sunbelt.
Ďalšie verzie a opravy od Sunbeltu priniesli len problémy - viď http://www.viry cz fórum.
Luboš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ursula 25. 6. 2006 17:17

jwj píše:Já mám dobré zkušenosti s Comodo Personal Firewall.a/quote]

Koukala jsem na něho , je zde: http://gigamania.zive.cz/?fid=2944.
Je údajně free, dokonce i antivirák je k tomu, jak ti funguje a česky určitě není, že?
Pak je dle testů nejlepší Jetico, ale ten asi nezvládnu nastavit, o5 není čeština. má někdo návod k němu??-Děkuji. :D
ursula
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků