Radeon X1600Pro AGP 256MB "Modrej obraz"

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod staniks 26. 6. 2006 12:33

Koupil jsem si Radeon X1600Pro 256MB do AGP slotu.
Moje sestava:
AthlonXP 2600+, 1GB RAM, MB ASUS A7N8X nForce2, CRT monitor AOC 17´, Zdroj EC 350W :-/ .
Když jsem grafárnu zasadil a pustil kompa tak bylo všechno v jakýmsi modrým hávu. Myslím si že to bude slabým zdrojem, v manuálu píšou že potřebuje min 450Watovej. Než ho ale koupím, potřeboval bych vědět jistě, jestli je to fakt tím anebo je grafika vadná. Máte s tím někdo zkušenost?
staniks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uživatel 26. 6. 2006 12:38

v modrem havu znamena, ze chybi cervena a zelena?
Uživatel
Junior

Odeslat příspěvekod staniks 26. 6. 2006 12:44

Ne nechybí ostatní barvy, jen je to víc modrý. Např. písmo ve startupu není bíly ale světle modry
staniks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 26. 6. 2006 13:02

Jestli tohle dělá fungl nová karta, tak to běž reklamovat. Kdyby zdroj nestačil, tak by se to nerozjelo vůbec nebo by to bylo nestabilní. 350W by mělo stačit i když zase je to EC :roll:. Mě to kdysi dělala fungl nová geforce2 (obraz byl do zelena) ..byly vadné paměti na grafice.
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod staniks 26. 6. 2006 13:12

Je to funglovka, takže pujdu reklamovat. To je smůla :(
staniks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 26. 6. 2006 13:47

staniks píše:Je to funglovka, takže pujdu reklamovat. To je smůla :(-/quote]
Většinou to vyzkouší hned v prodejně a taky ti to hned vymění. Jestli po tobě budou chtít poplatek za neoprávněnou reklamaci, tak je pošli do p*dele. Jinak se není u reklamace čeho bát....
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lokomotiva 26. 6. 2006 13:52

Má zdroj přídavné napájení pro AGP karty?

Pokud ano, je zapojené do karty?

Můžeš si na vyzkoušení půjčit lepší zdroj?
Lokomotiva
Junior

Odeslat příspěvekod staniks 26. 6. 2006 13:56

Přídavný napájení mám zapojeny. Bohužel nemám jinej zdroj tak to budu muset zkusit v prodejně.
staniks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr100 26. 6. 2006 13:56

Může to být pouze špatně dotažený konektor u VGA kabelu. Měl jsem stejný problém u starší karty.
petr100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 26. 6. 2006 14:00

Deska je v záruce, takže určitě budeš reklamovat, ale podle toho, co vím o kartách VGA, tak bych soudil, že je přerušen výstupní odpor 75 Ohmů na výstupu B (blue - modrý). To způsobí vyšší úroveň modré složky na výstupu. Pokud by byl zájem z tvé strany (a pokud se u toho vyskytne někdo dostatečně zručný), tak to lze ověřit spojením pinu č. 3 na konektoru VGA přes odpor 75 Ohmů se zemí (např. č. 8 ). Ono by možná stačilo oměřit, jestli ten výstup na pinu č. 3 má stejných 75 Ohmů proti zemi, jako výstupy na pinech 1 a 2.
Píšu to tady spíše pro zajímavost, protože těžko někdo bude chtít dělat něco na desce v záruce, ale já, jak se znám, bych se o to pokusil (pro ten pocit vítězství nad zlolajným osudem a pokud by se to potvrdilo, tak by se to dalo snadno opravit).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod staniks 26. 6. 2006 14:29

Hmmm, tak do toho určitě nepůjdu. Nejsem elektrikář :roll: Jednodušší bude to reklamovat. Každopádně dík za návrh. Jo a tím zdrojem to fakt být nemůže??
staniks
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 26. 6. 2006 14:42

Může.
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 26. 6. 2006 16:10

No, elektrikářovi bych také nedoporučoval na tu kartu lézt. To chce elektronika.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod staniks 28. 6. 2006 15:10

Tak jsem úplně bezradnej. Zkusil jsem zapojit analog do digitálu přes redukci a vše jede v pohodě, ale přes analog je to furt zeleno-modrej hnus. Takže zdrojem to určitě nebude. Takže jsem ji šel do krámu reklamovat. Zkoušeli to v obchodě a dělalo jim to to samý, takže mi dali novou a hádejte co: Ona dělá úplně to samý! >:-[] Tak teď si fakticky nevím rady :cry: Snad šmejdovská série nebo co
staniks
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků