format c:

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Underbiker 1. 7. 2006 14:58

Nazdarek, kdyz jsem chtel ciste zformatovat disk pres spousteci disketu vytvorenou v XP-ckach tak po zadani do prikazoveho radku "format c: /s" mi to napsalo osklivou vetu "Bad command or file name" a ja jsem cumel jak husa do flasky a pak jsem se na netu docetl ze nejde zformatovat ciste disk se spousteci disketou vytvorenou v XP-ckach :( jde vubec nejakym zpusobem zformatovat hadr kdyz nemam moznost si vytvorit spoustecku z 95 bo 98a mam jenom jeden hadr k dispozici?? nevi teda nekdo jak????
Underbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 7. 2006 15:00

Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 1. 7. 2006 15:00

Diskety Win95/98 a další jsou zde:
http://www.bootdisk.com/
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tučňák 1. 7. 2006 15:54

já myslím, že disketu nepotřebuješ vůbec, tedá já to dělám vždy, tak, že když chci zformátovat disk, tak většinou taky chci přeinstalovat windows, takže tam hodím instalační cd windows xp, které ti před instalací nabídne taky zformátování disku. :D

Co ty na to? :-B
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Underbiker 1. 7. 2006 16:02

diky za radu ale ikdyz vytvorim spoustecku pres 95 bo 98 a napisu tam "format c: /s" tak to stejne nejde... zkousel jsem i prikaz "extract ebd.cab format.com" a pak jsem ten format prikaz zadal znova a stale nic. Jenom se to rozbalilo a prt.. ted se mi do ruky dostal SATA disk s nainstalovanyma woknama a uz se touhle PATOU nasel a kdyz ho zas chci naformatovat ciste ve windowsech tak mi to napise: "System windows nemuze tuto jednotku naformatovat. Ukoncete vsechny diskove nastroje a jine programy pouzivajici tuto jednotku a overte, neni-li v jinem okne zobrazen obsah teto jednotky. Pote formatovani opakujte." no a jsem zase v pytli...
Underbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 1. 7. 2006 16:03

Naposledy upravil Ripper-CZ dne 1. 7. 2006 16:05, celkově upraveno 1
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Underbiker 1. 7. 2006 16:05

Tučňák: no to ja vim, ale ja chci smazat komplet disk.. i s tema woknama.. to je hold prekerni probleeem... :))
Underbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 1. 7. 2006 16:06

Underbiker píše:Tučňák: no to ja vim, ale ja chci smazat komplet disk.. i s tema woknama.. to je hold prekerni probleeem... :))-/quote]

tak v tom instalatoru odstranis oddil a znovu vytvoris. nic uz tam pak nezbyde. co je za problem?
a nechtej od microsoftu prilis schopne nastroje, to ses trochu spletl...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Underbiker 1. 7. 2006 16:09

Ripper-CZ: co to jeee? :))
Underbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Underbiker 1. 7. 2006 16:10

myslim teda tuhle stranku :))
Underbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JIV 1. 7. 2006 16:29

Gparted je skoro to iste ako PM ale free
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tučňák 1. 7. 2006 16:44

Ripper-CZ píše:
Underbiker píše:Tučňák: no to ja vim, ale ja chci smazat komplet disk.. i s tema woknama.. to je hold prekerni probleeem... :))-/quote]
tak v tom instalatoru odstranis oddil a znovu vytvoris. nic uz tam pak nezbyde. co je za problem?
a nechtej od microsoftu prilis schopne nastroje, to ses trochu spletl...


Přesně tak, já v tom žádný problém nevidím, tohle je myslím nejjednodušší cesta pokud nechceš používat nějaké jiné nástroje..
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 1. 7. 2006 18:28

Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozzi11 1. 7. 2006 18:45

nevim proc zadavas format C: /s ja myslim ze by stacilo jen format c: nebo mozna format c: /q a tyky nezapomen ze jestli chces pouzit tento prikaz tak musis v jet so slozky s command jo a jeste jestli ten disk je ntfs tak mam strach ze ho ta disketa win98 nenajde takze jedine pouzit gparted moc dobry vecicka a je zdarma.
Člověk vždy nemusí dostat toco chce, ale má právo si o to říct
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 1. 7. 2006 19:32

Underbiker píše:Ripper-CZ: co to jeee? :))

tak si to otevru a prectu ne?

GParted is the Gnome Partition Editor application.

The power and simplicity of GParted on a biz-card size LiveCD.

The CD aims to be fast, small in size (~30mb), and use minimal resources to get that disk partitioned the way you want it. GParted LiveCD uses Xorg, the lightweight Fluxbox window manager, and the lastest 2.6 Linux Kernel.


Partition Magic zadarmo. Umi toho vic, da se nabootovat na livecd (to umi mozna i PM) a narozdil od PM me neposral zatim ani jeden disk...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků