Acrobat České znaky při převodu do pdf

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JRD 4. 7. 2006 16:44

Při použití převodu do PDF pomocí Adobe Akrobatu 7 se nezobrazují správně české znaky. V nastavení není možné vybrat středoevropské ale pouze západoevropské skripty, a to platí u všech znakových sad. Instaloval jsem dokonce i nové lokalizované znaky od adobe ale bez výsledku.
Kde je chyba ?

Nepotřebuji radu na jiný program pro převod !
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 4. 7. 2006 19:02

Nekde je opce cosi jako "embed fonts", pak to snad pujde.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 5. 7. 2006 22:06

Co máš namysli prosím upřesnit.

Tady v těchto nastaveních jsem to zatím zkoušel bez úspěchu:

Obrázek
Obrázek

:arrow: :?: Zdá se že problém je v "písmo pro předformátovaný text" tam jsou písma která češtinu nepodporují přesněji lze vybrat pouze ze čtyř a nemůžu přijít na to jak tam dostat jiné ani od kud ty písma jsou.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 10. 7. 2006 21:25

No, myslim, ze je to jasne. Skripty jazyka musi byt vychodoevropske, pouze v teto "sade" jsou hackovana pismena (vsadim se, ze neni problem s carkovanymi pismeny a mak jeste je mozna OK s s hackem).
Jako pokus doporucuji zmenit "zdroj pisem" na defaultni lokaci windows fontu (asi c:\windows\fonts). Tez vyjmout vsechny fonty ze seznamu opce "nikdy nevkladat".
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 12. 7. 2006 11:47

1, Jak už jsem psal nejde zvolit jiné než západoevropské, pokud pominu asijské,
2, sady s písmem jsem kontroloval a češtinu podporují
3, jediné co nelze změnit je "písmo pro předformátovaný text" viz výše.

Jinak jsem tentokrát zkusil zrušit všechna lokace písem mimo systému Win, a vyprázdnil "nikdy nevkladat" ale bez očekávaného výsledku.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 16. 7. 2006 22:16

Mezi 1 a 2 je logicky rozpor. Bud sady pisem podporuji stredoevropske skripty, pak pujdou zvolit, nebo nikoliv.
Vlastni zkusenost: Sady s Corelem me v minulosti taky nechodily. Jedine sady, kde byly ceske fonty OK byly ty z Win. A byl to problem bud omezene znakove sady (existovaly pouze nektere znakove sady) nebo tez "licence" - fonty nemely povolenu moznost "vkladani" do dokumentu, takze prijemce je musel mit tez nainstalovane. Ale podle popisu tohle neni vas pripad.
Doporucuji tez zkusit program PDFCreator (je zdarma a mam s nim lepsi vysledky i zkusenost nez s klasicky Adobe Acrobatem).
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 17. 7. 2006 12:45

Tak znova s aktualizací :
Obrázek

Jinak důležitý je bod 3 předchozího příspěvku. :!:

:arrow: Takže - Jak tam dostat jiné písmo.("písmo pro předformátovaný text")
Je možné že právě proto nejde navolit Středoevropský script.
Pokud je problém s licencí písma tak jak to poznat ?
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 17. 7. 2006 21:37

Poznamka u modreho "i": "Vlozi se pouze pisma s nastavenymi bity povoleni" - to je ten licencni problem. Nicmene Win fonty (Arial, Times, Courier) maji bit nastaveny na povoleno.
Driv jsem tyto problemy resil pres graficke vkladani fontu (dvoji pruchod, napred tisk do souboru jako s post-scriptovou tiskarnou HP PSIII a pak prevod filu .ps souboru do .pdf). Ted to resim pres freewarovy PDFCreator, tam jsem zatim na omezeni "licenci" nenarazil.
Taky me napada, je u toho .html souboru nadefinovano, ze se jenda o vychodoevropskou stranku? Je definovana jako Win 1252 (western) nebo 1250 (eastern) ci podle normy iso - tedy 8859-2 pro vychodoevroskou sadu?
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 18. 7. 2006 12:22

To "i" jsem viděl ale nic to neříká o konkrétním fontu.
Jediný font použitelný pro "písmo pro předformátovaný text" je Courier a Lucida a tam je asi ten problém, to je to co chci momentálně řešit.
Ten převod platí i pro textové soubory takže v html kódu to nebude.
Obejít to jiným programem dokážu také ale to neni řešení.

I přesto dík za snahu.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 18. 7. 2006 13:07

Z jaké aplikace se převádí? Používá se přímý tisk přes Adobe Distiller, nebo se mezi ukládá do postscriptu? Nebo je to tisk z Wordu před Adobe PDFMaker? Je někde ke stažení příklad souboru, se kterým je problém? AR7.0.5 tu mám, takže to můžu vyzkoušet.

Petr
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 18. 7. 2006 15:13

Ty flagy jsou popsany napriklad zde:
http://www.planetpdf.com/mainpage.asp?webpageid=481
Je potreba bud program na editovani a tvorbu fontu nebo se divat do filu hexdec prohlizecem, Win nemaji utilitu ke zjisteni nastaveni bitu.

Mam dojem, ze pod pojmem "predformatovany text" si mame predstavit neproporcialni (fixni sirka pisma) font, tedy v mirach "cpi" nikoliv "pt". Tvurci prekladu meli zjevne invencni naladu....
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 18. 7. 2006 17:28

IgnorStoupa píše:Tvurci prekladu meli zjevne invencni naladu....


V angličtině je to preformatted text, takže ani moc invenční být nemuseli. Viz http://www.w3.org/People/mimasa/test/xh ... re.heading

Petr
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JRD 19. 7. 2006 12:19

Ten předformátovaný text uvádím proto že tam je jediný font který nepodporuje češtinu je to v samostatné složce "Acrobat 7.0\Distillr\Data\Fonts" jedná se o "com_____.PFM".
Pokud vám to někomu jde podívejte se do té složky co tam máte, pokud tento font smažu tak už nelze převádět z HTML, ta možnost zmizí. Žádný jiný font krom Lucida a Courier to nezobrazí i když je nakopíruji do té složky.
Převádět jsem to zkoušel různě jak z IE panelu tak přímo z acrobatu do souboru pdf.
Zkusil jsem ten font i editovat ale pak už nefungoval vůbec.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 19. 7. 2006 13:04

No já nevím, v té složce mám
Kód: Vybrat vše
cob_____.pfb
COB_____.PFM
cobo____.pfb
COBO____.PFM
com_____.pfb
COM_____.PFM
coo_____.pfb
COO_____.PFM


ale můžu si vybrat "Skript jazyka: středoevropské" a když na ten com.pfm kliknu, tak příliš žluťoučký kůň úpí ďábelské ódy, tedy ten font také podporuje středoebropský skript.

Jak je to menu pro výběr jazyka, tak tam jsou:
Západoevropský
Středoevropské
Azbuka
Řecké
Turecké
Pobaltské
Arabské
Hebrejské
Unicode
Japonský
Čínský tradiční
Čínský zjednodušený
Korejský

Máte je tam taky?

Čínské, japonské a korejské byly zašedlé a "zčernaly" až po doinstalování příslušné podpory. Není možné, že nemáte nainstalovanou středoevropskou podporu? Pro prohlížeč je to taky extra balíček.

Je někde k dispozici nějaký html dokument, na kterém ta čeština nefunguje? Že bych to zkusil u sebe.

Petr
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JRD 19. 7. 2006 14:42

Ty fonty tam Mam ale asi jiné verze.
Ty stránky to dělaj všechny i ty co si sám napíšu.
Takže potřebuju možná ten balíček nebo ty správný fonty ale kde je schrastit. Stáhnul jsem už spoustu sad ale nic než ten Courier to nebere..
Tu středoevropskou podporu to při instalaci neukazuje pouze ty asijské, přesněli Čínské Korejské a Japonské.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků