NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wom 26. 7. 2006 10:55

C: Pokracovanie z http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=34212

mh píše:Ja jsem mel moznost si ho prohlidnout asi jen na 15minut, ale uz tak bych do nej nesel (tedy aspon za ty penize co byl). Jak ted ale koukam, tak tebou vybrany model za 27 251,- nevypada vubec zle. Ale pokud potrebujes vydrz, tak bych neotalel s 9-ti clankovou baterii. Nerekl bych, ze se rozliseni displaye nejak razantne projevi na baterce. Prakticky se "podsvetluje" stale velka plocha s vice obrazovymi body, takze tak velky rozdil to nebude.
A ke kvalite modelu. Model mi neprijde nikterak prehnane pevny, ale taky asi dost mate ta stribrna barva :wink:

jj ten vzhlad kvality nici ta strieborna farba preto sa pytam...
wom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speedersky 26. 7. 2006 11:36

Cau pred dvoma dnami som si objednal a aj zaplatil 6400. Mne osobne sa velmi paci, mam tam Core Duo 1,6 GHZ 100 GB HDD, 1 GB RAM 667 MHZ (rovnako ako CPU) mam tam aj tu X1400. Tiez ho nechcem na hry a kamos mi vybavil super cenu takze som nevahal. HP su podla mna vseobecne predrazene. Ja sa nan tesim. Ked ho dostanem napisem ti moje dojmy...
speedersky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wom 26. 7. 2006 11:48

speedersky píše:Cau pred dvoma dnami som si objednal a aj zaplatil 6400. Mne osobne sa velmi paci, mam tam Core Duo 1,6 GHZ 100 GB HDD, 1 GB RAM 667 MHZ (rovnako ako CPU) mam tam aj tu X1400. Tiez ho nechcem na hry a kamos mi vybavil super cenu takze som nevahal. HP su podla mna vseobecne predrazene. Ja sa nan tesim. Ked ho dostanem napisem ti moje dojmy...

nj ja ho idem objednat asi za 2 hodiny, ale stale neviem ktory :(

---1-verzia---------------------------------2verzia-----------
---1.83GHz--------------------------------1.66GHz---------
---80 GB-----------------------------------60 GB-------------
---1680x1050-TLife---------------------1280x800-TLife--
---ATI-X1300-----------------------------GMA-950---------
---6-cl.-53WHr----------------------------9-cl.-80WHr-----
cena uplne rovnaka

vazne sa neviem rozhodnut... vydrz alebo vykon...
musi ale vydrzat 4-5 rokov minimalne
co na to vy ?
wom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 26. 7. 2006 12:06

tu prvni, ...baterka se necha do budoucna koupit
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mh 26. 7. 2006 12:45

Ne. ta prvni+priplatek za 9-clankovou baterii a je to.
Ale nerekl si zasadni vec. K cemu bude ntb pouzit. Zda ma smysl vubec tolik investovat.
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod speedersky 27. 7. 2006 08:54

Zober ten prvy a ako tu uz raz bolo spomenute priplat za 9 clankovu bateriu. Ja som si ju tiez objednal. Neplanujem do neho urcite nejaky ten rok investovat, takze som to hned zobral vsetko na raz. Ja mam ale zase len Tlife 1280x800. ked som si ho vyberal tak som sa rozhodoval medzi 9400 so 17" displayom ale ten uz bol o dost drahsi a aj ma vacsiu spotrebu.
speedersky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.O.U. 30. 7. 2006 20:26

Prosím Tě kde se dá koupit verze "Senator Inspiron 6400" za
950 Eur?
L.O.U.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brablos 30. 7. 2006 23:01

Taky uvažuju o koupi Inspirionu 6400, cena je ted parádní. Jediné co mně odrazuje konstrukce a použité materiály. Někde jsem se dočetl, že povrch je z nějakého levného plastu n akterém se dělají škrábance. Nevíte někdo o konstrukci toho to ntb něco víc? Nemůžu to najít ani na stránkách Dellu.
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 31. 7. 2006 08:58

to vis, ze to asi nebude ze super odolneho plastu...za ty prachy;)
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zakk 31. 7. 2006 10:19

nevíte někdo jak jsou na tom inspirony 6400 s hlucnosti pri chlazeni?
Zakk
Junior

Odeslat příspěvekod Obyvatel 31. 7. 2006 10:32

Zde je recenze http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2827 . Vypada to ze ma pomerne dost nekvalitni displej, z clanku:

There is also a faint "texture" on the screen. Some call it a "shimmer" or "sparkle" noticeable in the light continuous tones when you move your head and change your viewpoint. It is not extreme, and most people probably would never notice it. However, if you are sensitive to such things, you might consider a different screen option.

Podobny efekt ma tusim HP 6125 nebo tak, videl jsem to v obchode a vypadalo to strasne. Jako by byla na displeji namraza.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 31. 7. 2006 11:41

V té recenzi ta konstrukce taky nijak pochválena není. Asi si připlatím za HP nc6320 nebo ještě trochu víc za IBM R60. Potřebuju totiž něco trochu odolného :).
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 3. 8. 2006 11:32

Tak jsem od jednoho známého slyšel, že ta konstrukce 6400 je pevná a kvalitní dost. Tak já nevím, ta cena je oproti konkurenci teď opravdu moc super. Škoda, že není víc recenzí a informací o šasi. Každopádně ještě ho zvážím, ta akce trvá myslím do konce tohoto měsíce. Nemáte ho někdo už doma, že by jste napsali nějaké info??
Naposledy upravil brablos dne 3. 8. 2006 11:37, celkově upraveno 1
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 3. 8. 2006 11:34

ZAKK: Kdyz to má coreduo tak by to snad nemusel být neustálý rachot jako u celeronuM :)
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod Zakk 3. 8. 2006 16:12

brablos píše:ZAKK: Kdyz to má coreduo tak by to snad nemusel být neustálý rachot jako u celeronuM :) /quote]


no ja prave nevim, taky se mi celkem libi a uvazuju o nem, ale chtel bych neco, co by bylo ticheho(zvuzuju jeste IBM R nebo Z, ale u dellu s emi zase vice zamlouva servis + display, u IBM jsou obycejne (ted mam FS amilo s AMD a ten vetrak rve jak krava, a co chvili se spousti)
Zakk
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků