Fedora vypíná po restartu disk

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod michal-18 6. 8. 2006 05:04

Při každém rebootu mi fedora vypne disky, takže po nastartování se musí opět rozběhnout a zdržuje to start systému. Co se dá udělat s tím, aby ty disky zůstaly zapnuté? Úplně se přestanou točit. Mám fedoru core 2.
michal-18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UncleFido 6. 8. 2006 07:57

Dela to opravdu system? Ve Windows toto chovani nepozorujes? Kdyz zkusis nejake linuxove live distro, stane se to same?
error: `long long long' is too long for GCC
UncleFido
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal-18 6. 8. 2006 08:00

Dělá to vždycky jenom v linuxu, po restartu windows se to ještě nestalo, live distro nemám, až budu mít, zkusím.
michal-18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UncleFido 6. 8. 2006 08:08

Mas tam posledni updaty?
FC2 je uz temer dva roky stara distribuce, jeji oficialni podpora skoncila pred rokem. Jestli se jedna o novy stroj, je mozne, ze si jadro nerozumi dostatecne dobre s HW. Proto by bylo dobre vyzkouset chovani i s jinym Linuxem. Zkus stahnout treba Slax(http://www.slax.cz/download.php), ma jen ~200 MB.
error: `long long long' is too long for GCC
UncleFido
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dta 6. 8. 2006 09:02

Stejný případ, ale k řešení se nedošlo.
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=31415
dta
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spam.noname 7. 8. 2006 07:24

michal-18 píše:Při každém rebootu mi fedora vypne disky, takže po nastartování se musí opět rozběhnout a zdržuje to start systému. Co se dá udělat s tím, aby ty disky zůstaly zapnuté? Úplně se přestanou točit. Mám fedoru core 2../quote]


No, všimnul jsem si toho u SuSE nebo Ubuntu (teď už přesně nevím, ale byly to poslední verze), kadopádně Fedora Core 5 , kterou mám asi týden to nedělá. Jinak skvělá distribuce. Mám 1 ATA a 2 x SATA disk. Nainstaloval jsem ji, provedl update a je to v pohodě. Mám, ale pocit, že to bylo v pohodě i bez toho update. Disky se při restartu nepřestaly točit.
spam.noname
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků