Obnova disku..

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod icikus 6. 8. 2006 09:50

Mám problém. Mám dva disky (40 gb, 80 gb). Formátoval jsem celý 40.. Nainstaloval nový windowsy.. (S 80 jsem nedělal nic, mám na nich dost dat). Akorát se teď ty nový windowsy nedokážou do toho disku dostat. Prý až po naformátování, což se mi kvůli těm datům moc nechce. Můžu to nějak obnovit, abych se tam dostal bez formátování?

Obrázek
icikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 6. 8. 2006 12:27

Zkus TestDisk, možná se jenom podělala partition.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 6. 8. 2006 12:50

Asi máš 40GB HDD naformátovaný formátom FAT32 a 80GB HDD formátom NTFS. Ak je master disk naformátovaný FAT32, potom nedokáže načítať HDD formátovyný systémom NTFS (platí pre Win98).
Ako z toho von?:
preformátovať (ide to bez stráty údajov) 40GB HDD na formát NTFS
Naposledy upravil Ansam dne 8. 8. 2006 21:29, celkově upraveno 2
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markjag 8. 8. 2006 09:27

Ja mam tiez problem. Acronisom som vytvaral tu obnovovaciu zonu a asi som dal nech si zobere miesto z oddielu z ktoreho som nechcel. V strede som to stopol. Skusil som obnovit data TestDiskom (ten pise ze to nevie nacitat, teda dir strukturu). Potom som skusal GetDataBack. Ten to sice nacita, ale zas subory po skopirovanii na iny fyzicky disk su nepouzitelne.

Co mam teraz robit? Podla mna je particia D 'rozhodena' pomohlo by ak by som naformatoval pariticu C a dal tam novy win a zaroven pri instalovani Winu naformatoval aj pariciu D "nanovo" ?
Totiz co ak z nej teraz nieco 'ukrojil' Acronis?
markjag
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 8. 8. 2006 09:51

Ansam píše:Asi máš 40GB HDD naformátovaný formátom FAT32 a 80GB HDD formátom NTFS. Aj je master disk naformátovaný FAT32, nedokáže načítať HDD formátovyný systémom NTFS. /quote]
:lol: :lol: :roll:
Tohle je asi největší kokotina, co jsem si dneska tady na foru přečetl (musim si tě připsat na tučný seznam samozvaných odborníků tohoto fora). Je to blbost, Windowsům řady NT je úplně jedno, na jakém FS jsou - rozhodně to nemá žádný vliv ohledně toho, jestli se může dostat na jiné disky s jiným formátováním. Vám to vysvětlovat nemá cenu, protože do toho nevidíte, ale věřte, že jste plácl velkou blbost.

Btw k tématu - možná, že ten partition dostal příznak "hidden", tam bych hledal chybu já. Už se mi to párkrát takhle stalo - jak je to možné moc netuším.
Někdy když už nic nepomáhá, tak se mi ještě osvědčilo si disk namountit z linuxu a tam si ty data někam překopírovat, ale to je spíš taková nouzovka.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icikus 8. 8. 2006 14:42

Takžé mám dělat co, když nemám Linuxy? :D
icikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 8. 8. 2006 16:14

Sežeň si nějaký lepší partition manager, který lze nabootovat z CD nebo z diskety (dobré jsou na Ultimate Boot CD) a podívej se, zda na tom disku je vůbec nějaká partition (třeba skrytá). Hlavně opatrně při jakémkoliv zápisu na disk.

Ale nejdřív bych se pro jistotu podíval do Správce disků ve Windows.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icikus 8. 8. 2006 20:15

Do všech možných nastavení ve windows jsem se díval.. Asi se na to vykašlu. Známý mi nabízel, že přehraje všechna data z toho disku na svůj, zformátuje ho a dá tam ty data zpět :) Nebo tak nějak to říkal :lol:...
icikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 8. 8. 2006 20:43

swarm píše: Tohle je asi největší kokotina, co jsem si dneska tady na foru přečetl (musim si tě připsat na tučný seznam samozvaných odborníků tohoto fora).o/quote]
Jestliže svazek systému Windows NT 4.0, Windows 2000 nebo Windows XP naformátujete jiným systémem souborů než NTFS, nebudou k dispozici funkce specifické pro tento systém. Mezi ně patří takové funkce systému Windows XP, jako například zabezpečení systému souborů, nastavení systému souborů EFS (Encrypting File System), diskové kvóty a vzdálené úložiště. Systémy Windows 95, Windows 98 a Windows Millennium Edition na druhé straně nedokážou oddíl NTFS rozpoznat. Proto když oddíl systému Windows 98 nebo Windows Millennium Edition naformátujete systémem souborů FAT a oddíl systému Windows XP systémem souborů NTFS, nebudou při používání systému Windows 98 nebo Windows Millennium Edition dostupné žádné soubory na tomto oddílu NTFS.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icikus 22. 9. 2006 17:14

Sorry, že obnovuju svý starý téma :D Ale konečně jsem se dostal k tomu formátování, zachránil si nějaký data s programem Ontrack EasyRecovery, ale teď když už chcu formátovat, tak se to k tomu nedostane. :D

[img=http://img170.imageshack.us/img170/6396/disk2yk8.th.jpg]


Můžu to udělat aji nějak jinak než přes Windowsy? :/ Předtím jsem formátoval ještě jednu část toho disku, nebo já nevím, co to bylo, asi o velikosti osm mega a to šlo bez problému..
icikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 9. 2006 19:14

Zkus to přes příkazový řádek. Mně se to alespoň párkrát osvědčilo.
Příkaz by měl vypadat zhruba nějak takhle:
format (disk): /FS:NTFS /C /X

edit:
Pokud ti nezabere ani tohle, tak si sežeň nějakou Live verzi Linuxu a v něm zruš oddíl na tom disku... Zbytek už by měl zvládnout Správa disků ve Správě počítače <== Nástroje pro správu..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icikus 22. 9. 2006 21:40

Ok, dík, už to skoro jede ;)

Akorát mám asi další problém :D Cosi to hlásí s nedostatkem místa, nebo co.. Koukněte na ten screen.. Co s tím? :D

http://nase-trida.mysteria.cz/disk3.jpg
icikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 9. 2006 23:04

Jak je ten disk velký?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků